- homiki.pl - https://homiki.pl -

Nie mów nikomu w Klubie Filmowym LGBT

Mama Joaquina – fanatyczna katoliczka – chciałaby, żeby syn został księdzem, tata – prawdziwy maczo – czeka, aż syn zacznie podrywać dziewczyny. Joaquin rzeczywiście podrywa, ale chłopaków. Najpierw trochę nieporadnie, ale potem już ze znawstwem i finezją. Na przykład Gonzala, który, tak jak on, drży na samą myśl, że jego gejostwo mogłoby wyjść na jaw. Brzmi swojsko? Owszem, ale nad Wisłą jakoś filmów na „takie” tematy się nie kręci. „Nie mów nikomu” to dzieło błyskotliwe, szczere i śmiałe (amatorzy męsko-męskich scen erotycznych nie powinni być zawiedzeni); nakręcone w Peru 10 lat temu.

Film wyreżyserował klasyk kinematografii peruwiańskiej – Francesco J. Lombardi na podstawie powieści Jaime Bayly’ego pod tym samym tytułem. Bayly – piękny gwiazdor TV wywołał swym coming outem spory skandal w Peru. W Polsce znana jest jedna z jego kolejnych powieści – „Noc jest dziewicą” o …homoseksualnych przygodach gwiazdora telewizji w Limie.

Po projekcji zapraszamy na dyskusję.

Film trwa 120 minut.

Na seans zapraszamy w środę, 29 października 2008 r. o godz. 18.00. w siedzibie Krytyki Politycznej w Warszawie przy ul. Chmielnej 26/19 (III klatka, domofon: 319). Wstęp wolny. Zapraszamy!

Prowadzenie: Bartosz Żurawiecki i Mariusz Kurc

(red)