Dokument Czasy Harveya Milka w Klubie Filmowym LGBT

Już w najbliższą środę pokażemy pierwszy „gejowski” Oscar w historii kina! Dokument Roba Epsteina „Czasy Harveya Milka” („The Times of Harvey Milk”) zdobył nagrodę Akademii w 1985 roku, na długo przed triumfami fabularnego „Obywatela Milka”. W Polsce nigdy nie trafił do dystrybucji.
Jeszcze kilka miesięcy temu zapraszając na seans tego dokumentu musielibyśmy zacząć od przedstawienia tytułowej postaci. Dziś, po premierze i entuzjastycznym przyjęciu filmu Gusa Van Santa z Seanem Pennem w roli głównej, trudno chyba znaleźć osobę, która nie wie, kim był Milk.

Jednak dokument Epsteina przynosi dużo więcej informacji niż fabuła van Santa i to zarówno o czasach Harveya Milka – radnego San Francisco, pierwszego otwarcie homoseksualnego polityka na świecie – jak i czasach bezpośrednio po jego śmierci w 1978 r.

Film trwa 90 minut. Zostanie wyświetlony w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

Po projekcji zapraszamy na dyskusję.

Film pokażemy w środę, 25 lutego 2009 r. o godz. 18.00. w siedzibie Krytyki Politycznej w Warszawie przy ul. Chmielnej 26/19 (III klatka, domofon: 319). Wstęp wolny. Zapraszamy!

Prowadzenie: Bartosz Żurawiecki i Mariusz Kurc

3 komentarzeDokument Czasy Harveya Milka w Klubie Filmowym LGBT

 • marek

  [Re: Dokument Czasy Harveya Milka w Klubie Filmowym LGBT]

  na stronę Tęczowo w USA wlozylem pełną wersję tego filmu (wersja angielska, oczywiscie) bo udostepnia go bezplatnie serwis hulu.com. Słyszałem jednak, że hulu można oglądać jedynie z USA – mam prośbę: czy ktoś może sprawdzić, czy ten film widać z Polski również?;)
  pozdrawiam,
  marek R

  link: http://www.teczowo.com: The Times of Harvey Milk [teczowo.com]

 • Sorry, guy

  [Re: Dokument Czasy Harveya Milka w Klubie Filmowym LGBT]

  Tego filmu nie da sie ogladac w calej Europie. O ile dobrze pamietam, bodaj w 2006 roku powstala nowa ustawa prawna w USA dotyczaca dystrybucji filmow i utworow muzycznych via websites poza granicami Stanow. Wtedy tez zamilkly amerykanskie webradia. Chodzi oczywiscie jak zwykle o pieniazki – wyzsze royalty dla tworcow amerykanskich. Amerykanska pazernosc nie zna granic.

 • marek

  [Re: Dokument Czasy Harveya Milka w Klubie Filmowym LGBT]

  Dzięki za sprawdzanie.
  Tak czy inaczej – dokumentalny Milk na naszej stronie to najwyraźniej jeszcze jeden powód, by wybrać się kiedyś do Stanów;)) Najlepiej w okolicach 28 czerwca bo ciepło i bierzemy udział w paradzie NYC Pride!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa