- homiki.pl - https://homiki.pl -

Film o gejach z blokowiska

My też będziemy mieć swoje Brokeback Mountain. Już jesienią mają ruszyć zdjęcia do pierwszego polskiego melodramatu o miłości dwóch chłopaków.

„Płynące wieżowce” będą opowieścią o Kubie, młodym mężczyźnie, który wraz z matką i swoją dziewczyną, Sylwią, mieszka na jednym z warszawskich blokowisk. Pewnego dnia w ich życiu pojawia się Michał. Kuba odkrywa w sobie fascynację innym mężczyzną i zakochuje się w nim z wzajemnością. Nie potrafi jednak zrezygnować z gwarantującego bezpieczeństwo związku z Sylwią.

I nie będzie to kolejna niszowa produkcja. Jedną z głównych ról zagra Krystyna Janda (na zdjęciu) – laureatka Hiacynta, nagrody przyznawanej przez Fundację Równości za zasługi dla rzecz tolerancji, równouprawnienia i walki z dyskryminacją. Na planie spotkają się także Ewa Kasprzyk, Roma Gąsiorowska i Agata Buzek. Obraz, na podstawie własnego scenariusza, wyreżyseruje debiutant Tomasz Wasilewski.

Reżyser Tomasz Wasilewski zdradza redaktorom serwisu plejada.pl, że będzie to dramat psychologiczny. „Kameralny, ale choćby już z racji obsady adresowany do szerokiej publiczności. Nie chcemy robić kina jedynie o problemie społecznym, jakim jest nietolerancja. Interesują nad ludzkie uczucia, związki i emocjonalność.

Dystrybutorem filmu będzie firma Vivarto.

(pw)
foto: www.krystynajanda.net [1]