Fun Home lesbijski komiks na 8 marca!

Już 8 marca nakładem Abiekt.pl i Timof i Cisi Wspólnicy ukaże się najbardziej wyczekiwany komiks roku – Fun Home. Tragikomiks rodzinny autorstwa legendarnej autorki komiksów lesbijskich, Alison Bechdel.

Ta niesamowita książka jest śmieszno-straszną rodzinną opowieścią, perfekcyjnie skomponowaną z charakterystycznych, gotycyzujących rysunków Bechdel. Obok Persepolis Marjane Satrapi to jeden z najodważniejszych i najważniejszych pamiętników graficznych.

Poznaj ojca Alison, specjalistę od konserwacji i obsesyjnego renowatora rodzinnego, wiktoriańskiego domu, prowadzącego – podobnie jak jego przodkowie – dom pogrzebowy, nauczyciela języka angielskiego, lodowato zdystansowanego rodzica i nieujawnionego homoseksualistę, który – jak wychodzi na jaw – przez wiele lat romansował z mężczyznami.

Przez czasem wzruszającą, a czasem bezwzględnie zabawną narrację, odkrywamy tęsknotę za ojcem, o której opowiada córka. I mimo leżących w oddali zakurzonych trumien, ich relacje nabierają bardzo intymnego wyrazu dzięki ukrytym w książce kodom. Kiedy Alison „wychodzi z szafy” i oświadcza, że jest lesbijką, rozwiązanie jest błyskawiczne, drastyczne – i zbawcze.

Tworzenie komiksu zajęło autorce siedem lat, a najważniejszą nagrodą dla komiksu był tytuł KSIĄŻKI ROKU 2006 magazynu Time.

Polskie wydanie zawiera esej Izabeli Filipiak zatytułowany „Fun Home”, czyli żałoba po nieobecności.

Komiks można zamówić tutaj.

Homiki.pl zapowiadają recenzję dzieła na najbliższy czas.

(w.s+red)

4 komentarzeFun Home lesbijski komiks na 8 marca!

 • anka zet

  [Re: Fun Home lesbijski komiks na 8 marca!]

  Kobiety, zakup tej książki spowoduje zaburzenie w Waszym pożyciu.
  Być może dojdzie nawet do sprzeczki.
  Nie pozmywane naczynia będą rosły, a zaniedbacie pewnie też wyjścia rodzinne.
  Najzwyczajniej w świecie będziecie chłonęły tę pasjonującą książkę.

  W nagrodę obejrzycie kilka naprawdę śmiałych obrazków.
  Serdecznie Panie pozdrawiam i polecam książkę!

 • anka

  [Re: Fun Home lesbijski komiks na 8 marca!]

  Książkę przeczytałam zaraz po otrzymaniu, dziś po dniowej przerwie czytam ponownie.
  Polecam każdemu niezależnie od orientacji. Jestem hetero a odnalazłam w niej wiele smaczków, które tak na prawdę dotyczyć mogą każdej rodziny.

 • hm

  [Re: Fun Home lesbijski komiks na 8 marca!]

  No wlasnie, to nie jest lesbijski komiks per se, bo mamy i tam gejow, hetero, caly imponujacy przekroj pelnokrwistych postaci. Komiks duzo, duzo lepszy od takiej opowiesci „Blankets” gdzie narratorem jest hetero – bije ja na glowe uniwersalnoscia przekazu. Goraco polecam kazdemu, czy to gejowi, czy lesbijce, czy hetero!

 • kika

  [Re: Fun Home lesbijski komiks na 8 marca!]

  Przeczytajcie tę książkę, zachęcam. Po lekturze będziecie mogli wyznać, że tak na prawdę w każdej rodzinie, niby na pozór normalnej jest zawsze jakaś tajemnica.
  Alison wyznała, że pochodzi z popapranej rodziny, ale czy to nie może dotyczyć i naszej. Tylko nie wiele jest osób, które chcą o tym mówić, tłumiąc wszystko w sobie.
  A poza tym książka świetnie napisana.
  Dzięki się należą tłumaczowi i wydawcy w jednej osobie, za jej wydanie.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa