Kolejny przejaw homofobii na Ukrainie

Urząd Miasta Lwowa zabronił prezentacji pierwszej na Ukrainie antologii prozy i poezji LGBT.

Wydawcą antologii jest „KRYTYKA”, w skład książki będą wchodziły teksty aż 26 autorów m.in. z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Uzbekistanu, Polski, Węgier, Czech, Słowenii, Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji i Szwajcarii. Wszystkie teksty ukażą się po ukraińsku.

Prezentacja wydania miała odbyć się na corocznym Forum Wydawców we Lwowie, jednak Urząd tego miasta bez żadnych wyjaśnień jej zabronił.

Wydawcy zapowiedzieli, że antologia i tak wyjdzie drukiem i będzie prezentowana na wszelkich innych festiwalach literatury na Ukrainie.

Z Polski udział swój zapowiedzieli m.in. Izabela Filipiak.

Organizatorzy i promotorzy antologii proszą o rozpowszechnianie informacji o kolejnym przejawie homofobii ze strony lwowskich władz.

(ld)

14 komentarzyKolejny przejaw homofobii na Ukrainie

 • royte_pomerantsn

  [Re: Kolejny przejaw homofobii na Ukrainie]

  no nie, to literatura też jest groźna? może czytanie taaaakich książek zdemoralizuje jakąś młodzież?

  włos się jeży na głowie :/

 • embede

  [Re: Kolejny przejaw homofobii na Ukrainie]

  bez sensu zupełnie, 300 lat po markizie de sade takie akcje sie dzieją. Niestety, Ukrainy Unia Europejska nie obroni, a widzialbym tylko w miedzynarodowych instytucjach jakies sposoby nacisku.

 • ddd ->embede

  [Re: Kolejny przejaw homofobii na Ukrainie]

  Przykład Polski pokazuje, ze UE w ogóle jakoś mało skuteczna w tych dziedzinach jest. Tęczowi Ukraińcy muszą sobie niestety sami wypracować swoją wolność i swobodę wypowiedzi i zajmie im to zapewne 20 lat więcej, niż nam…

 • martyna

  [Re: Kolejny przejaw homofobii na Ukrainie]

  i to wszystko „tylko we lwowie” skąd pochodził leopold von sacher masoch i gdzie w samym centrum stoi pod knajpą jego figura. dzieci wkładają mu ręce do kieszeni, a tam… no ale macanie po jajach masochisty hetero to nie to samo co czytanie poezji napisanej przez geja. brak mi słów.

 • Tomek

  [Re: Kolejny przejaw homofobii na Ukrainie]

  A mnie to wcale nie dziwi, poprostu mieszkam koło ukraińskiej granicy i dość dobrze znam „demokratyczną” upowską i jawnie faszystowską Ukrainę Zachodnią.
  Nie dziwie się też zdziwieniu naiwniaków, polska reżimowa propaganda tuszuje faszystowskie zapędy zachodniej Ukrainy, dla celów politycznych, poprostu chcą na siłę wciagnąć Ukraine do NATO aby skócić ich z Rosją… Brudna polityka jak zwykle.
  Dlatego wszelkie promowanie tolerancji tam to fikcja do pokazywania w mediach. Fikcja która wali się pod własnym ciężarem, właśnie dlatego że budowaną ją na fundamentach brudnej polityki…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa