Małżeństwa homików w Szwecji

Szwedzi już je mają! Małżeństwa na zasadach identycznych jak pary heteroseksualne. Jak podaje onet.pl: „Szwedzki parlament Riksdag przyjął ustawę o prawnym zrównaniu par homoseksualnych z heteroseksualnymi. Dotychczasowe prawo pozwalało na rejestrację prawną związków par jednej płci. Obecnie będą mogły one zawierać związek małżeński. Nowa ustawa, przyjęta przytłaczającą większością głosów – 261 za, przy 22 przeciw i 16 wstrzymujących się, wejdzie w życie 1 maja”.

Warto przypomnieć, że związki partnerskie funkcjonowały tam od 1995. Dzisiaj śluby będą mogły być brane w formie także kościelnej, dotychczas tamtejszy kościół luterański od dwóch lat jedynie błogosławił pary jednopłciowe, co w porównaniu do naszej sytuacji jest i tak wielkim osiągnięciem. Szwedzi mają małżeństwa, a co My mamy oprócz odwiertów Rydzyka, uśmiechu Tuska i bosych stóp Cejrowskiego na KUL-u?

(nj)

3 komentarzeMałżeństwa homików w Szwecji

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa