Homiki.pl w Polityce!

Za nami występ Uschi Pawlik w TOK FM, a dziś zapraszamy do kiosków po najnowszy, 26 numer tygodnika Polityka. Krzysztof Zabłocki pisze o legendzie amerykańskiego Stonewall Inn.

Zamieszki w nowojorskim barze gejowskim Stonewall Inn w czerwcową noc 1969 r. stały się aktem założycielskim amerykańskiego i światowego ruchu gejowsko-lesbijskiego.

Ukoronowaniem wszystkich zmian zapoczątkowanych wydarzeniami na Christopher Street jest ogłoszone 1 czerwca 2009 r. posłanie Baracka Obamy, wyrażające szacunek dla wkładu społeczności LGBT w działalność na rzecz praw człowieka i rozwoju Ameryki, uznające pełne prawo osób homoseksualnych do życia w godności, zgodnie ze swoją seksualną orientacją i ogłaszające czerwiec miesiącem Gay Pride – gejowskiej dumy.

Czytaj w najnowszej Polityce!

3 komentarzeHomiki.pl w Polityce!

 • rafal

  [Re: Homiki.pl w Polityce!]

  kolejny powód by ruszyć tyłek i zaopatrzyć się w Politykę, oczywiście obok jazzu i Dehnela. 🙂

 • marcin

  [Re: Homiki.pl w Polityce!]

  oj, Dehnel dla mnie takowym powodoem nie jest, na szczęscie w nowej Polityce go nie ma. Niemniej jazz i Krzysztof Zabłocki to wystarczająca rekomendacja. Homiki eksplodują kreatywnością!

 • ddd

  [Re: Homiki.pl w Polityce!]

  Wreszcie mam Politykę.
  Tekst jest super profesjonalnie napisany, ani za długi, ani za krótki ;). I podoba mi się, paradoksalnie, jego suchość i faktograficzność – dla nas Stonewall obrosło legendą podobnie jak mityczne palenie staników, więc warto nieco tej patynki zeskrobać i przedstawić fakty, dla tak zwanej szerokiej publiczności to hasło nie znaczy nic lub prawie nic, więc się żuczki dokształcą 🙂
  brawo.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa