Autonomiczno-Feministyczne Spotkanie Kobiet i Lesbijek 2009

Za zaprzyjaźnionym portalem kobiety-kobietom podajemy informację o ciekawej inicjatywie dla kobiet wszelkich orientacji (czy też, jak nieco niefortunnie może ujęły to organizatorki, dla kobiet i lesbijek).

Jeśli masz ochotę zrobić coś dla innych, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego, poznać ciekawych ludzi i spędzić z nimi inspirująco czas, czytaj dalej! Inicjatywa warta jak najszerszego rozpropagowania!

Ogólnoeuropejskie Autonomiczno-Feministyczne Spotkanie Kobiet i Lesbijek
9 – 14 kwietnia 2009r. w Wiedniu, Austrii

Na sylwestra roku 2007/2008 spotkało się około 70 kobiet i lesbijek z różnych krajów i autonomiczno- feministycznych lub mieszanych kontekstów w Freiburgu, ponieważ „także tu należy walczyć przeciw patriarchalnemu, kapitalistycznemu i razistowskiemu systemowi“ (z apelu). Na końcu było jasne: czas był za krótki, ale wzajemne zainteresowanie wielkie, dlatego dalsze spotkania powinny się odbywać. No i to zrobimy!

Co chcemy zrobić na spotkaniu?
Chcemy poznać feministyczne kobiety i lesbijki z różnych krajów, walczące przeciw seksizmowi, rasizmowi, homofobii, kapitalizmowi, faszyzmowi i patriarchatowi. Chcemy konferować na temat teorii i praktyki radykalno-feministycznej dyskutować wspólne perspektywy i możliwości działania. Dodatkowo chcemy rozszerzyć nasze umiejętności praktyczne w warsztatach i zrobić akcje na miejscu.

Kim jestesmy?
My to grupa organizacyjna złożona z siedmiu feministek zorganizowanych w grupach kobiecych, lesbijskich albo mieszanych. Mamy różne doświadczenia polityczne, jesteśmy z różnych kontekstów życiowych i roboczych jak i różnego wieku. Widzimy się jednak wspólnie jako część ruchu autonomicznego feministycznego kobiet i lesbijek który wymaga samodzielnego organizowania sie razem z kobietami i lesbijkami jako konieczność feministyczna. Samodzielne organizowanie się z kobietami jest wyrazem politycznym i środkiem walki o subiektywność kobiet, wciąż na nowo ważnym początkiem dla naszych analiz feministycznych i dla naszego zrealizowania praktycznego dla naszych wzajemnych stosunków jako kobiety I lesbijki. Jednocześnie zgadzamy się na ważność wymiany z innymi dojściami feministycznymi i sposobami organizacyjnymi.

Jak ma być to spotkanie?
Spotkanie jest samoorganizowanym (DIY), to znaczy, ze wszystkie uczestniczki są zapraszane do aktywnego przyczynienia się n.p. warsztatami, akcjami, dyskusjami, podzielaniem własnych zdolności, tłumaczeniem, gotowaniem, czyszczeniem itp.

Tematy główne
Kobiety, które były w Freiburgu, chętnie nawiązałyby do tematów “Historia ruchu kobiet i dzisiejszy patriarchat”, “Feministyczna kontrapublicznosć” i “Załamki i wspólności radykalnego feminizmu i queer-feminizmu”. Inny pomysł byłby pochwycić niedawne włoskie spotkanie, podczas którym dyskutowano na takie tematy: gwałt przeciw kobietom, heteroseksizm, rasizm, patriarchat i ekonomia, itp.

Jakie dyskusje i warsztaty praktyczne są ważne dla ciebie/was?
Jeśli chcesz/chcecie zrobić jakiś warsztat to prześlij/prześlijcie nam twoje/wasze konkretne propozycje.

Kontakt:
feministeurope[at]wolfsmutter.com
http://feministgathering.wolfsmutter.com

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa