- homiki.pl - https://homiki.pl -

Pierwsza kobieta na stanowisku prezydenta Zurychu. Z haczykiem.

Nową prezydentką Zurychu wybrana została w niedzielnych wyborach przedstawicielka i radna Partii Socjaldemokratycznej Corine Mauch. Przewaga, jaką zdobyła w stosunku do kontrkandydata zdziwiła nawet ją samą – na swojej stronie internetowej [1] serdecznie dziękuje wyborcom za okazane jej zaufanie, zaś dziennikarzom powiedziała skromnie, że liczyła się nawet z porażką.

Corine Mauch, wieloletnia radna Zurychu z Ramienia Partii Socjaldemokratycznej, obiecała swoim wyborcom, że pod jej rządami Zurych stanie się miastem otwartym, dynamicznym, silnym i solidarnym. W czasach kryzysu zamierza dopilnować, by na rynku inwestycji nie zapanowała histeria, ponieważ przeciwdziałanie negatywnym konsekwencjom kryzysu gospodarczego jest jej zdaniem – co dość oczywiste – priorytetem w zarządzaniu finansami miasta. Zamierza również skupić się na rozwiązaniu problemów mieszkaniowych Zurychu.

Wcale się nie zdziwię, jeśli PT Czytelniczki/Czytelnicy, dotarłszy do tego miejsca, z uniesioną brwią zapytają aleossochozi?

Przygotowując tę notkę oparłam się na materiałach znanych, opiniotwórczych serwisów internetowych Szwajcarii, swissinfo.ch oraz nzz.ch.

Nikt, nigdzie, ani słowem, nie zająknął się o fakcie, że Corine Mauch jest lesbijką.

Ot, tyle.

(sass)