- homiki.pl - https://homiki.pl -

Warszawska Madonna

[1]

Dokładnie rok temu świętowaliśmy wspólnie 50 (!) urodziny Madonny. Któż wtedy7 przypuszczał, że zawita do Warszawy?

Z tej okazji pragniemy przypomnieć tekst naszego felietonisty Tomka Kitlińskiego. Tekst, zmieniony dla homików.pl, jest fragmentem książki Obcy jest w nas. Kochać według Julii Kristevej. Tomek pisze:

Dziś 50-lat-młoda – Madonna ucieleśnia i zmienia różnorodność kultury: celebruje gejów, artystki, własną biseksualną różnorodność wewnętrzną. Ekspresja wolności! To rewelatorka kultury: tworzy idee zmysłów i elegancji emancypacji. Gwiazda rozpięta między automatonem a aniołem. Według historyczki idei Camille Paglii, splata się w niej zwierzęcość ze sztucznością-dziełem sztuki, Animality and Artifice; Madonna staje się „przyszłością feminizmu”.

Sensorium i pomysły. Justify My Love: „Videoclip jest pornograficzny. Jest dekadencki. I jest wyśmienity. Justify My Love to pełne grozy, parne tableau steranych androgenów w pułapce podziemia seksualnego. Hipnotyczne obrazy zaczerpnięte zostały z takich filmów sadomasochistycznych jak Nocny portier Liliany Cavani czy Zmierzch bożyszcz Luchina Viscontiego. To perwersyjny i szykowny świat fotografików, Helmuta Newtona i Roberta Mapplethorpe’a”(Camille Paglia).

Zobcz całość Madonna albo fetysz stylu wolności [2].

Przybycie Madonny do Warszawy i – jak mniemamy – psikus kalendarza – 15 sierpnia, przyczyniły się do typowo naszych „problemów”. Z ostatnich: czy Madonna i jej technicy mają HIV? A może A/H1N1? Takie ohydne, nowe pytania dręczą liderów dziwnych stowarzyszeń, który od dłuższego czasu, starają się przeszkodzić w koncercie królowej pop. W swoim domysłach idą dalej: wysyłają wnioski i protesty do MSWiA oraz uwaga, uwaga…CBA!

Szum wokół Madonny dnia pańskiego 15 sierpnia 2009 roku (modły przeciwko Madonnie, gigantyczny baner pojawiający się na jednym z warszawskich mostów) czeka na wnikliwego analityka.

Wszystkim przybywającym do Warszawy tutejszy – centralny oddział homików.pl poleca dojazd na Madonnę najbardziej gejowskim środkiem lokomocji – tramwajem [3].

15 sierpnia to nie tylko Madonna. To także to – kliknij [4] i to – kliknij [5]. O jednej z w/w spraw jeszcze w weekend napiszemy.

(mm+nj+red)