Przełom w Bollywoodzie?

Znany gwiazdor bollywódzkiej fabryki snów Samir Soni (no jak, nie znacie?) podjął się zagrania roli geja w produkcji „Fashion”. Reżyser filmu Madhur Bhandarkar wiele się natrudził, zanim znalazł chętną osobę (prawie jak w Polsce, nieprawdaż?).

W końcu znalazł się Samir Soni. Gram rolę gejowskiego projektanta mody. To było wielkie wyzwanie mówi Samir Soni. Musiałem się bardzo natrudzić, aby się wczuć w charakter i osobowość tej postaci. Jednak największym wyzwaniem nie było wcielenie się w stereotypową gejowską postać, ale wyrażenie jego seksualności poprzez relacje z innymi postaciami w filmie. (…) Bycie gejem jest tak samo normalne jak bycie osobą heteroseksualną, ale ludzie nadal patrzą z góry na homoseksualną społeczność. Orientacja seksualna nie definiuje osoby i to chcieliśmy pokazać w filmie.”

Poniżej Samir w akcji (niestety heterosekualnej).

Redakcja: Trudno nam docenić to wydarzenie nawet przez pryzmat polskich warunków. W Indiach homoseksualizm jest nadal karalny. Obecnie trwa batalia o zniesienie penalizacji homoseksualizmu. Ponadto w 2008 roku po raz pierwszy odbyły się parady równości w Delhi, Bangalore, Kolkacie oraz Puducherry. Pierwsze publiczne osoby dokonują coming-outów, praktycznie batalia homicza dopiero się zaczyna. Trzymamy kciuki za homiczych Hindusów i Hinduski!

Oto trailer filmu „Fashion”.

A oto bollywódzka impresja na temat Brokeback Mountain.

1 komentarz do: Przełom w Bollywoodzie?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa