Olsztyńskie dni równości

W najbliższy weekend w Olsztynie odbędą się po raz pierwszy Dni równości! To pierwsza tego typu impreza w tym regionie i miejmy nadzieję, nie ostatnia.

A wszystko zaczyna się w Sobotę 23 maja, pod Wysoką Bramą, gdzie razem z Naukowym Kołem Malarskim UWM, pod opieką prof. Eugeniusza Gena Małkowskiego zapytamy mieszkańców o tolerancję. Dzień wraz z podsumowaniem happeningu, uświetni Tęczowa Impreza w 4club. Start o 20. Wcześniej o 18 podsumowanie akcji ze starówki.

W Niedzielę 24 maja, od 15.00, Scena Margines (Teatr im. S. Jaracza), odbędzie się projekcja filmu „Not that kind of Christian”, a następnie po krótkiej przerwie o 17 ruszy dyskusja panelowa z udziałem gości: Ygi Kostrzewy, Marty Abramowicz i Niny Drej. Moderatorem spotkania będzie Andrzej Poterała. O 20 w 4club rusza After Party i podsumowanie dwóch dni!

To ważne wydarzenie dla Warmii i Mazur – regionu, który do tej pory były białą plamą na mapie Polski, jeśli mowa o inicjatywach LGBT. Dodam, że w piątek 22 maja odbędzie się także założycielskie spotkanie Grupy Inicjatywnej KPH Olsztyn, o godzinie 16 w Centrum Społecznym MS im. Bolesława Limanowskiego, ul. Plater 5/5. Serdecznie zapraszamy!

(nj)

7 komentarzyOlsztyńskie dni równości

 • royte_pomerantsn

  [Re: Olsztyńskie dni równości]

  Powodzenia! Mam nadzieję, ze nie będzie to występ jednorazowy i trochę ożywi się Polska północno-wschodnia. Może jadę po stereotypach, ale tam panuje chyba trochę małomiasteczkowo-zaściankowa atmosfera, tym więcej szacunku budzą we mnie ludzie, którzy odważyli się (to dobre słowo, niestety!) zorganizować dni równości

 • ktoś

  [Re: Olsztyńskie dni równości]

  Kolejna biała plama: Pomorze. Szczecin, Koszalin, Słupsk – totalny marazm, zero inicjatyw, konferencji, projekcji, spotkań… I jeden wyrzut dla wszystkich gębaczy, mocnych w pysku, ale nie w działaniu i w odwadze cywilnej: Wolin i tamtejsza sprawa sądowa chłopaka po zawodówce, który powiedział DOŚĆ deptaniu ludzkiej godności. A gdzie wy jesteście, prześwietni pomorscy menedżerowie po studiach na wydziale marketingu, przeżerający pieniądze ze stypendiów zagranicznych, szkolący się po angielsku w UE, bijący konkurencję branżową torebkami na forach internetowych i bawiący się w lokalach Poznania albo Wrocławia?

 • co do slupska

  [Re: Olsztyńskie dni równości]

  moze pan kuleta zrobi w slupsku?

 • megamasa

  [Re: Olsztyńskie dni równości]

  Na pewno zrobi, wiadomo co hiihihhhi

 • zielony_olsztyniak

  [Re: Olsztyńskie dni równości]

  O dzięki za te peany na nasz temat:-)
  Jest trochę inaczej. Olsztyn jako pierwotnie pruski, ewangelicki nie jest bardzo bigoteryjny.

  Kibice Stomilu, szykowali się na „wymianę argumentów”, ale o dziwo podłapali akcje i wzięli udział w ankiecie. MAMY CYWILIZOWANYCH KIBOLI!!!

  Największym problemem Olsztyna jest Marazm.
  Straszliwy bezruch.Nikomu nic się nie chce.Stąd brak jakichkolwiek ngo’s.

  Oczywiście na wsiach, wschodzie sytuacja pewnie się diametralnie różni i tam już nie można liczyć nawet na pobłazliwe spojrzenie.

 • ddd

  [Re: Olsztyńskie dni równości]

  zielony, ale ten problem istnieje wszędzie – marazm. to nie tylko jest kwestia mniejszych miast – w Warszawie masz dokładnie to samo, tylko że może ponieważ czysto liczbowo żyje tu więcej LGBTQ, to więcej się dzieje, więcej nas widać. większosć i tak ma w 4 literach to, co się dzieje, co można by zrobić dla poprawy naszej sytuacji, wychodzi z założenia, że skoro nie chce zawrzeć związku, to po co o niego walczyć, że ważniejsze i ciekawsze jest siedzenie przy obiadku z partnerem/partnerką i pieskiem albo łażenie po klubach i szukania ciasteczek.

  Maraz to jest cholerny problem LGBTQ w tym naszym leniwym, rozlazłym kraju. Prawicowcy potrafią się sprężyć i zorganizować, a my?

  Mimo wszystko podziwiam Olsztyn i życzę dalszych sukcesów 🙂

 • zielony_olsztyniak

  [Re: Olsztyńskie dni równości]

  Masz rację, wystarczy spojrzeć na ilość uczestniczek/ków parady równości czy manify w stosunku do ilości mieszkańców. Żałuję czasami , że Kaczyńscy nie porządzili dłużej i nie wywołali „słusznego gniewu”.Wkur$%^&# mnie tylko strasznie dlaczego ciotki głosują na piękne, dzikie, wilcze oczy Tuska.
  Po prostu jak te okładane żony. „on dobry jest, nie bije za mocno i tylko jak zasłużę”

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa