Brokeback Mountain ocenzurowany we Włoszech!

Po poniedziałkowej emisji filmu BB, włoskie organizacje LGBTQ zaprotestowały przeciwko usunięciu z filmu śmielszych scen.

Jak donoszą wirtualnemedia.pl: Przewodniczący stowarzyszenia Arcigay, Aurelio Mancuso, cytowany przez Ansę, zażądał od kierownictwa RAI i drugiego kanału, w którym film nadano o godzinie 23.00 wyjaśnienia, kto podjął decyzję o emisji filmu w wersji z – jak to ujął – „jaskrawymi cięciami niczym za cenzury w latach 50”.

Telewizji publicznej zarzucono homofobię, oraz zażądano powtórnej emisji, tym razem ze wszystkimi scenami.

To drugi głośny protest LGBTQ we Włoszech w ciągu ostatnich dni. Pierwszy był reakcją na sprzeciw stałego obserwatora Watykanu przy ONZ w sprawie rezolucji wzywającej do zniesienia kar za homoseksualizm w krajach, gdzie jeszcze obowiązują.

(n j)

Autorzy:

zdjęcie Raimund Wolfert

Raimund Wolfert

ur. 1963, pracuje jako wykładowca w Berlinie. Jest autorem licznych publikacji naukowych na temat niemiecko-skandynawskich kontaktów kulturowych oraz prac z historii homoseksualności. Wydawca książki „Alles nur Kunst?” Knut Hamsun zwischen Ästhetik und Politik” (1999) i autor publikacji „Gegen Einsamkeit und ‚Einsiedelei’. Die Geschichte der Internationalen Homophilen Welt-Organisation” (2009). Obecnie pisze biografię niemieckiego pisarza i pacyfisty Bruno Vogela (1898-1987), która ukaże się wiosną 2012.

4 komentarzeBrokeback Mountain ocenzurowany we Włoszech!

 • Walpurg

  [Re: Brokeback Mountain ocenzurowany we Włoszech!]

  Z ingerencją cenzury, ale puścili. A u nas? U nas telewizja publiczna w ogóle nie puściła i zapewne długo jeszcze nie puści tego filmu.

 • SICILIANO

  [Re: Brokeback Mountain ocenzurowany we Włoszech!]

  Do póki rządzi Berlusconi to niema co się co dziwić takim działaniom.Jak w Polsce wybory wygra RACJA PL to włosi nam pozazdroszczą tolerancji i szacumku do inności;-)

 • racja

  [Re: Brokeback Mountain ocenzurowany we Włoszech!]

  czy RACJA PL raczy przestać się tu tak lansować??
  nie macie własnej strony www???

 • L

  [Re: Brokeback Mountain ocenzurowany we Włoszech!]

  > Jak w Polsce wybory wygra RACJA PL to włosi nam pozazdroszczą tolerancji i szacumku do inności;-)

  A gdzie tolerancja i szacunek dla wlascicieli malych i srednich firm, ktore generuja wiekszosc przychodu panstwa i tworza wiekszosc miejsc pracy?

  Wszystkim homikom radze – zanim zaglosujecie na partie ktora obiecuje nam rownosc i tolerancje, sprawdzcie jeszcze co ta partia chce robic z naszymi pieniedzmi.

  Jestem lesbijka, ale jestem tez wlascicielka firmy. Nie zaglosuje na partie ktora obiecuje mi rowne prawa, ale jednoczesnie chce obciac moje dochody o polowe.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa