- homiki.pl - https://homiki.pl -

Zależność seksualna w Klubie Filmowym LGBT w REDakcji

Pozostajemy w Ameryce Południowej. Po październikowej projekcji peruwiańskiego „Nie mów nikomu“, tym razem zapraszamy na pokaz znakomitego filmu z Boliwii. „Zależność seksualna“ („Dependencia sexual“, 2003) to zaskaująco dojrzały debiut, kształconego w Nowym Jorku reżysera i producenta, Rodriga Bellotta. Otrzymał za niego nagrodę dziennikarzy FIPRESCI na festiwalu w Locarno.
Cztery historie, kilkoro młodych ludzi różnych płci, różnych orientacji seksualnych, różnych kolorów skóry w Boliwii i Stanach Zjednoczonych. Z pozoru nic ich nie łączy… Poza problemami z własną seksualnością. Film Bellotta dobitnie pokazuje, do jakiego stopnia jesteśmy więźniami narzuconych przez tradycję, społeczeństwo, rówieśników ról i wzorców płciowych.

Film pokazany zostanie w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami. Trwa 110 minut.

Na seans zapraszamy w środę, 26 listopada 2008 r. o godz. 18.00. w siedzibie Krytyki Politycznej w Warszawie przy ul. Chmielnej 26/19 (III klatka, domofon: 319). Wstęp wolny. Zapraszamy!

Prowadzenie: Bartosz Żurawiecki i Mariusz Kurc

Autorzy:

zdjęcie Raimund Wolfert

Raimund Wolfert [1]

ur. 1963, pracuje jako wykładowca w Berlinie. Jest autorem licznych publikacji naukowych na temat niemiecko-skandynawskich kontaktów kulturowych oraz prac z historii homoseksualności. Wydawca książki „Alles nur Kunst?” Knut Hamsun zwischen Ästhetik und Politik” (1999) i autor publikacji „Gegen Einsamkeit und ‚Einsiedelei’. Die Geschichte der Internationalen Homophilen Welt-Organisation” (2009). Obecnie pisze biografię niemieckiego pisarza i pacyfisty Bruno Vogela (1898-1987), która ukaże się wiosną 2012.