Witkowski nie jest gejem

Michał Witkowski, znany m.in. ze skandalicznego „Lubiewa”, wyznaje Gazecie, że nie jest gejem. Wywiad promuje nową powieść pisarza, tym razem opisującą życie tirowców. Zatem zrozumiałe jest, że twórca musi się postawić w bardziej heteroseksualnym image. Bedzie to trudne, gdyż autor dla wielu kojarzy się z Michaśką z Lubiewa (bez znaczenie, kto naprawdę był narratorem). Oto fragment wywiadu:

To tak jak ty pytałeś tirowców, tak teraz ja zapytam ciebie: jesteś gejem?
– Moja seksualność nie jest w ogóle tematem do rozmowy, ale nie, nie jestem. I zawsze publicznie to mówiłem. Naprawdę. Tylko że ludzie tak właśnie słyszą to, co chcą usłyszeć. Mnie w tego pedała wrobili.

Wrobili cię w pedała?
– Tak. Media mnie wrobiły, bo się ciągle musiałem jako pedał wypowiadać, a nie jako człowiek.

Jesteś hetero?
– Jakbym taką Dodę dorwał, to kto wie, może wióry by leciały.

Czyli jak to z tobą jest?
– Seksualność jest rzeczą płynną, zależną od nastroju, otoczenia, miejsca, okresu w życiu. To znaczy raz mogą cię podniecać osobowości mocne, dominujące, kiedy indziej odwrotnie, na przykład małolaty. Dużo jest tych kategorii w internecie. (…)

I na tym koniec notki, bo właściwie nie interesują nas heteroseksualni autorzy piszący heteroseksualne powieści. Życzymy jednak Michałowi, by na następnej książce zarobił co najmniej tyle samo pieniędzy co na „Lubiewie”.

Gazeta: Chciałbyś być bogaty?

– No jasne! Jak się sprzedało „Lubiewo” do wszystkich możliwych krajów i przyszły wszystkie możliwe zaliczki, to było super. Mogłem się rozbijać i się rozbijałem. Byłem na Kubie, w Malezji, w Tajlandii. Przez dwa, trzy lata żyłem luksusowo, a potem to się skończyło.

Cały wywiad z Michałem Witkowskim znajdziecie na stronach Gazety Wyborczej.

26 komentarzyWitkowski nie jest gejem

 • Erico

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  trochę żenujące, to oznacza, że wszystkie gięcia się Michaśki, te ukłony w stronę gejów były tylko w celach promocyjnych?

 • ddd

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  w celach promocyjnych albo w celach prowokacyjnych 😉

 • antoś

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  to się robi żenujące
  proszę państwa, niebo jest zielone! i sponsoruje je wydawnictwo znak-na-niebie

 • Loth

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  Wywiad rzeczywiście był żenujący – nic mądrego, nic prowokacyjnego.. no nic

 • Kendo

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  To dość żenujące, że dwa lata temu Witkowski w tym serwisie był „gwiazdą polskiej literatury”, a teraz „nie interesują nas heteroseksualni autorzy”. Wniosek stąd, że czytelnicy homików nie oceniają literatury po treści tylko po orientacji seksualnej autora. To by wyjaśniało dlaczego reklamujecie tyle szmiry…

 • do kendo

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  ????
  a kto ma informować o publikacjach z tematyką homo jak nie portale homicze? od tego przecież są.

 • andrzej

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  Moze mówic co chce takie ma prawo, świetnie pisze. A wy nie macie w ogóle dystansu do tego czym pedalstwo jest a czym nie. Wszystkie takie same, sztampa i tyle

 • Loth

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  Pedalstwo, pedalstwem, ale jak ktoś opowiada banialuki, to po prostu żal 🙂

 • Mikus

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  Przecież to przegięta ciota jest, co widać i słychać na sto kilometrów

 • junior

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  żałosne. Nie kupię już żadnej książki tego lansera. Przy Dodzie się raczej jednak nie ogrzeje. Chyba że znowu zmieni wizerunek, np. na kogoś w rodzaju wokalisty Behemoth’a

 • Do oburzonych

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  Nie rozumiem tego oburzenia. Czy Witkowski identyfikował się kiedykolwiek z etykietą „gej”? „Lubiewo” bardziej kojarzy się z queer niż z tym, co można by nazwać literaturą gejowską. A wypowiedź dla Wyborczej jest typowym unikiem w duchu queer właśnie! Ja tu widzę konsekwencję w odrzucaniu etykiet, bo one ograniczają. Naprawdę nie widzicie, że Witkowski wpuszcza redaktora i czytelników w maliny, mówiąc: „Jakbym taką Dodę dorwał, to kto wie, może wióry by leciały”?

 • Sluchainaya

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  Homiki rozczarowałyście mnie tym komentarzem…

  A Witkowski nigdy się gejem nie nazwał i konsekwentnie tego nie robi…

 • d.biskupa

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  Wpuszcza nas w maliny? Wolne żarty. Obawiam się, że większość czytelników nie wyczuwa tego całego ducha queer i bierze jego wypowiedzi za tanią i głupią prowokację.

 • Damian

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  prowokacja tak
  ale nie wiem czy glupia

  i nawet jesli jest to tylko i wylacznie pokierowane kaprysem badz checia podkrecenia sprzedzazy, to i tak oczy mi sie smieja do sposobu jakim pisarz bawi sie otaczajacym sietem – czy to konwencja w ksiazkach, czytelnikami, czy tu: dziennikarzami

 • mixx

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  Nie wiem czym się podniecać, czy nie widzicie tego, że Lubewo odniosło sukces z tego względu, że powielea stereotypy. Posieszalski czy Cejrowski zpewnością zakupili tą książkę i mogą cytować obszerne fragmenty, bez zbędnych komentarzy. Z książki tej bowiem jasno wynika, że homoseksualista to degenerat i ment z mózgiem poniżej pasa.
  A głupie cioty cieszą się, że ktoś napisał o nich książkę i nie ważne jest, że jest to woda na młyn przeciwniow związków partnerskich. Podsumowując książka Wtkowskiego jest może i przyzwiocie napisana ale uważam ją za szkodliwą. Patrząc na dokonania autora oraz jego ostatnie wypowiedzi raczej nie dam mu zarobić i nie kupię zadnej jego następnej książki.

 • MM

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  całkowicie zgadzam się z mixxem powyżej. Dla mnie pisanie ma także wymiar polityczny. Trzeba być mega-geniuszem by ten wymiar przestał się liczyć w Wielkiej Opowieści Historii – a Witkowski takowym nie jest…

 • komentarz

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  dwaj panowie powyżej powinni pojechać do korei północnej, tam napewno będą mieli „słuszną politycznie” literature. paradoksalnie jesteście jak giertychy i inne tego typu stwory. rzyg.

 • mixx

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  Do Pana? powyżej.

  Widzę że ogóle nie zrozumiałeś co powiedziałem.

  Nigdzie nie napisałem o cenzurze czy czymkolwiek w tym stylu, chcę tylko abyśmy zastanowili się czy należy promować książkę, która jest szkodliwa – czytaj utrwala stereotypy przedstawia homoseksualistów jako degeneratów i mentów społecznych.

  PS. przyrzyrównanie mnie do Giertycha ( w domyśle faszysty) z powodu, że nie zachwycam się tą „książką ” i mam na jej temat swoje zdanie nasuwa następujący wniosek:
  „Ikona” pedalskiego pisarstwa nie podlega krytyce, kto ośmieli się poddać krytyce to co kilka ciot uznało za trendy i cool jest faszystą giertychem itp.
  I paradoksalnie ty Ty jesteś za tym aby obowiązywała jedna odgórnie ustalona prawda, promowany jeden styl życia.Ja jestem zwolennikiem wolności słowa.

 • MM

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  ja mysle podobnie jak mixx – i meczy mnie polski postsowiecki nawyk myslenia, gdzie kazdy wspomnienie o politycznym wymiarze rzeczywistosci wywoluje Thatcherowski odruch bezwarunkowy, na ogol odsylajacy do Niewidzialnej Reki, albo, jak w przypadku komentarza, do giertychowszczyzny

 • komentarz

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  mixx: co to znaczy „czy należy promować” książkę, to jest dokładnie myślenie giertychowskie, niech niby sobie będą różni dziwacy, ale niech tego nie „promują”. jeśli książka jest dobrze napisana, a sądząc po opiniach krytyków i świetnej sprzedaży, lubiewo jest dobrze napisane, to w takim razie jak najbardziej NALEŻY ją „promować”.
  po drugie czy ty w ogóle czytałeś lubiewo? bo wygląda na to że nie. lubiewo nie jest „szkodliwa” (boże, co za język! mowimy tylko o literaturze!), bo nie utrwala stereotypów, tzn. nie mówi że wszyscy geje są tacy, ani nawet ich większość, ale istnieją więc dlaczego by udawać że ich nie ma? ale co ja się produkuje, straże „normalności gejowskiej” dalej będą kwoczyć.

 • Jacek

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  Ciotka!

 • Mac

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  to glupia ciota. Ledwie wczoraj u Kuby przyznal sie ze jest pedałem i w związku z Jacykowem. Jest mi wstyd, ze taka karykatura reprezentuje świat gejowski, przegieta, zmanierowana, pusta jak wiaderko…brak słów…

 • Michał

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  odezwały się dwie nie-cioty 🙂 hehehe

 • łukasz

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  sciągnijcie ten przestarzały i nieakualny artykuł !!! nie tak dawno przecież Witkowski wyraźnie powiedział w pragramie „kuba wojewódzki”, że jego chłopakiem jest T.Jacyków

 • Stefan

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  To smieszne , by komus kto tego nie chce przepisywac bycie gejem. Mozna np zadekretowac, ze gejem jest morda lewicy zarazona filipinskim wirusem, bez jego zgody i co z tego?

 • a moje imie jest antek

  [Re: Witkowski nie jest gejem]

  burak i prowokator==po prostu!,najlepiej nie kupowac jego pseudo ksiażek–juz koniec będzie z wojazami na cube czy azje–hehe

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa