„Pedał przyprowadził pedała” – zaczął się szczeciński proces

„Pedał przyprowadził pedała”

To jedno z wulgarnych wypowiedzi, które miały padać od szczecińskiej sąsiadki pod adresem Tomka…

Pozwana broniła się i tłumaczyła – jak donosi gazeta.pl : „Nie powiedziałam nic takiego. W życiu nie powiem, bo jestem na tyle dorosła i kompetentna, że nie obchodzi mnie, kto z kim żyje czy mieszka”. Dodała także, że to zemsta. Chłopakowi w trakcie rozpraw towarzyszyć mają przedstawiciele KPH Szczecin. Dzisiaj była to Elżbieta Dykowska. Zadośćuczynieniem w procesie mają być przeprosiny poszkodowanego w wyznaczonych miejscach, w których został wcześniej obrażony na przykład sklep czy klatka. Taka ugoda nie odpowiadała jednak sąsiadce.

W znanej już homikom sprawie, w której pierwszy raz w Polsce, gej pozywa swoją sąsiadkę, skończyła się pierwsza rozprawa. To wydarzenie bez precedensu, które może nie tylko otworzyć drogę innym osobom ze środowiska LGBT w walce o godność, ale zapoczątkować także zmiany w mentalności tej mniej tolerancyjnej części społeczeństwa.

Tomkowi życzę wytrzymałości, łatwo zwątpić i przestać walczyć, zwłaszcza jak mieszka się w mniejszych miejscowościach, gdzie trudniej o anonimowość.

(nj)

Autorzy:

zdjęcie Raimund Wolfert

Raimund Wolfert

ur. 1963, pracuje jako wykładowca w Berlinie. Jest autorem licznych publikacji naukowych na temat niemiecko-skandynawskich kontaktów kulturowych oraz prac z historii homoseksualności. Wydawca książki „Alles nur Kunst?” Knut Hamsun zwischen Ästhetik und Politik” (1999) i autor publikacji „Gegen Einsamkeit und ‚Einsiedelei’. Die Geschichte der Internationalen Homophilen Welt-Organisation” (2009). Obecnie pisze biografię niemieckiego pisarza i pacyfisty Bruno Vogela (1898-1987), która ukaże się wiosną 2012.

2 komentarze„Pedał przyprowadził pedała” – zaczął się szczeciński proces

 • anka zet

  [Re: „Pedał przyprowadził pedała” – zaczął się szczeciński proces]

  gratuluję Tomkowi!!!

  Pozdrawiam Państwa serdecznie, zachęcając do naśladownictwa!

 • pd

  [Re: „Pedał przyprowadził pedała” – zaczął się szczeciński proces]

  Czy to prawda że ci państwo już się wcześniej procesowali, tylko to pani pozywała pana (o jakąś piedołę)?

  Jeśli faktycznie tak, to sprawa może być dęta i może śmierdzieć.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa