Mężczyzna homoseksualny (14)

…znowu jest prowadzony na rzeź. Ideolodzy Parad Dumy Gejowskiej (CSD) oraz osobnicy profitujący z tych parad tracą powoli sens przedsięwzięcia. Z roku na rok mnoży się krytyka samej parady: za dużo komercji, za mało (w ogóle żadnej!) polityki. Dlatego na sezon 2008 zrecyklowano (tj. wydobyto z odzysku) pośpiesznie figurę homoseksualnej ofiary w celu legitymizacji pedalsko- lesbijskich przemarszów.

ONI nas nienawidzą „Sie hassen uns!”- tak brzmiał w tym roku nagłówek CSD-Magazin-u, wydawanego na gładkim papierze centralnego organu parady. Do tego pokazano dwóch apetycznych Pin-up-Boys-ów, jeden zakłada drugiemu pętlę na szyję. Owi ONI- zdradza nam podtytuł- to mordercze reżimy, fanatyczni przywódcy religijni, nieprzyzwoicie bogaci raperzy, pozbawione skrupułów młodzieżowe gangi, ultrakonserwatywni politycy, agresywni neonaziści. Znany od dawana koktajl dyskryminacyjny, na nowo zmieszany.

Teraz ci, którzy od lat głoszą „nowoczesnego geja“, wielkomiejską kulturę Queer, którym jak nigdy dotąd dobrze się powodzi, oni ze swymi gejowskimi małżeństwami oraz wyoutowanymi prominentami, odkrywają odwrotną stronę medalu i wynajdują ponownie geja- ofiarę. Jako jednak, że stereotyp za pomocą którego od lat reklamowali swój lukratywny marszowy event nie za bardzo tu pasuje, skarżą się teraz w swoim CSD magazynie „co te media z nas robią”. Mianowicie odtwarzają dokładnie jeden do jednego to, czym rokrocznie były dotychczas karmione.

Nowej technice przykuwania uwagi towarzyszyło motto tegorocznej berlińskiej CSD – Hass du was dagegen- masz coś przeciw (przy czym jest to trudna do oddania w języku polskim gra słów Hast du?- znaczy: Czy masz? Ale motto brzmiało >>Hass –nienawiść-<< du was dagegen, co fonetycznie można też przełożyć jako: >> tu was dagegen!<< -czyli >>- zrób coś przeciw!<< przyp. tł.). W każdym razie hasło zostało ściągnięte z raportu za rok 2007 gejowskiej organizacji przeciw przemocy „Maneo”. Raport jest porażający: „Klimat jest coraz surowszy- pięści idą w ruch!” Zilustrowane to zostało odpowiednio liczbami, zgodnie z danymi dostarczonymi przez Maneo, które zostawiają jednak sporo do życzenia jeśli chodzi o wiarygodność. Dane sugerują wzrost agresywności w stosunku do gejów w szkołach, bez podawania konkretnych przedziałów czasowych. Więcej przemocy od czasu wprowadzenia związków partnerskich? Od objęcia władzy przez Merkel? Od kiedy Mark Medlock zwyciężył w niemieckim wydaniu „Idola”? Pytania zadawane przez Maneo gejom przez Internet – przed pięcioma, dziesięcioma czy dwudziestoma laty nie były nikomu stawiane- ergo- czasy dzisiejsze są najbardziej niebezpieczne. Nie było to wprawdzie poważne, ale praktyczne dla mediów. Media lubią liczby i dzięki temu mają wreszcie o czym w wiadomościach relacjonować, a nie po raz kolejny skupiać się wyłącznie na zoologicznych obserwacjach przy okazji „rozwrzeszczanych” gejowskich parad. By geje nie byli więcej na ulicach obrażani, opluwani oraz kopani, Maneo stawia na policję: więcej patroli na ulicach w miejscach drażliwych, lepsze kształcenie funkcjonariuszy – oto postulaty. Prócz tego typowe apele do polityków: o więcej środków finansowych oraz o zwracanie większej uwagi na gejów. Niewątpliwie Maneo zdaje się lekceważyć własne gejowskie środki obronne, zaś eksperci ds. przemocy pochylają się „z troską” nad pomysłem samopomocy w samoobronie. Dokonuje się tu swoisty rollback, promowany i realizowany przez samych gejów. Ale na to trzeba było wpaść.
Taz 08.07.2008. ELMAR KRAUSHAAR, tłum. jbog

w ilustracji wykorzystano fragment okładki wspomnianego w tekście CSD-Magazin

5 komentarzyMężczyzna homoseksualny (14)

 • Erico

  [Re: Mężczyzna homoseksualny (14)]

  jest różnica: w Niemczech mają komercyjne giga-parady bez ideologii. My mamy niby-parady z czymś na kształt ideologii. Tylko NIemcy mają rozbudowaną bazę pomocy, organizacje, biznesy. My nie mamy nic.

 • marti

  [Re: Mężczyzna homoseksualny (14)]

  Zgadzam się. Poza tym trzydzieści lat po „rewolucji” można sobie ideologię chyba odpuścić. Ale dziwna jest wymowa tego tekstu, jakby niemieckim gejom szczególnie źle się żyło, bo dookoła panuje przemoc. Moja koleżanka Polka żyjąca od lat w Niemczech, opowiadała mi jak to wszyscy rodzice z klasy jej dziecka składali się na prezent dla nauczycielki, która wstępowała w związek ze swoją partnerką. I nikogo to nie szokowało. Więc w porównaniu do nas to ogromna różnica, chyba nie do przeskoczenia. Moje pytanie więc, czego brakuje niemieckim gejom? Z perspektywy Polski wynika, że wszystko już mają: od akceptacji społecznej po prawa.

 • JB

  [Re: Mężczyzna homoseksualny (14)]

  Wcale nie jest tak różowo. To, ze geje i lesbijki są w mediach stale obecne, że są transmitowane parady a przytulanki jednopłciowe w dużych miastach nie powodują żadnych reperkusji- to jedna strona madalu. Na prowincji oraz w środowiskach zdominowanych przez obcokrajowców pochodzenia muzułmańskiego jest zupełnie inaczej. Media pokazują z reguły tylko tę różową stronę bo się ładnie prezentuje na ekranach i okładkach tabloidów.
  Inna sprawa że nam i tak do sielanki i luksusów niemieckich daleko… choc to tylko często kilkadziesiąt kilometrów w linii prostej 🙁

 • regina

  [Re: Mężczyzna homoseksualny (14)]

  posrało tych szkopów

 • 123

  [Re: Mężczyzna homoseksualny (14)]

  „Inna sprawa że nam i tak do sielanki i luksusów niemieckich daleko… „I to jeszcze bardzo dlugo daleko….a moze nigdy?Daj Bóg!!!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa