Bastion polskości zagrożony homoseksualizmem

Artykuł pt. Dialektyczny homoseksualizm na Jagiellonce (całość możesz przeczytać tutaj)
pewnie znów zelekrtryzuje masy łaknące katolickiej edukacji. Cóż, nie wszyscy pogodzili się z tym, że mamy XXI wiek. Ale co tam, skoro redaktorzy Ich Dziennika lubią straszyć siebie wizją przerażających homoseksualistów, to powinniśmy częściej zapewniać im temat do produkcji słusznych tekstów.

Oto na czym polega zagrożenie:

Kiedy przed 644 laty powstawała pierwsza polska uczelnia – Uniwersytet Jagielloński, jej fundatorowi zależało na tym, aby zyskiwał na tym prestiż i znaczenie państwa. Akademia była też miejscem kształcenia elit. W rankingach UJ wciąż plasuje się wysoko. Tym bardziej zaskakuje, że już w najbliższą niedzielę w ramach studiów podyplomowych „Wiedza o kulturze XXI wieku” organizowanych przez Katedrę Kultury Współczesnej Instytutu Spraw Publicznych studenci, w większości nauczyciele, wysłuchają prelekcji pt. „Ruch gejowsko-lesbijski w Polsce i na świecie”. Wykład ma poprowadzić Samuel Nowak, szef Fundacji Kultura dla Tolerancji, organizacji promującej homoseksualizm, stawiającej sobie za cel „krzewienie postaw tolerancyjnych wobec osób homo- bi- oraz transseksuanych”. Bulwersuje to organizacje społeczne i wielu naukowców. Jak argumentują, mamy tu do czynienia z próbą uwiarygodnienia homoseksualnej ideologii poprzez posłużenie się marką szacownej uczelni.

Skoro już wiecie w czym rzecz, przejdźmy do najciekawszych cytatów:

Samuel Nowak jest szefem Fundacji Kultura dla Tolerancji, która twierdzi, że para się „upowszechnianiem i promowaniem działań artystycznych oraz intelektualnych osób homo- bi- i transseksualnych”. Mieszkańcom Krakowa znany jest przede wszystkim jako koordynator cyklicznych marszów homoseksualistów, o wydźwięku antykatolickim, w czasie których dochodzi do skandalicznych i demoralizujących zachowań.

Ale czy w ogóle można mówić w sposób uprawniony o kulturze w kontekście homoseksualizmu?

Mój osobisty faworyt:

Kiedy niedawno splajtował dwumiesięcznik „On i On” adresowany do tej grupy, redakcja czarno na białym napisała, że w Polsce nie istnieje środowisko gejowskie, a geje chcą pornografii, a nie pisma społeczno-kulturalnego.

No proszę, czyżbyśmy zaobserwowali wzrost zainteresowania kulturą gejowska przez naszą ólubioną gazetę? A któż to w redakcji czyta szatańskie pisemka? Wydawcy „On i On” mogliby w ramach podziękowań za wzmiankę przesłać archiwalne egzemplarze do siedziby tegoż koncernu.

Idźmy dalej:

Organizatorzy [studiów – przyp. red.] jednak sądzą, że tematyka homoseksualizmu to przyszłość.

Pewnym paradoksem jest, że do tej pory nie ma żadnych studiów podyplomowych o nauce Jana Pawła II, natomiast mamy rozwijające się prężnie studia z zakresu Gender Studies. W sposób ślepy i bezkrytyczny dążymy do rozwoju pewnych nurtów edukacji, które są bardzo destrukcyjne dla człowieka – zauważa ks. prof. Paweł Bortkiewicz, etyk z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

No przepraszam bardzo, czyja to wina, że nie ma studiów poświęconych JPII (oj, chyba jest tego mnóstwo…), w kraju gdzie niemal każdy mieni się katolikiem? Kto zablokowałby taką inicjatywę? Z winy „prężnych” gender studies? Dobrze, niech myślą sobie, że jesteśmy potężnym lobby i niech się bardziej przez to nas obawiają. Ale to kuriozum, by przeciwstawiać kościół wszystkiemu, co ma związek z homoseksualizmem. Zwłaszcza jeśli chodzi o naukę.

I kolejne perełki:

To wypracowana strategia, która ma w efekcie rzucić Polskę na kolana, by kolejną przestrzenią obwarowaną nietykalnością był „antyhomoseksualizm”. A ponieważ ruch ten wywodzi się z kręgów lewicowych, a środowiska, które doń należą, pełnią rolę „nowego proletariatu”, a więc swoistego tarana, który ma zmieść z powierzchni ziemi normalną rodzinę i chrześcijaństwo (w marksizmie rolę tę pełnił lumpenproletariat), to można się spodziewać, że wkrótce na uczelniach rolę materializmu dialektycznego z czasów komuny przejmie dialektyczny homoseksualizm, główna ideologia i podstawa nauki, zwłaszcza humanistyki – podkreśla prof. Jaroszyński.

Sprzeciw naukowców wzbudza też fakt, iż tego typu zajęcia będą organizowane na uczelni państwowej, utrzymywanej z pieniędzy podatników, która w okresie zniewolenia Narodu Polskiego była niejednokrotnie bastionem obrony polskości.

I już wszystko jasne…

A teraz czekamy na święte oburzenie panów biskupów.

(mt)

4 komentarzeBastion polskości zagrożony homoseksualizmem

 • idlxb

  [Re: Bastion polskości zagrożony homoseksualizmem]

  no proszę. nie dość, że homoseksualizm jest, jak niedawno można było przeczytać, postawą życiową, to jeszcze na dodatek ideologią.

 • Krzys i Pfemek

  [Re: Bastion polskości zagrożony homoseksualizmem]

  To ciekawie zaczął się tydzień. Oby więcej. Wyborcza też o tym pisze.

 • Tomek K

  [Re: Bastion polskości zagrożony homoseksualizmem]

  „Zagadnienie homoseksualizmu wyłania się w społeczeństwie jak straszliwy upiór” tak zaczyna się ksiażka Adlera o homoseksualizmie (mam nadzieje ze wkrotce zagosci w Homikotece), skadinad retoryczne podobienstwo do Manifestu Komunistycznego jest uderzajace – „widmo komunizmu unosi sie nad Europa” – a wiec od dziesiecioleci w Polsce wciaz straszy sie komunizmem i homoseksualizmem. Oto Polska wlasnie.

 • er

  [Re: Bastion polskości zagrożony homoseksualizmem]

  W kontekscie „potegi” polskiej lewicy z pewnoscia jest sie czego obawiac.
  O, Polskosci, strzez sie! Nadchodzimy, hahaha! 🙂
  .
  Mowiac powazniej, moze bym nawet byl sklonny sie oburzyc, gdyby nie infantylne podejscie autorow tekstu z ND do tematu. Troche sie zawiodlem, ze nie przemycili argumentu o nienaturalnosci homoseksualizmu – to akurat moj ulubiony. 😉

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa