www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC

Pierwszy pastuch III RP, niejaki Cejrowski Wojciech (inicjały WC – to pewnie od wartości, których jest propagatorem) nie lubi gejów. I prowadzi przeciw nim krucjatę. Nie ogniem wprawdzie i nie mieczem (nie dostał na razie pozwolenia na prowadzenie terapii elektrowstrząsowej ani na rozpalanie stosów), lecz słowem rubasznym w auli szacownego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, na antenach radiowej i telewizyjnej głosi co następuje:

Gejów trzeba wytykać palcami, bo budzą obrzydzenie, Chodzi o stałe i uporczywe potępianie grzechu sodomskiego, którego oni się dopuszczają. U zdrowego mężczyzny pederasta wzbudza obrzydzenie. Ale także obrzydzenie w oczach Boga. A my mamy obowiązek wytykać ich palcami, jeżeli to im uratuje duszę wieczną przed potępieniem.


Prokuratura nie uznała tego występu za przestępstwo. Odmówiła wszczęcia postępowania. Sąd korzystne dla WC stanowisko prokuratury podtrzymał. Zatem „uporczywe uprawianie grzechu sodomskiego„, „obrzydzenie w oczach Boga” i „wytykanie palcami” jako obowiązek chrześcijanina są legalne, i jest to przejaw wolności słowa.

Na katechezie, którą dobrze pamiętam, dominikanin z teologicznym doktoratem uczył, iż uczynków miłosiernych z których sześć zapisanych jest w Ewangelii Świętej (Mt. 25, 35) – zaś każdy katolik obowiązkowo praktykować je powinien – względem ciała jest siedem: 1. Nakarmiać łaknących. 2. Napajać pragnących. 3. Przyodziewać nagich. 4. Dawać przytułek pielgrzymom. 5. Nawiedzać chorych. 6. Odwiedzać więźniów. A zaś o siódmym uczynku miłosiernym, to jest o grzebaniu umarłych, nauczał Anioł Rafael (Tob. 12, 12). Uczynków miłosiernych względem duszy jest także siedem. 1. Nauczać nieumiejętnych. 2. Dawać radę wątpiącym. 3. Pocieszać stroskanych. 4. Napominać błądzących. 5. Przebaczać urazy. 6. Cudze wady znosić. 7. Modlić się za żywych i umarłych.
Hmm, o obrzydzeniu, wytykaniu palcami, pogardzie i wyszydzaniu słowa tu nie ma. Cóż, może pan WC czytał inny katechizm albo na lekcje religii nie chadzał… Ja jednak, godząc się (bo i cóż mi pozostaje – biednemu misiowi?) z wyrokiem sprawiedliwości, taką refleksję à propos pana WC wysnuć się postaram.

Pan Wojciech Cejrowski prowadził niegdyś „WC kwadrans”. Kreował się tam na pierwszego kowboja–pastucha RP. Podkreślał na każdym kroku, iż kocha Amerykę. Kraj nieograniczonych możliwości. Może to i prawda. Może to jest naprawdę taki kraj. Geje i lesbijki w owym raju nieograniczonych dobrodziejstw niestety nie do końca doznawać mogą. Co prawda Barack Obama uchodzi za stosunkowo liberalnego polityka, ale są w USA prominenci, którym nic stoi na przeszkodzie, by wypowiadać się w sposób nienawistny o gejach i lesbijkach. I to oficjalnie, na posiedzeniach Senatu bądź Kongresu na przykład. Bo wolność słowa to w Ameryce rzecz święta (czyżby?!?), a prawo do wypowiedzi ma każdy.

Poserfujmy po Internecie. Anglojęzycznym – amerykańskim. Roi się tam od stron nawołujących do nienawiści. Od absurdalnych posądzeń liliowego teletubisia Tinky Winky o zdrożną orientację (nasza pani była rzecznik Sowińska – to mały pikuś), poprzez podjudzanie i jawne zachęcanie do dyskryminacji (zakaz wykonywania zawodów, duchownego, nauczyciela, wychowawcy, lekarza itp.), na niezawoalowanych groźbach kończąc. Tak zwana „moral majority” prowadzi krucjatę przeciw mniejszościom.

Najbardziej znaną stroną jest www.godhatesfags.com (a ja myślałem, że Bóg jest miłością, tak przynajmniej twierdził Jezus – czyżby się mylił?). Strona prowadzona jest przez fanatycznego Freda Phelpsa. Prócz prawdziwie dziwacznej wykładni Pisma Świętego (moi znajomi księża katoliccy byli zdumieni, jakie rzeczy można z Biblii wyczytać) jest tam także piekielny licznik (Hell counter) odliczający, jak długo przebywa w piekle zamordowany student Mattew Shepard.

Matthew Sheparda wywabili z baru przy uniwersyteckim campusie, krótko po północy 7 października 1998 roku, 22-letni Aaron McKinney i 21-letni Arthur Henderson. Obaj umówili się na spotkanie, mówiąc, że są gejami. Został uprowadzony i wywieziony w odludne tereny Sherman Hills na wschód od miasta. Tam, po przywiązaniu do ogrodzenia, Matthew był bity i torturowany. Oprawcy pozostawili go na ogrodzeniu związanego, by umarł. Nocą temperatura w okolicy spadła do blisko zera stopni. 18 godzin od uprowadzenia Sheparda znalazł przypadkowo przejeżdżający rowerzysta, który początkowo wziął go za stracha na wróble. Gdy przewożono go do szpitala żył, choć był nieprzytomny. Zmarł cztery dni później w szpitalu o 12:53 nie odzyskawszy przytomności. Przyczyną zgonu były obrażenia mózgu, które upośledziły podstawowe funkcje życiowe. Pęknięcie czaszki sięgało od tyłu głowy aż przed prawe ucho. Na twarzy i głowie doliczono się dwunastu ran, których lekarze nie podjęli się operować. Obydwaj oprawcy byli związani ruchem religijnym lokalnego pastora, który prowadził aktywną agitację antygejowską. W sądzie tłumaczyli swoje postępowanie tym, że według nich Bóg nienawidzi pedałów i że są oni skazani na wieczne potępienie. Sąd skazał ich na kary dożywotniego więzienia. (wikipedia)

American Family Association nawołuje na stronie www.afa.net do zwalczania homoseksualistów, zwolenników aborcji oraz twórców przemysłu „zwanego rozrywkowym”. Strona nawołuje np. do bojkotu Walta Disneya, ponieważ ta właśnie wytwórnia od lat poprzez produkcje, dystrybucję i emisję filmów i programów takich, jak: „Ellen” albo „Lie down with dogs (Houseboy)” przyczyniać się ma do promocji homoseksualizmu.

Mniej lub bardziej charyzmatyczni przywódcy także mogą zabrać głos. Niejaka doktor Laura Schlessinger prowadzi słyszalną we wszystkich stanach audycję radiową. O kuriozalnych treściach tam propagowanych można się przekonać wchodząc na stronę: www.drlaura.com/main . Dowiadujemy się z niej, że homoseksualiści to błąd biologiczny (biological error) i ponieważ stanowią niebezpieczeństwo dla tradycyjnych amerykańskich wartości rodzinnych, należy ich zwalczać.

Na szczęście gejowsko-lesbijskie community w Stanach nie pozostaje bezczynne. Istnieją wyspecjalizowane organizacje jak np. Gay and Lesbian Alliance Against Defamation (www.glaad.org) monitorujące amerykańskie media, w tym także Internet. Akcja rodzi interakcję. Wyczyny pani dr Laury sprowokowały jej adwersarzy do stworzenia strony www.stopdrlaura.com nawołującej do bojkotu jej programów. Autorzy osiągnęli sporo sukcesów w skali całych Stanów, o czym (jak również o metodach walki) możemy się przekonać wchodząc na ww. portal.

W wielu państwach istnieją konstytucyjne organy umożliwiające kontrolę treści zamieszczanych na serwerach danego kraju. W USA istnieje jednak zasada nieograniczonej wolności – norma, która prócz niewątpliwych zalet niesie w sobie także niebezpieczeństwa.

Nad Wisłą istnieją osoby pokroju pana WC gloryfikujące i podziwiające wszystko „made in USA”. Zwłaszcza zaś amerykańskie prawo do nieograniczonej „wolności nie dla wszystkich”. Szanowny pan „boso-ale-w-ostrogach-podróżnik” Cejrowski już zapowiada enigmatycznie:

Będę zachęcać, by Ciemnogród przestał być luźną grupą ludzi. Nikt nie reaguje, gdy lewica chce zalegalizować grzech. Kiedy w „WC Kwadransie” mówiłem w takich sytuacjach „nie”, ludzie bili mi brawo. Ale siadali na dupskach i czekali na następny odcinek. Dlatego będę wołał, żeby nie siedzieć na dupskach.

Nie siedzieli? Tzn. co mieliby robić? Co pan WC miał na myśli i jakie mu się ostateczne rozwiązanie gejowskiego problemu marzy? Wolałbym o tym nie myśleć. Ale myśleć trzeba. I przeciwdziałać. Bo polscy geje mogą się też od Amerykanów czegoś nauczyć.

I tym optymistycznym akcentem pozdrawiam

Ciocia Juanitta Siostra Juanitta, Pipilotta Viktualia Rogaldina Furia od Wszechkaczego Gniewu. Felietonistka homiczka. Teoretyczka amatorka. Erotomanka gawędziarka. Feministka męska. Miłośniczka filmów:”Priscilla królowa pustyni”,”To Wong Foo” oraz Dame Edna Show. Ciągle czeka na księcia i jest do wzięcia 😉

Autorzy:

zdjęcie Ciocia Juanitta

Ciocia Juanitta

Siostra Juanitta, Pipilotta Viktualia Rogaldina Furia od Wszechkaczego Gniewu. Felietonistka homiczka. Teoretyczka amatorka. Erotomanka gawędziarka. Feministka męska. Miłośniczka filmów: „Priscilla królowa pustyni”, „To Wong Foo” oraz Dame Edna Show. Ciągle czeka na księcia i jest do wzięcia 😉

37 komentarzywww. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC

 • Kris

  [Re: www. nienawiść.com.pl- czyli niebezpieczny WC ]

  Ale konkretnie o co ci chodzi? Żeby teraz z kolei robić akcje przeciwko Cejrowskiemu, takie jak ostatnio KPH, z publicznym wręczaniem mu różowego dildo i obrażaniem się gdy nie chce przyjąć? Jak dla mnie jest to żenujące i tylko wzmacnia wszystkie możliwe stereotypy na temat lgbt.

 • elmo

  [Re: www. nienawiść.com.pl- czyli niebezpieczny WC ]

  tak, kris, najlepiej siedzieć cicho i dać się przerobić na strachy na wroble :

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: www. nienawiść.com.pl- czyli niebezpieczny WC ]

  Rozowe dildo? Zabawne, w wersji ktora czytalam i ogladalam jest teletubis.

  „Nie chce przyjac”? Mogl powiedziec to w sposob kulturalny, bez „pedziow” czy „zahivienia”.

  Wlasnie, nastepnym razem mozna mu dac pluszowego hiva (tak, sa takie, google). Albo ebole, syfilis i/lub szalona krowe.

  I niech mu ktos wreszcie wytlumaczy co to jest grzech sodomski. Cos o niegoscinnosci, zatwardzialosci serca, arogancji i ogolnie byciu czlonem. I ze dla „zdrowego mezczyzny” homoseksualizm jest czyms normalnym/neutralnym.

 • megamasa

  [Re: www. nienawiść.com.pl- czyli niebezpieczny WC ]

  [wpis usunięty. detr. prosi – nie karmić trolla]

 • O.

  [Re: www. nienawiść.com.pl- czyli niebezpieczny WC ]

  Jestem człowiekiem, mężczyzną, zwracam uwagę na innych mężczyzn, żyję, nikomu nie zawadzam, nie jestem zahiviony, umiem okazać wrażliwość na drugiego człowieka, nie umawiam się na szybkie numerki.

 • O.

  [Re: www. nienawiść.com.pl- czyli niebezpieczny WC ]

  Historia tego biednego chłopca M.Sheparda, wstrząsnęła mną dogłębnie. Wyobrażacie to sobie? Syn nie wraca do domu przez kilkanaście godzin, a potem rodzice dowiadują się, że został pobity na śmierć. Przerażające. [*]

 • zewsząd i znikąd

  [Re: www. nienawiść.com.pl- czyli niebezpieczny WC ]

  Z tego, co mi wiadomo, Towarzystwo Kultury Mylnie Zwanej Chrześcijańską im. Piotra Skargi chciało właśnie tego Phelpsa zaprosić do Polski. Może się mylę, ale zetknęłam się z taką informacją. Cóż… Cameron to przy Phelpsie absolutny homofil.
  Ogólnie czytałam już o tej jego stronie, był w „Wyborczej” jakiś tekst o fanatycznych homofobach – w czasach, kiedy ta opcja jeszcze nie doszła do władzy, kiedy wszechpolacy wydawali się większości taką sobie zabawną grupką nadymających się nacjonalizmem chłopców. Przeraża mnie pewność siebie ludzi w rodzaju Phelpsa, przekonanych, że posiedli Prawdę absolutną. A tak naprawdę bluźnią. Cejrowski to przy Phelpsie też doprawdy łagodny człowieczek, ale doprawdy wykazuje się niezwykłą pychą, mniemając, że jego zdanie jest prawem boskim.

 • Xen

  [Re: www. nienawiść.com.pl- czyli niebezpieczny WC ]

  @megamasa odpowiedz sam sobie szczerze na pytania:
  Jak często jesteś świadkiem aktów homoseksualnych? A może na sam dźwięk czy widok słowa gej, wyobrażasz sobie taki akt? I co Cie do tego skłania?

  Mężczyzna hetero (jeżeli faktycznie jest hetero i nie tłumi w sobie homoseksualnych pragnień) nie myśli o seksie z innym mężczyzną przy byle okazji. Zazwyczaj w ogóle o tym nie myśli, bo go to po prostu nie interesuje w żaden sposób :]

 • marcin

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  Problem z homofobami widzącymi wszędzie seks gejowski polega na ich fantazjowaniu na ten temat. Oni marzą o seksie gejowskim – stąd ta obsesja.

  Ale spoko, fantazje są zdrowe, praktyka przyjemna, zamiast siać nienawiść, to spróbujcie:)

 • Les-Ba

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  No to mamy jeszcze jeden pasztet – a właściwie pasztecik. Na śniadanie. Do NAZI-TV powraca jesienią Jan YYY Pospieszalski, ale nie po to, aby TYLKO prowadzić „Warto rozmawiać”. W nagrodę za dobre sprawowanie dostał od HJ-Prezesa Farfała jeszcze jeden cykliczny program: „Pytanie na śniadanie”. Ponieważ ostatnio Jan YYY Pospieszalski pochwalił się na cały kraj, że wie, do czego służy penis, widzom „Pytania na śniadanie” życzymy smacznego – oby wam ta poranna paróweczka nie stanęła w gardle, gdy będziecie słuchać „Lekcji anatomii doktora Jana”…

 • zewsząd i znikąd

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  Smacznego. Można mieć nadzieję, że niektórzy są już zahartowani dzięki porannym staraniom m.in. Najfeld…

 • Mr. Posejdon

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  Yga Kostrzewa w swoim blogu tez pisze o nienawisci. Nieprzychylne tresci kierowane do mnie czasem sie zdarzaja, ale ja na takie zaczepki po prostu nie reaguje. Dopoki ktos nie wyskoczy z lapami – wtedy, jak jest sam, odwiedza szpital (zlamany nos, piszczel lub zebra). Na slowa jestem gluchy – inaczej juz pewnie w Tworkach bym siedzial 😉 W zyciu tylko 3 gosci wyslalem do szpitala i to w latach ubieglych. A Cejrowski to zwykly prostak co chce, by nazywac go wielka ‚gwiazda’ telewizji. Takie me o nim zdanie..

 • Kris

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  „Rozowe dildo? Zabawne, w wersji ktora czytalam i ogladalam jest teletubis.”

  W filmie na Youtube nie widziałem teletubisia tylko różowe, podłużne coś co wygląda jak dildo. Ci kolesie nazywali to „lizakiem” lub „zabawką z wiatraczkiem” i z pewnością nie odnosiło się to do teletubisia.

  „Problem z homofobami widzącymi wszędzie seks gejowski”

  Może widzieliby go mniej, gdyby zachodni aktywiści sami nie wyłazili z nim na ulice, co?

 • Jacek

  [>mega masa]

  Sa dowody naukowe. Na przykład:

  Adams HE, Wright LW Jr, Lohr BA. – Is homophobia associated with homosexual arousal? J Abnorm Psychol. 1996 Aug;105(3):440-5.

  The authors investigated the role of homosexual arousal in exclusively heterosexual men who admitted negative affect toward homosexual individuals. Participants consisted of a group of homophobic men (n = 35) and a group of nonhomophobic men (n = 29); they were assigned to groups on the basis of their scores on the Index of Homophobia (W. W. Hudson & W. A. Ricketts, 1980). The men were exposed to sexually explicit erotic stimuli consisting of heterosexual, male homosexual, and lesbian videotapes, and changes in penile circumference were monitored. They also completed an Aggression Questionnaire (A. H. Buss & M. Perry, 1992). Both groups exhibited increases in penile circumference to the heterosexual and female homosexual videos. Only the homophobic men showed an increase in penile erection to male homosexual stimuli. The groups did not differ in aggression. Homophobia is apparently associated with homosexual arousal that the homophobic individual is either unaware of or denies.

  Autorzy sa z: Department of Psychology, University of Georgia, Athens 30602-3013, USA.

 • Jacek

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  Nota bene, na temat WC znalazlem z tydzien temu interesujacy wpis w o2.pl:

  „Najzupełniej słusznie. Przecież, w czasach licealnych (17 LO im. Frycza-Modrzewskiego, Warszawa) Wojtek preferował kolegow. Z jednym zaszedł nawet dość daleko w „eksperymentach”.”

 • Xen

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  Cytat ze strony http://www.heterofob.republika.pl Arkadiusza Karskiego
  (Przepraszam, że taki długi. Ale zawarte są tu niezwykle mądre spostrzeżenia, prosto i przystępnie opisane, warte zacytowania. Na oryginalnej stronie, niezwykle bogatej w treść, mogłyby umknąć uwadze niektórym osobom.)
  Przyczyny homofobii
  Powszechnie wiadomo, że pierwszą i najważniejszą przyczyną homofobii jest zazdrość.
  Żyjemy w dziwacznej kulturze, gdzie gej może się określić pozytywnie: Jestem gejem, a heterykowi narzucony jest schemat negatywny: Nie jestem gejem, . Co więcej, nawet ta negatywna autodefinicja bywa niewystarczająca, jeśli nie zawiera określenia dosadniejszego: Nie jestem pedałem! Nie jestem ciotą!,
  Takie negatywne samookreślenie się (i to przy użyciu wulgaryzmów) jest źródłem frustracji dla wielu hetero, którzy szukają osła ofiarnego w gejach.
  Zazdrość o pieniądze
  Brzmi niewiarygodnie, ale dane Centralnego Urzędu Podatkowego wykluczają wątpliwości: kobiety zarabiają mniej od mężczyzn. O ile przeciętne małżeństwo różnopłciowe zarabia średnio, o tyle dwaj mężczyźni zarabiają więcej, a lesbijki mniej. Budzi to zrozumiałą zazdrość ze strony hetero. Dowód poprawności rozumowania: niechęć do lesbijek (lesbifobia lub lesbofobia) jest mniejsza, niż do gejów (gejofobia).
  Zazdrość o harmonijne współżycie
  Dwaj mężczyźni nie różnią się wiele: ten sam, męski sposób myślenia, ten sam rozmiar skarpetek (czy mógłbyś, biedny heteryku, nosić ciuchy swojej żony?). Często bywa, że nawet podobają nam się ci sami faceci, a wtedy nie ma mowy o wypominaniu: Czemu się oglądasz za innymi tyłkami, kiedy ze mną idziesz?
  Dzieci: u par heteroseksualnych dzieci przychodzą czasem niechciane, i przez całe dzieciństwo to odczuwają. Adopcja dziecka przez parę homo jest utrudniona, ponieważ jeden z nich musi się z domu wyprowadzić na czas wizyty pani z ośrodka adopcyjnego, a drugi się podaje za osobę samotną. Właściwie innych utrudnień nie ma (ba, istnieją nawet ułatwienia!!!), ale to wystarczy, aby mieć pewność, że jeśli dwóch mężczyzn lub dwie kobiety wychowują dziecko, to dlatego, że chcieli i że są gotowi na największe wyrzeczenia. Dzieci wychowane przez dwóch ojców lub przez dwie matki są zawsze dziećmi chcianymi, żadne nie jest przypadkowym rezultatem pęknięcia gumy!
  W pożyciu małżeńskim dwie kobiety lub dwaj mężczyźni są naturalnie równorzędnymi partnerami. Mężczyzna i kobieta są partnerami, jeśli tak ustalą, lub jeśli kobieta sobie wywalczy pozycję równorzędną.
  Zazdrość o orgazm analny
  Seks mężczyzny z mężczyzną jest dużo ciekawszy, niż z kobietą. Role nie są z góry narzucone, nie istnieje „pozycja klasyczna”, odstępstwo od której wywołuje poczucie winy. Wszystko, co zrobię facetowi, może mi oddać. Nasz związek jest równorzędny i symetryczny.
  Akceptowana przez społeczeństwo swoboda obyczajowa.
  Do osób heteroseksualnych odnosi się cała masa ograniczeń i zasad, których nieprzestrzeganie grozi ostracyzmem, np. kobieta nie powinna być starsza od mężczyzny, on powinien zarabiać więcej, doślubne dziewictwo itp. Hetero przechodzą pranie mózgu dotyczące pozycji seksualnych: nakazana jest „pozycja klasyczna”, odstępstwo od której prowadzi do nerwic i poczucia winy.
  Do nas, homków, nie odnoszą się żadne stereotypy: para jednopłciowa wygląda dobrze tak, jak wygląda. Nie ma znaczenia różnica wieku czy zarobków. Nie spotykamy się z żadnymi uprzedzeniami. Nawet z adopcją nie ma problemu: homofoby tak silnie protestują przeciw wprowadzeniu homoadopcji, że zdołali wmówić społeczeństwu, że homo dążą do legalizacji swoich związków, a potem homodopcji, podczas gdy jest na odwrót: obecnie homoadopcja jest powszechnie w Polsce praktykowana, a położyć temu kres mogłoby wprowadzenie homomałżeństw…

  Zatrzymajmy się chwilę, ponieważ chyba mnie nie zrozumieliście: napisałem, że „nie spotykamy się z żadnymi uprzedzeniami”. Doskonale zdaję sobie sprawę, jaka jest skala homofobii w Polsce, i przez co przechodzą geje. Tym niemniej zauważcie, że homofoby obwiniają was, że się urodziliście. Co robicie (na przykład skakanie z kwiatka na kwiatek lub stały partner), nie ma najmniejszego wpływu na ich ocenę! Gej jest winien, że się urodził gejem, i jest to największy grzech, jaki mógł popełnić; cokolwiek uczyni w swoim życiu, nie może być już tak straszliwe, jak bezczelność, aby urodzić się gejem.
  Mizoginizm
  Homofobi są zazwyczaj mizoginami. Wyobrażają sobie, że gej z nieprzymuszonej woli przyjmuje rolę zarezerwowaną dla kobiet, dlatego należy mu się pogarda.
  Niedobór męskich hormonów
  Niektórzy mężczyźni homofobiczni cierpią na niedobór męskich hormonów, czego wynikiem ich sylwetka, zachowanie, głos i gesty są „niemęskie”. Obawiają się oni, że tak właśnie będą postrzegani: jako niemęscy. Dlatego udowadniają swoją męskość wulgarnymi atakami na gejów. (Efekt jest oczywiście odwrotny do zamierzonego: widać z daleka, jak bardzo są sfrustrowani i niepewni własnej męskości).”

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  Z wiekszoscia sie zgadzam, ale:

  > Zazdrość o pieniądze

  Zgadza sie, homofobi czesto zazdroszcza gejom (rzeczywistych lub wyimaginowanych) pieniedzy, ale stwierdzenie ze mniejsza nienawisc do lesbijek jest tego dowodem to nadinterpretacja. Tym bardziej ze powszechnie wystepuje rowniez opinia ze lesbijki tez zarabiaja wiecej. Bardziej dopatrywalabym sie tu wlasnie mizoginii – kobieta dla typowego homofoba „mniej sie liczy” i „nie jest konkurencja” a zwiazki lesbijskie sa „chwilowa fanaberia”, wiec bardziej kieruje swoja nienawisc w strone gejow-mezczyzn. Z drugiej strony sa badania ktore wskazuja ze homofobia jest silniejsza w strone wlasnej plci homofoba, mezczyzna homofob bedzie bardziej wrogi wobec gejow, kobieta homofob wobec lesbijek. Mam gdzies linka, jak znajde to wrzuce.

  > Seks mężczyzny z mężczyzną jest dużo ciekawszy, niż z kobietą

  Nie widze powodow dla ktorych seks w okreslonej kombinacji plci mialby byc automatycznie ciekawszy niz w innej. Nie jesli obie (lub wszystkie) osoby nie maja jakis chorobliwych zahamowan i nie sa kompletnymi ingorantami/-tkami, a to juz jest kwestia nie orientacji tylko glownie pseudomoralnosci.

  Uwaga o wiekszej symetrycznosci zwiazku jest celna, ale j/w, nie oznacza automatycznie ze dany zwiazek jest lepszy/gorszy.

 • zewsząd i znikąd

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  Z tego co wiem, Cejrowskiemu oprócz teletubisia próbowano dać właśnie wiatraczek. Ciekawe, że komuś się to kojarzy z zabawką erotyczną… Ja wiem, jak wygląda taki miniwiatraczek, bo jako alergiczka, mająca złą tolerancję ciepła (przegrzanie, zwłaszcza szyi, powoduje silne swędzenie), jestem uzależniona od akcesoriów chłodzących – w domu zwykły wiatraczek elektryczny, poza domem wachlarz. Taki miniwiatraczek też widziałam i nawet myślałam, czy nie kupić, bo mniej męczące jest naciskanie przycisku niż wymachiwanie wachlarzem. Ale jednak wachlarz ładniej wygląda i łatwiej go nosić w torbie czy plecaku bez ryzyka połamania… Taki wiatraczek ma wydłużony, obły „trzon” – nie wiem, czy przypadkiem na końcu nie ma dodatkowo długopisu – a na górze jest małe śmigiełko i przycisk, który je uruchamia. Chodziło najwyraźniej o to, żeby Cejrowski się schłodził i uspokoił. Może bał się wirusa, bo na widok przedmiotu o takim kształcie zaraz myśli, gdzie by go… zresztą mniejsza o to, nie będę świntuszyć.
  Gdyby mu podarowali wachlarz, zaraz byłoby, że z niego robią ciotę, bo to babskie (ściślej mówiąc dam-skie – od „dama” – dziś bardzo niewiele kobiet używa wachlarzy), normalny wiatraczek kosztuje pewnie ze 100 zł (nie wiem ile, moje są stare), więc kupili taką zabawkę ze śmigiełkiem. A że niektórzy mają skojarzenia…
  I jeszcze słowo co do homofobów, ktorych podnieca gejowska pornografia. Jednak tu nie ma jednoznacznych wniosków. Możliwe też, że podniecenie seksualne było w tym eksperymencie niejako objawem ubocznym wzburzenia. Ale nie wykluczam, że u wielu homofobów homofobia wyrasta ze zrepresjonowanych pragnień homoseksualnych; nie brakuje ludzi, u których taka przyczyna wydaje się ewidentna.

 • Jacek

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  ” Możliwe też, że podniecenie seksualne było w tym eksperymencie niejako objawem ubocznym wzburzenia.” Ciekawa teorii, ale niestety nieprawdziwa.

 • Selma

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  „Is homophobia associated with homosexual arousal?”

  To ciekawa teoria, którą można kreatywnie rozwijać. Np.:

  Czy sprzeciw wobec faszyzmu jest związany z ekscytacją symbolami faszystowskimi?

  Czy walka z przestępczością jest wyrazem skrywanych marzeń o byciu złodziejem?

  Czy wojujący ateizm wynika ze skrywanej tęsknoty za powołaniem?

  itd.

 • Jacek

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  Sprzeciw wobec faszyzmu, walka z przestepczoscia, „wojujacy” (co to za wartosciowanie??) ateizm – sa racjonalne. Istnieje szereg wazkich powodow by sprzeciwiac sie faszyzmowi, morderstwom czy religii.

  Homofobia, choc nie jest w scislym tego slowa znaczeniu „fobia”, jest pozarozumowa, emocjonalna, ekscytujaca sie przedmiotem swojej nienawisci.

  I tak dalej.

  Ale to juz p. Cejrowski i jemu podobni robia mniej publicznie.

 • Selma

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  Wojujący ateizm, choć nie jest w ścisłym itd … przedmiotem swojej nienawiści.

  Z racjonalnego punktu widzenia nie ma żadnej różnicy pomiędzy tym, a zacytowanymi przez Ciebie zdaniami. I z drugiej strony:

  Istnieje szereg ważkich powodów by sprzeciwiać się homoseksualizmowi. Np. działalność przegiętych ciotek.

 • reader

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  „Is homophobia associated with homosexual arousal? …..”

  Jesli ktos odczuwa podniecenie w stosunku do kobiet i mężczyzn to nie może być kryptogejem tylko co najwyzej biseksualistą. Myślę, że jednak znacna większość opisanych przypadków to nie tyle kryptohomo, co biseksualiści wypierający pociąg do osób tej samej płci. Potwierdzało by to, tak usilne w srodowiskach homofobicznych lansowane stwierdzenie o tym, że oglądanie par homo moze heteryka przerobic na geja. w rzeczywistości mamy jedynie doczynienia z przebudzeniem homoseksualnej części u biseksualisty.

 • reader

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  „istnieje szereg ważkich powodów by sprzeciwiać się homoseksualizmowi. Np. działalność przegiętych ciotek.”

  Złodziej kradnie, faszysta prześladuje różne grupy ludzi, religijny fanatyk podkłada bomby, rasista utrudnia życie ludziom o innym kolorze.
  Mozesz z łaski swojej powiedzieć co tak strasznego i morderczego robia przegięte ciotki?

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  > Mozesz z łaski swojej powiedzieć co tak strasznego i morderczego robia przegięte ciotki?

  Sa i go brzydza. Dla homofoba to wystarczajaco.

  I to wlasnie swietnie eksponuje cala irracjonalnosc i szalenstwo homofobii.

 • TwojeTomek

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  Biedny chłopiec z tego Cejrowskiego. Mój gejdar mówi mi, że Cejrowski to homoseksualista a jeszcze nigdy się nie pomylił. Pozdrawiam 🙂

 • andrzej

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  Cejrowskiego programy przestałem oglądać dośc dawno z jednego powodu, wtedy jeszce nie dawał słynnych wykładów itp. z powodu traktowania ludzi innych kultur z pogardą którą można zobaczyć na ekranie. Nie wiem jak podróznik próbujący nawiązać kontakt z tubylcami w Afryce czy Ameryce Pd może jawnie z nich kpić i naśmiewać się. Czy tego nie zauwwżyliscie? Czy może ja mam złe odczucia?

 • Twoje imięTOMEK

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  Otóż to, ten facet nie ma szacunku dla nikogo! Chyba miał nieszczęśliwe dzieciństwo. Może wypadł mamie z wózka i uderzył się w główkę? Może teraz chciałby żeby ktoś go przytulił. Ale ja odpadam! Zdrówka dla wszystkich homiczków!!!:)

 • Twoje imię Piotrek

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  Szkoda słów – on budzi we mnie obrzydzenie też. Cejrofobia? 😀

 • Twoje imię Piotrek

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  Szkoda słów – WC budzi we mnie obrzydzenie też. A szczególnie jego zachowanie. Cejrofobia? 😀

 • redaktorka traktorka

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  Po pierwsze pozdrawiam autorkę, bo to moja przyjacielka serdeczna, po drugie bardzo mądrze tu wszystkie osoby szanowne piszą, po trzecie, to nie red. Cejrowski jest problemem, tylko oglądalność jego programów, która powoduje, że się ów „dziennikarz” nawet w tefauenowym holdingu pojawia, bo wiadomo, że wysoki zrobi słupek ten homofobiczny głupek 🙂

 • Stefan

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  A co ludzie powiedza, ze Cejrowski nie ma racji na na pride parade do Warszawy przyjada faceci ubrani jedynie w przyciasne slipki i przebrani za kobiety??

  To wg mnie zboczenie.

 • e.

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  A ja w pełni Pana Cejrowskiego popieram!

 • Xen

  [do e.]

  Cóż zdarza się. Wszyscy Ci bardzo współczujemy.

 • Michał

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  Dlaczego geje nie używają logicznych argumentów w walce o swoje przywileje? Inteligencja to chyba nie jest wasza mocna strona.

 • Dominik

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  Michal: geje uzywaja roznych argumentow. Bywa tez, ze uzyja jakiegos nielogicznego argumentu, ktory z pozoru wydaje sie im logiczny. Ale to chyba dlatego, ze argumenty, ktore slychac w debacie publicznej, to nie sa jakies obmyslone stanowiska, tylko spojrzenia zwyklych ludzi, czasem nieprzemyslane. Takze jakis poszczegolny gej moze uzyc nielogicznego argumentu – zdarza sie. A coponiektorzy „przeciwnicy” wychwytuja to i dalej „dowodzic slabosci argumentow srodowisk gejowskich”. A jak jakis argument jest mocny to cicho… jak po smierci organisty:-) (albo wywracanie kota ogonem w pokretnej odpowiedzi)

  Moj powyzszy tekst nie ma nic wspolnego z powyzszym artykulem – dotyczy tylko ogolnie wypowiedzi Michala, ktoras jest nad moja.

  http://www.dominik-gay.blog.onet.pl

 • z homofobią jak z holokaustem

  [Re: www. nienawiść.com.pl – czyli niebezpieczny WC ]

  wymyśla się ją ,żeby na tej podstawie uzyskiwać nowe przywileje dla niewielkiej grupy na świecie,

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa