- homiki.pl - https://homiki.pl -

Seks gejowski jest boski!

[1]

W „Radości gejowskiego seksu” nie ma „penetracji analnej” czy „miłości francuskiej” – jest rżnięcie w tyłek i obciąganie kutasa. I tysiąc innych przyjemnych czynności, które facet może robić drugiemu w łóżku (i nie tylko tam), opisanych z odświeżającą dosadnością. Nie znajdziecie tu medyczno-sterylnej nomenklatury charakterystycznej dla wielu grzecznych wydawnictw o seksie. Żadnej ejakulacji, tylko spuszczanie się. Jaja zamiast „worka mosznowego”. Rady w stylu: Jeśli porządnie wyliżesz mu jaja, dostaniesz więcej spermy, gdy się spuści. To jest podręcznik bezpruderyjny. Napisany tak ze znawstwem tematu popartym osobistymi doświadczeniami Autorów jak i z nieskrywaną seksualną pasją. Dla niedowiarków jeszcze jeden cytat: „Jeśli obaj jesteście wystarczająco giętcy i odpowiednio zbudowani, być może będziesz w stanie pieprzyć swojego partnera i jednocześnie robić mu laskę. Usiądź z pośladkami wspartymi na piętach i posadź sobie kochanka na kutasie, trzymając jego nogi na wysokości twojej talii. Pozwól mu położyć się na wznak i powoli opuść jego nogi. Im mocniej twój kutas będzie napierał na jego prostatę, tym przyjemniejsze będzie odczuwał doznania. (…) Spróbuj wsuwać jego kutasa do ust, kiedy wysuwasz mu się z tyłka, i podnosić głowę, gdy wchodzisz w niego głębiej. Możesz także walić mu konia”.

Tym, którzy myślą, ze seks gejowski nie ma już przed nimi tajemnic, „Radość gejowskiego seksu” srogo utrze nosa. Szczegółowe instrukcje i propozycje zabaw, na które wielu z nas nawet nie wpadło, mogą zaimponować najbardziej doświadczonym. A ci, którzy gustują tylko w „vanilla sex” (czyli standardowym seksie) mogą być zszokowani katalogiem fetyszy i perwersji.

Nie ma ani krzty irytującego moralizowania. Jest za to wiele bardzo przydatnych wskazówek odnoszących się do bezpieczniejszego seksu. Kto lubi fisting, proszę bardzo, ale niech zapozna się z zagrożeniami. A kto chce uprawiać anal bez gumki, niech spada. Pamiętanie o HIV (i chorobach przenoszonych drogą płciową) w gorącej łóżkowej sytuacji może nie jest zbyt sexy, ale chorowanie czy umieranie na AIDS – nie jest w ogóle sexy.

„Radość…” to nie tylko książka instruktażowa, gejowska wyzwolona Kamasutra. Znajdziemy tu również opisy zjawisk, które seksowi gejów towarzyszą i nań wpływają. Czaterie i darkroomy, trójkąty, zdrady i rozstania, podryw w klubach, seks z heterykami, profile na portalach randkowych, subkultury miśków czy skate’ów, historia emancypacji gejów, coming outy, drag queenki itd.

Autorzy pokazują też, jakim cieniem na tytułowej radości kładzie się homofobia. Od pospiesznego seksu w brudnych kiblach, którego popularność jest tym mniejsza, im większa akceptacja dla gejów w społeczeństwie aż po skutki psychiczne ukrywania swej orientacji w pracy.

Wiele miejsca poświęca się tu homofobii samych gejów, przez którą niejeden z nas stracił nie tylko szansę na fajny seks czy romantyczną miłość, ale nierzadko szansę na po prostu szczęśliwe życie (samobójstwa wśród gejów to osobny rozdział książki).

Pierwsze wydanie „Radości…” wyszło w USA w 1977 r. i mimo, że zostało przez wydawcę mocno ocenzurowane – spotkało się z burzą protestów. Potem były kolejne – coraz śmielsze a jednocześnie aktualizowane o współczesną wiedzę i nowe zjawiska (AIDS, Internet itd.). Pojawiały się też przekłady (np. japoński w 1993 r.). W czerwcu 2009 r. polski czytelnik może przeczytać polską wersję (wydawca postarał się, aby książka uwzględniała nasz lokalny kontekst) bazującą na najnowszej amerykańskiej.

Z „Radości…” bije radość i zachwyt nad rozkoszą seksu męsko-męskiego. „Radość…” daje kopa nie tylko seksualnego, ale również winduje poczucie własnej wartości gejów. Silverstein i Picano mówią nam: pieprzcie się, ile chcecie, ale z głową i nie dajcie się gnoić homofobom.

Mariusz Kurc (ur. 1974) – wicenaczelny 'Repliki', razem z Bartoszem Żurawieckim prowadzi Klub Filmowy LGBT w Krytyce Politycznej, współtwórca akcji 'Odkrywamy się', kinoman i wielbiciel gejowskich div.

Charles Silverstein, Felice Picano
Radość Seksu Gejowskiego

tłumaczenie: Dariusz Kołaczkowski
wydawnictwo Czarna Owca (dawniej J. Santorski & CO)
Książka pod patronatem homików.pl

„Replika”dostępna jest za darmo w klubach gej&les na terenie całej polski oraz w prenumeracie.

Prenumerata (6 numerów) kosztuje tylko 48 zł. Co dwa miesiące otrzymasz „Replikę” prosto do domu. Wpłat na prenumeratę należy dokonywać na: Kampania Przeciw Homofobii, numer konta: 35 2130 0004 2001 0344 2274 0001, z dopiskiem: Replika – prenumerata (darowizna) oraz podaniem dokładnego adresu do przesyłania magazynu.

Replika, homiki.pl i innastrona.pl są patronami książki