Wielka Brytania: 1 na 6 psychologów próbuje leczyć z homoseksualizmu

Jak podał brytyjski periodyk „BMC Psychiatry”, aż 17% psychologów na Wyspach próbowało chociaż raz „pomóc” pacjentowi w zmianie orientacji seksualnej.
Badanie przeprowadzone zostało na grupie ponad 1800 lekarzy. Grupa ta traktowała psychologiczne problemy pacjentów jako powód do interwencji i została opisana przez ankieterów jako osoby „zwracające uwagę na aspekt religijny”.

„Brak jest jakichkolwiek dowodów na skuteczność terapii zmiany orientacji seksualnej, a psychologowie podejmujący się takich terapii postępują niemądrze i szkodliwie dla pacjentów” dodał „BMC Psychiatry”.

Tyle o psychologach w Wielkiej Brytanii. Mamy nadzieje, że w Polsce sytuacja nie ma się gorzej i że psychologowie nie dają się omamić religijnym oszołomom.
Jednakże, biorąc pod uwagę ogólny poziom niewiedzy na temat homoseksualizmu, polecamy osobom potrzebującym pomocy psychologa korzystanie z listy przygotowywanej przez portal kobiety-kobietom.com.

źródło: http://www.biomedcentral.com/1471-244X/9/11/abstract

2 komentarzeWielka Brytania: 1 na 6 psychologów próbuje leczyć z homoseksualizmu

  • Moje imię

    [Re: Wielka Brytania: 1 na 6 psychologów próbuje leczyć z homoseksualizmu]

    Mam wrażenie, że w polsce psychologowie nie tylko dają się mamić religijnym oszołomom, ale też w sporej części sami nimi są niestety. Dwie moje znajome lesbijki były u psychoterapeutów i w obu przypadkach dowiedziały się, że ich orientacja jest nie w porządku. Zapewne większość z psychologów w polsce uważa, że homoseksualizm to choroba. Taki to już kraj.

  • misiek

    [Re: Wielka Brytania: 1 na 6 psychologów próbuje leczyć z homoseksualizmu]

    W USA podejmowano leczenie mężczyzn będących w związku małżeńskim, ojców rodzin itd. W dodatku leczenie było skuteczne! Jeśli ktoś chce wrócić do naturalnej heteroseksualnej orientacji – nie widzę kłopotu w podejmowaniu leczenia. Jeśli nie chce – to po co idzie z tym do psychologa?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa