Klub Filmowy LGBT w REDakcji już w tym tygodniu!

Podczas ostatniego w tym roku spotkania w Klubie Filmowym LGBT pokażemy film Johna Camerona Mitchella Cal do szczęścia („Hedwig and the Angry Inch”, 2001).

To brawurowe połączenie komedii, dramatu i musicalu jest historią tytułowej Jadwigi (w tej roli sam reżyser, Cameron Mitchell), transseksualnej liderki zespołu rockowego. Urodziła się w czasach Niemieckiej Republiki Demokratycznej, we Wschodnim Berlinie. Zmieniła płeć, by wyjść za mąż za amerykańskiego żołnierza i uciec z nim do Stanów. Niestety, nie wszystko poszło tak jak trzeba. Został chociażby ów feralny cal..

Debiut reżyserski Mitchella otrzymał mnóstwo nagród – nagrodę publiczności na festiwalu w Sundance, Teddy (nagrodę jury queerowego) na festiwalu w Berlinie oraz nominację do Złotego Globu dla najlepszego aktora w komedii lub musicalu.
Pięć lat później Mitchell zrealizował głośny „Shortbus”, który już mieliśmy okazję pokazać w naszym Klubie.

17 grudnia, środa, godz. 18.00, REDakcja KP
Chmielna 26 lok. 19, domofon 319, Warszawa

Film zostanie pokazany w wersji oryginalnej z polskimi napisami. Trwa 87 minut.

Prowadzenie: Bartosz Żurawiecki i Mariusz Kurc

Autorzy:

zdjęcie Raimund Wolfert

Raimund Wolfert

ur. 1963, pracuje jako wykładowca w Berlinie. Jest autorem licznych publikacji naukowych na temat niemiecko-skandynawskich kontaktów kulturowych oraz prac z historii homoseksualności. Wydawca książki „Alles nur Kunst?” Knut Hamsun zwischen Ästhetik und Politik” (1999) i autor publikacji „Gegen Einsamkeit und ‚Einsiedelei’. Die Geschichte der Internationalen Homophilen Welt-Organisation” (2009). Obecnie pisze biografię niemieckiego pisarza i pacyfisty Bruno Vogela (1898-1987), która ukaże się wiosną 2012.

3 komentarzeKlub Filmowy LGBT w REDakcji już w tym tygodniu!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa