Baty i więzienie za obecność dwóch mężczyzn

Wbrew pozorom i śmiesznej jak na Polskie warunki nazwie, taka komisja rzeczywiście istnieje. A wszystko dzieje się w Arabii Saudyjskiej, gdzie staruszka została skazana jak podaje onet.pl: „na karę chłosty w ilości czterdziestu batów, cztery miesiące więzienia i deportację z królestwa, za przyjmowanie w domu dwóch nie spokrewnionych z nią mężczyzn” To nie koniec absurdów! Ktoś pomyślałby, że być może robiła z nimi coś strasznego czy haniebnego, tymczasem ona jedynie przebywała z nimi w jednym pomieszczeniu. Pech chciał, że według tamtejszego prawa religijnego, to występek, za który grozi surowa kara.

A wszystko, to zasługa działającej tam policji religijnej, która wg onet.pl: „Komisja Krzewienia Cnót i Zapobiegania Występkom, siejąca postrach wśród Saudyjczyków, to licząca kilka tysięcy członków policja religijna, której zadaniem jest między innymi pilnowanie, by przestrzegane były surowe nakazy dotyczące ubioru, czasu modlitw, czy też segregacji płci. Saudyjskie prawo nakłada wiele restrykcji na kobiety, w tym zakaz prowadzenia samochodów, czy też konieczność odpowiedniego ubierania się, a raczej zakrywania się. Kobiety potrzebują też zgody mężczyzny – męża lub formalnego opiekuna – by podróżować.

Co ma to wspólnego z homikami? Ano ma. Za homoseksualizm w Arabii Saudyjskiej grożą najcięższe kary na świecie, w tym kara śmierci. Ten kraj nie podpisał także deklaracji na rzecz depenalizacji homoseksualizmu. Pewnie jak zwykle w myśl zasady, że „pod latarnią najciemniej” krypto gejów i to pewnie w samej policji religijnej jest tam sporo. O lesbijkach nic nie wiadomo, słuch zaginął… To swoisty przykład, czym może grozić brak oddzielenia państwa od religii i przestroga na przyszłość.

(nj)

Autorzy:

zdjęcie Raimund Wolfert

Raimund Wolfert

ur. 1963, pracuje jako wykładowca w Berlinie. Jest autorem licznych publikacji naukowych na temat niemiecko-skandynawskich kontaktów kulturowych oraz prac z historii homoseksualności. Wydawca książki „Alles nur Kunst?” Knut Hamsun zwischen Ästhetik und Politik” (1999) i autor publikacji „Gegen Einsamkeit und ‚Einsiedelei’. Die Geschichte der Internationalen Homophilen Welt-Organisation” (2009). Obecnie pisze biografię niemieckiego pisarza i pacyfisty Bruno Vogela (1898-1987), która ukaże się wiosną 2012.

4 komentarzeBaty i więzienie za obecność dwóch mężczyzn

 • Przemek

  [Re: Baty i więzienie za obecność dwóch mężczyzn]

  A nasz prezydent w ramach uznania praktyk stosowanych w tym jakże postępowym kraju nadał królowi Arabii Saudyjskiej najwyższe polskie odznaczenie – Order Orła Białego. Wstyd i hańba.

 • Racjonalista

  [Re: Baty i więzienie za obecność dwóch mężczyzn]

  Jedyną partią która faktyczie jest za rozdziałem państwo-kościół i obroną mniejszości seksualnych jest RACJA.Szkoda,że media sklerykalizowane boją się zapraszać przedstawicieli tego ugrupowania z panią profesor Szyszkowską na czele do udziału w programach publicystycznych.Hańba!!!

 • Twoje imię :P

  [Re: Baty i więzienie za obecność dwóch mężczyzn]

  rację widziałem na żywo, nie wygląda lepiej, niż inne maszyny_do_zmieniania_świata.

 • QUASIMODO

  [Re: Baty i więzienie za obecność dwóch mężczyzn]

  Dąbrowszczakom, LWP, AL odbiera sie prawa kombatanckie a jednocześnie królowi Arabii Saudyjskiej przyznaje sie odznaczenia. PiSdy, cóż mają wybiórcze pojmowanie rzeczywistości o przyzwoitości nie wspomnę.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa