Protest LGBTQ przed ambasadą RP w Hadze

W ramach „Różowej soboty”, święta holenderskiego środowiska LGBT, która odbyła się w sobotę 20 czerwca w Hadze, miała też miejsce demonstracja przed Ambasadą RP. Uczestniczyło w niej kilkadziesiąt osób: aktywiści holenderscy, mieszkańcy Hagi, uczestnicy festiwalu „Różowa sobota” oraz przedstawiciele polskich organizacji KPH i Lambda Warszawa.

Domagano się – wobec Polski – legalizacji związków partnerskich, edukacji seksualnej w szkołach oraz ochrony przed mową nienawiści. Do demonstrujących dołączył Wicemer Hagi, który wręczył petycję holenderskich środowisk LGBT:

W ramach „Różowej soboty” odwiedzamy przedstawicielstwa krajów, gdzie nie dzieje się dobrze w temacie praw osób LGBT. Wy chyba też macie ten problem – powiedział przedstawiciel władz Hagi wręczając petycję pracownikowi ambasady.

Wydarzenie zainicjowali aktywiści holenderskiej organizacji COC, najstarszej organizacji gejowskiej na świecie (istniejącej od 1946 r.). Tematem przewodnim tegorocznej „Różowej soboty” było 40-lecie zamieszek w nowojorskim Stonewall, które zainicjowały walkę o prawa osób LGBT w USA.

Poparcie władz holenderskich, w tym ministra ds. emancypacji, jest dla nas bardzo istotne i mamy nadzieję, że polskie władze także zauważą nasze postulaty – mówi Mirosława Makuchowska, sekretarz Zarządu KPH i uczestniczka demonstracji.

Demonstracja przed polska ambasadą. Na biało czerwoną flagę spogląda nasz redakcyjny kolega Krzysztof Zabłocki

Wicemer Hagi – wysoki urzędnik miejski przed polską ambasadą z przesłaniem dla naszych władz

…a oto i sam akt wręczenia pracownikowi ambasady – przez ogrodzenie.

8 komentarzyProtest LGBTQ przed ambasadą RP w Hadze

 • Jacek

  [Re: Protest LGBTQ przed ambasadą RP w Hadze]

  Czy ten pan zza plotu ambasady, z koszula wyrzucona na spodnie, to sam pan ambasador nadzwyczajny i pelnomocny, czy tylko szarze da fe?

 • KZ

  [Re: Protest LGBTQ przed ambasadą RP w Hadze]

  obecny podczas protestu amerykanski „Stonewall veteran” – o odlotowym pobycie w Hadze w klimatach LGBT jeszcze moze napisze 🙂 – czyli nasz przyjaciel Amerykanin – powiedzial, ze to pewnie byl „janitor” – czyli po amerykańsku „woźny lub portier”. Skądinad sympatyczny mlody czlowiek – ale smutne, ze po pierwsze wicemer tak dlugo musial czekac, a po drugie obecny ambasador – w przeciwienstwie do poprzedniego – nie chcial sie spotkac w temacie LGBT… Szkoda…

 • Szymon Goldman

  [Re: Protest LGBTQ przed ambasadą RP w Hadze]

  Czy ten polski cham, który w imieniu Rzeczypospolitej rozmawia z wicemerem Hagi przez płot, był kiedyś nauczony zasad kultury?

 • Uschi

  [Re: Protest LGBTQ przed ambasadą RP w Hadze]

  wzruszające w sumie jest poparcie tych krajów, w których LGBTQ mają już w miarę spokojne życia – dla nas, którym jeszcze do tego daleko.
  postawę polskiej ambasady zmilczę, bo to jest żenada. jakiś protokół dyplomatyczny? zasady dobrego wychowania? halo?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa