Gejów w Bagdadzie… mordują

Według raportu Human Rights Watch, iraccy bojownicy Armii Mahdiego torturują i zabijają młodych gejów, w imię obrony moralności.

Wszystko dzieje się jak twierdzą mieszkańcy Bagdadu, za przyzwoleniem policji. Najczęściej zjawiają się pod osłoną nocy, czarno ubrani z zasłoniętymi twarzami. Porywają człowieka, który według nich jest gejem, a po kilku dniach jego ciało z odciętą głową albo genitaliami ktoś znajduje w śmietniku. Ci, którzy mają więcej szczęścia, lądują w szpitalu ze śladami najwymyślniejszych tortur (…) – jak podaje gazeta.pl

Gejem może zostać każdy młody mężczyzna. Podobno znaki szczególne to: zbyt obcisły podkoszulek i dżinsy. Osoby porwane wg HRW są także okrutnie torturowane oraz żąda się od ich bliskich pieniędzy za okup:

Mashal:
Najpierw zabili mojego przyjaciela, zanim zostałem porwany. Szedł ulicą ze znajomymi. Zapytałem później jego brata, co się stało, odpowiedział, że Waleed został zamordowany na ulicy i że mam nie pytać o nic więcej. Jego znajomi ocaleli, celem był tylko on. Następny na liście byłem ja. Z początku przesłuchiwali mnie trzy godziny, w środku nocy. Miałem przewiązane oczy opaską i kneblowane usta, jeśli tylko tak im się spodobało. Żądali ode mnie nazwisk innych gejów. Nad ranem zgwałcili mnie kijem od szczotki. Po tym wszystkim chcieli pieniędzy od mojej rodziny. 50 tysięcy dolarów. Mój brat sprzedał sklep, mój samochód, wszystko, żeby zdobyć całą kwotę. Gdy mnie puścili powiedzieli, że mają swoje źródła, że wiedzą dokładnie, co robię i, że jeśli opuszczę swoje mieszkanie, zginę. Po tym wszystkim nie wychodziłem z domu przez miesiąc, do czasu, aż opuściłem Bagdad. – Opowiada Mashal.

Bilal:
Mój przyjaciel został zamordowany trzy miesiące temu. Był bardzo otwartą, niemal publiczną osobą, wszyscy wiedzieli, że jest gejem. Jego rodzina powiedziała, że została zrobiona płyta CD z jego egzekucji. Był prawie zarzynany, gdy podcinali mu gardło. Jego rodzina nie chciała mówić nic więcej. Ostatnio zostało spalonych żywcem 11 mężczyzn.
http://www.hrw.org/en/reports/2009/08/17/they-want-us-exterminated-0

To tylko dwie z wielu tragicznych historii. Sposoby zastraszania i tortur są straszne, zaczynając od zbiorowych gwałtów, przez wstrząsy elektryczne, po zaklejanie odbytu perską gumą i podawanie środków na przeczyszczenie. Ironią losu może być fakt, że za czasów Saddama Husajna irackich gejów nikt nie ścigał, bo dyktator lubił zgrywać tolerancyjnego, odwołując się do socjalistycznych ideałów panarabskiej partii Baas. W efekcie w Bagdadzie można było nawet znaleźć gejowskie knajpki (gazeta.pl). Obojętnie czy przyczyną jego działania była chęć zgrywania się czy nie, faktem jest, że po interwencji USA – także w imię szerzenia demokracji – do głosu doszli radykałowie. Żenujące, że tak iracka policja nie tylko jest bezradna, ale i przyklaskuje po cichu procederowi. Podobnie szyiccy duchowni, którzy publicznie mówią, że homoseksualizm to zło i grzech do wyeliminowania. Aż strach zastanawiać się, co dzieje się z lesbijkami… Może dzięki społecznej niewidzialności są bezpieczniejsze…

(nj)

5 komentarzyGejów w Bagdadzie… mordują

 • ddd

  [Re: Gejów w Bagdadzie… mordują]

  Nawet stwierdzenie, ze to przerażające, jest banalne. Cholera, i po co my tam jestesmy, „wyzwalać” ten naród do takiej „wolności”???

  Czasem można poczuć się głupio, my tu pałamy świętym oburzeniem na obrażanie przez Rzepę czy głupiego Cejrowskiego – ale w sumie wolno nam żyć…

 • Monika

  [Re: Gejów w Bagdadzie… mordują]

  Smutne, tragiczne, rozdzierające serce, ale niestety tak wygląda życie gejów na Bliskim Wschodzie, nie tylko w Iraku…śmierć jak kromka chleba…

 • XXI wiek i kto by pomyślał...

  [Gejów w Bagdadzie… mordują]

  ciemnota, ciemnota i jeszcze raz ciemnota. „ludzie ludziom zgotowali ten los”

 • megamasa

  [Re: Gejów w Bagdadzie… mordują]

  „Tymczasem w ankiecie Wirtualnej Polski 61% Internautów odpowiedziało, że homoseksualiści nie powinni mieć prawa do rejestracji związków. 36% odpowiedziało pozytywnie.”

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: Gejów w Bagdadzie… mordują]

  A w innym badaniu 37% bylo za wsadzaniem do wiezien a 20% za ‚zrobieniem czegos zeby ich nie bylo’. I o czym niby ma to swiadczyc? Poza tym ze czesc spoleczenstwa polskiego jest zezwierzecona i zdemoralizowana, a mentalnoscia jest blizej do Iraku i Iranu niz do demokracji i cywilizacji?

  Uwazaj lepiej, bo jak wprowadza szariat to w drugiej kolejnosci wybija osoby „wykazujace niezdrowe zainteresowanie”, czyli miedzy innymi ciebie. Poza tym gdyby zamknac lub zabic wszystkich homo, to co wtedy bys robil? Umarl z nudow? Albo co gorsza – musial znalezc jakas prace?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa