Napieralski w TOK FM: program naszej partii nie mówi o małżeństwach homo<

Gazeta Wyborcza opublikowała wyniki badań opinii przeprowadzonych wśród członków SLD: Państwo nie powinno interweniować w gospodarkę, a homoseksualizm jest niezgodny z naturą człowieka – to poglądy dużej grupy działaczy SLD, których zbadali naukowcy z Wolnego Uniwersytetu w Brukseli. – Mamy duży problem – komentuje Wojciech Olejniczak (czytaj całość tutaj).

Problemu nie widzi natomiast Grzegorz Napieralski. Zapytany przez Marcina Graczyka w „Po dziewiątej” w TOK FM stwierdził, że program SLD nie mówi nic o małżeństwach homoseksualnych. Następnie wygłosił tyradę o tolerancji, odnośnie której zawsze znajdą się odważni. Jasne.

Od dawna jestem przekonany, iż SLD nie ma nic wspólnego z lewicą, tym bardziej teraz, gdy trwają jakieś wewnętrzne przepychanki o to, kto jest liderem. Nawet nie niepokoją mnie poglądy szeregowych członków – nie raz przekonywałem się, że są to w większości karierowicze, którzy chcieli „do polityki”, a tu ich przygarnięto. Zapewne gdyby „rekrutację” prowadził PiS, chwaliliby dziś chlebodawcę Jarosława Kaczyńskiego. A osobiste poglądy – co z tego?

Fajnie, że je mają i że o nich powiedzieli, choć najwyraźniej pomylili partię. Niefajnie, że lider Napieralski o swoich poglądach mówić nie chce. Wracając do audycji w TOK FM – padały konkretne pytania – „a co pan sądzi o…” np. karze śmirci. Napieralski nie powiedział nic, zasłaniając się frazesami. Najwyraźniej uważa, że szerokie menu poglądów, szwedzki stół myśli, stanowi pewną wartość. Myli się i mydli nam oczy, że zawsze się znajdzie odważny, kto zawalczy o tolerancję. Aha. Podejrzewam, że inne, nie-nowe lewice są równie „otwarte na świat”. Czasem dziwię się, że niektórym działaczom gejowskim chce poświęcać się czas na mrzonki bezbarwnej dogorywającej lewicy. Homoseksualizm bywa polityczny, ale nie tak. Potrzeba już nowego, konkretnego.

Przypominają mi się wybory ze Stanów, gdzie nawet Sarah Palin ze swoimi dziwacznymi definicjami Afryki starała się mieć własne zdanie na każdy temat. Nota bene, już jutro więcej o USA.

(red nacz mm)

11 komentarzyNapieralski w TOK FM: program naszej partii nie mówi o małżeństwach homo<

 • idaho

  [No i taka to lewica]

  czyli kolejna grupa cwaniaków żądnych jedynie władzy i płynących z niej profitów.
  PiS, PO, SLD – jeden diabeł. Po prostu banda bęcwałów.

 • Jacek

  [Re: Napieralski w TOK FM: program naszej partii nie mówi o małżeństwach homo]

  Polski Zapatero. Z akcentem na polsko-katolicki.

 • reksio

  [Re: Napieralski w TOK FM: program naszej partii nie mówi o małżeństwach homo]

  No i super. jestem wdzięczny za tą wypowiedź. Do tej pory byłem żelaznym sldowskim wyborcą teraz wiem, że to pomyłka. Szkoda tylko prof. Senyszyn, Kalisza i Jarugi Nowackiej. Reszta może iść na dno

 • antoś

  [Re: Napieralski w TOK FM: program naszej partii nie mówi o małżeństwach homo]

  w 100% zgadzam się z przedmówcą.
  czekać trzeba na nowych. albo stworzyć partię??

 • Raf

  [Re: Napieralski w TOK FM: program naszej partii nie mówi o małżeństwach homo]

  Haha, macie za swoje ;] Ale przed wyborami wciagna Biedronia na liste i znow wszystkie cioteczki skresla jak im karzą ;s

 • żenia

  [Re: Napieralski w TOK FM: program naszej partii nie mówi o małżeństwach homo]

  biedroń przed tymi wyborami apelował by nie głosować na sld i poparł partię kobiet o ile pamiętam

  sam masz za swoje

 • UJO

  [Re: Napieralski w TOK FM: program naszej partii nie mówi o małżeństwach homo]

  z braku laku glosuje na SLD, bo trzeba glosowac… Czekam na Krytyke Polityczna, moze to srodowisko za 10 lat juz bedzie na tyle mocne, ze osiagnie dobry wynik. Bardzo dobra robote robia…

 • janka

  [Re: Napieralski w TOK FM: program naszej partii nie mówi o małżeństwach homo]

  KRYTYKA DO BOJU!!

 • Łukasz Pałucki

  [Homiki cierpią na polski syndrom narzekania]

  Napieralski się skompromitował bardziej niż mu się wydaje i poniesie tego polityczne konsekwencje, jednak końcówka tego artykułu raczej kompromituje autora.

  cyt.:”Aha. Podejrzewam, że inne, nie-nowe lewice są równie „otwarte na świat”.”

  Czy szanowny redaktor ma jakieś konkretne przykłady tego braku otwartości (jestem niezmiernie ciekaw) czy to po prostu takie zwykłe rzucanie błotem ? taki mówienie, że lewica to nędza bo… bo tak.

  „Czasem dziwię się, że niektórym działaczom gejowskim chce poświęcać się czas na mrzonki bezbarwnej dogorywającej lewicy.”

  Cóż za przejaw koniunkturalizmu. Jak rozumiem, według szanownego redaktora należy głosować na Platformę Obywatelską bo ta nie dogorywa. A może nie należy interesować się lewicą bo ta jest w słabej formie i nie rokuje nadziej na władzę czy stanowiska ? Jakże by można przyjać do wiadomość, że ktoś tam ma po prostu lewicowe poglądy…

  „Homoseksualizm bywa polityczny, ale nie tak. Potrzeba już nowego, konkretnego.”

  Nowego, konkretnego CZEGO ? Mam wrażenie, że ktoś tutaj nie dokończył zdania, no chyba, że po prostu nie ma tu żadnej myśli przewodniej, żadnego konstruktywnego wniosku. A może była awaria prądu. komputer zgasł i stąd myśl ta nie zdążyła oświecić mojego małego lewicowego umysłu ?

 • ktoś

  [Totalitarystom wszelkiej maści mówimy nasze stanowcze „NIe”]

  Grzegorz N. powiedział właśnie (dzisiaj), że „historia doceni jeszcze w przyszłości nie tylko Wałęsę, ale i Jaruzelskiego”. No cóż – jeżeli neoaparatczyk zamierza wychwalać jednego z organizatorów akcji „Hiacynt”, to chyba trzeba uznać, że z tym komuchem osoby homoseksualne nie chcą mieć nic wspólnego. Podobnie jak np. z niejakim Haiderem, wychwalającym politykę H. Himmlera wobec mniejszości seksualnych (niezależnie od rewelacji na temat życia prywatnego tegoż Haidera, które pojawiły się zaraz po jego śmierci).

 • anka zet

  [Re: Napieralski w TOK FM: program naszej partii nie mówi o małżeństwach homo]

  Prof. Szyszkowska wypisała się z SLD, bo uznała, że przestała ona być partią lewicową, a Jaruga-Nowacka też już bezpartyjna.

  To o czymś świadczy.

  Moim zdaniem najwyższy czas zagłosować na CZŁOWIEKA, a nie na partię.

  Nawet sobie wyobrażam świat z prezydent Szyszkowską i premier Jarugą-Nowacką.

  Wówczas ustawa o związkach przeszłaby bez żadnej łaski.

  Serdecznie Państwa pozdrawiam!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa