- homiki.pl - https://homiki.pl -

Geje od Mao Tse Tunga

Biskup Tadeusz Pieronek sprzeciwia się nowej ustawie medialnej – i jej działaniu dyskryminacyjnemu – w imię obrony całej tradycyjnej Europy. A ja się pytam, jakiej Europy? Tej od Łukaszenki?

Nowy projekt ustawy przygotowują PO, PSL i SLD. Dziwna mieszanka. W każdym razie, zamiast zapisu o ochronie wartości chrześcijańskich, znajduje się zapis zakazu dyskryminacji ze względu na płeć, wyznanie, narodowość, rasę i uwaga, uwaga: orientację seksualną! Tak, to prawda.

Jak podaje onet.pl: „Bp Pieronek uważa, że to błąd. – To element nowej ideologii, która moim zdaniem nawiązuje do myśli Mao Tse Tunga: wszyscy mają być równi i nie ma żadnych wartości nadrzędnych. Po prostu jest to pogoń za modą, która moim zdaniem jest niebezpieczna, bo prowadzi do relatywizmu. To nowa ideologia ludzi, którzy kierują się zupełnie innymi wartościami niż cała tradycyjna Europa – mówi”.

Ciekawe, którą część Europy miał na myśli biskup Pieronek? Wschód z Łukaszenką? Być może jest tam tradycyjnie, ale w nieco innym sensie. Można na przykład trafić całkiem za darmo do aresztu, także w przypadku osoby duchownej. Inne atrakcje też są ciekawe, ale mniejsza z tym. Taki zapis byłby z pewnością sukcesem i orężem walki z różnymi, szkalującymi środowisko LGBT programami czy materiałami w mediach, zwłaszcza tych konserwatywnych.

(nj)