Marsz, marsz krakowski

Godz. 14.20. Start na Placu Wolnica. Zaraz potem Krakowska, Stradomska i Grodzka… Pomyśleć: miasto królów i świętej Jadwigi. I my: kolorowy tłum odmieńców z balonikami. Chyba trochę mniej niż w roku ubiegłym, ale w godnej liczebnie reprezentacji.

Cel? Ten sam co w latach ubiegłych. Rynek Główny. Na przeszkodzie jeszcze – niczym w grze komputerowej – chłopcy z Młodzieży Wszechpolskiej i NOP-u. Ludzie, na których w takich sytuacjach zawsze można liczyć. Ale czy to wszystko? Oj nie. Z balkonów i okien machali do nas mieszkańcy, goście, ludzie, którzy nie bali się wielobarwnego korowodu i tęczy baloników. Potem wypuściliśmy je, już pod Adasiem. Godz. 15.20 Koniec.

Udało się więc po raz kolejny. Dziesiątkom osób należałyby się tu podziękowania. Może najbardziej Oli Sowie, która z wdziękiem i wyczuciem opowiadała w mediach o tym, co znaczy być Innym/Inną w Krakowie. I jak wielką radością znaczy być Innym.

Dzięki raz jeszcze i do zobaczenia. Przy następnym solidarnym akcie 🙂


Plac Wolnica – ruszamy

Dumny Wawel

Zastygła fotografia „obrońców normalności”. Zapowiadana zmiana formuły protestów anty-LGBT nie miała miejsca. Czas zamknąć nienawistny straganik.

Puszczamy balony – w tle Bazylika Mariacka

Joanna Senyszyn

Na Rynku

(txt + foto mw+ mm+mt)

Zapraszamy na jutro (niedziela) do Krakowa do Klubu Pod Jaszczurami na godz. 14.00 na spotkanie o mediach LGBT i LGBT w mediach z udziałem homików.pl!

19 komentarzyMarsz, marsz krakowski

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa