Żenua miesiąca, czyli debata viceprezydentów

Kampania wyborcza w Stanach zmierza do finału i nabiera rumieńców. Niekwestionowaną gwiazdą ostatnich tygodni jest Sarah Palin, konserwatystka z Alaski. Palin stanowi wręcz esencję konserwatywnego betonu, co nie przeszkadzało naszej Gazecie Wyborczej przedstawić ją ongiś jako gay-friendly – pani Palin uprzejmie zgadza się na takie innowacje pro-LGBTQ, jak odwiedziny w szpitalu przez partnera. Nigdy łaski dość!

Sarah Palin jest bardzo wdzięcznym obiektem kpin dla Saturday Night Live. Legendarny program satyryczny zrobił z jej wypowiedzi skecz nie zmieniając ani słowa. Cóż, zdolni ludzie na Alasce!

Tymczasem ostatnie dni przyniosły debatę kandydatów na wiceprezydentów – Joe Biden ze strony demokratów i oczywiście Sarah Palin jako republikanka. Część debaty dotyczyła – a jakże – praw LGBTQ. I tu żenada stulecia: ku zaskoczeniu moderatorki kandydat i kandydatka okazali się niezwykle zgodni. Z dwóch stron posypały się zapewnienia o tolerancji, zapewnieniach o dostępie do równych praw ekonomicznych czy słynnych wizyt w szpitalu przy jednogłośnym „nie” dla małżeństw. Zgromadzona w stuio widownia nie potrafiła ukryć rozbawienia takim obrotem sprawy…:

…i oczywiście Saturday Night Live nie mogło przepuścić takiej okazji. W roli pani moderatorki występuje Queen Latifah. Parodia bajdurzenia o gejach i lesbijkach około 4tej minuty – zobacz tutaj!

Cóż! Politycy całego świata! Musicie mieć własne zdanie, ale jeśli nadal będziecie traktować nas, lesbijki, gejów i przyjaciół za idiotów ciężko się to skończy!

(mm)

1 komentarz do: Żenua miesiąca, czyli debata viceprezydentów

  • Damian S.

    [Re: Żenua miesiąca, czyli debata viceprezydentów]

    Ja bede glosowal na Obame, bo McCain to straszny klamca. I w kazdym publicznym wystapieniu zaslania sie tym ze jest weteranem… Zenada
    Jesli chodzi o Gov. Palin to brak slow, jest tepa jak cegla co zawsze udowadnia w swoich wystapieniach, prawie nigdy nie daje odpowiedzi na zadane pytanie bo wiekszosci pytan nie rozumie, wiec improwizoje hehe. Kiedy jedna reporterka zapytala ja o jej doswiadczenie w relacjach miedzynarodowych odpowiedziala „Widze Rosje ze swojego domu” WTF????
    Milo widziec ze autor tego artykolo zdaje sobie sprawe z tego ze jest wielu czytelnikow tej strony ktorzy mieszkaja w USA.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa