Tomasz Raczek zaprasza 27.11 na film!

Kolejne spotkanie z cyklu Czwartkowych Spotkań Filmowych Fundacji Równości !!!

Po dłuuuugiej wakacyjnej przerwie wznawiamy nasze spotkania filmowe.
W najbliższy czwartek 27.11.2008 o godz. 19.00 zapraszamy do siedziby Fundacji, przy ul. Marszałkowskiej 3/5 (1. piętro) w Warszawie na kolejną projekcję filmową i dyskusję z Tomaszem Raczkiem (o filmach i nie tylko)

Zaprezentujemy amerykański film z 1988 roku pt. „Edge of Seventeen” w reżyserii Davida Moretona, wyst.: Chris Stafford, Tina Holmes, Andersen Gabrych , Twiggy

Lato 1984 roku – upalne, szalone i pełne wydarzeń. 17stoletni licealista Eric Hunter podejmuje wakacyjną pracę w centrum rozrywki, spędzając większość czasu ze swą najlepszą przyjaciółką. Do czasu aż pozna Roda, seksownego studenta nie kryjącego się ze swą orientacją seksualną. Przed Eric’iem otwiera się zupełnie nowy świat – świat namiętności, które fascynują, przerażają, i do których trzeba przyznać się przed samym sobą.

Zabawny, ciekawy i przenikliwy film o dojrzewaniu, z rewelacyjną muzyką – w świetny sposób portretujący czasy energicznych i barwnych lat 80tych.

Fragmenty recenzji filmu:

„Najmądrzejszy, najbardziej przemyślany amerykański film o młodzieży homoseksualnej od wielu, wielu lat. Cudowna gra aktorska, urocze poczucie humoru i śmiałe sceny erotyczne.”
– Ernest Hardy, L.A. WEEKLY

„ten film to kwintesencja lat 80tych!!”
– Anthony Perrin, XY MAGAZINE

„Prawdziwa perła! Burzliwe pragnienia nastolatków nieczęsto są portretowane w tak wierny sposób jak w Edge of Seventeen. Niezależna produkcja amerykańskiego kina, która w wyjątkowo bezpośredni sposób mówi o seksualności”
– Stephen Holden, The New York Times

Strona filmu: http://www.picturethisent.com/minisites/edgeof17/index.html

Zapraszamy!

Autorzy:

zdjęcie Raimund Wolfert

Raimund Wolfert

ur. 1963, pracuje jako wykładowca w Berlinie. Jest autorem licznych publikacji naukowych na temat niemiecko-skandynawskich kontaktów kulturowych oraz prac z historii homoseksualności. Wydawca książki „Alles nur Kunst?” Knut Hamsun zwischen Ästhetik und Politik” (1999) i autor publikacji „Gegen Einsamkeit und ‚Einsiedelei’. Die Geschichte der Internationalen Homophilen Welt-Organisation” (2009). Obecnie pisze biografię niemieckiego pisarza i pacyfisty Bruno Vogela (1898-1987), która ukaże się wiosną 2012.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa