- homiki.pl - https://homiki.pl -

Książę z bajki bez happy endu

Pisaliśmy już o reality show „The Undercover Princess” emitowanym w brytyjskim BBC3. http://homiki.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2887 [1]
W ostatnim odcinku Jego Wysokość Książe Rajpipli Manvendra wybiera się z poznanym w Brighton wybrankiem serca, Mikem do swojej ojczyzny. Zauroczenie mija, gdy Manvendra i Mike zderzają się z całym brzeminiem bycia osobą homoseksualną w Indiach. Książe wędruje do swojego pałacu, podczas gdy Mike dostaje pokój w hotelu. Spotykają się rzadko, przeważnie z asystą przyzwoitek i właściwie nie mają możliwości pobyć razem. W końcu Mike zostaje zaproszony do pałacu i na dachu książęcej posiadłości zostaje obdarowany królewskim pocałunkiem.

http://www.youtube.com/watch?v=aSpaYNpOQJE [2]

W końcu Mike nie może znieść niby-życia u boku księcia, którego nie może nawet przytulić. Wraca do Wielkiej Brytanii, a książe z bajki zostaje samotny, w gorsecie ceremoniałów i protokołów.

Trudno powiedzieć, ile w całej opowieści prawdy, a ile inwencji scenażysty. Jednak ta smutna puenta pokazuje też, jak trudno rozniecić miłość i pielęgnować związek. I jak łatwo ulec wszechobecnej presji „co ludzie powiedzą”.