- homiki.pl - https://homiki.pl -

Relacja z II Turnieju Kobiety Kobietom

Podczas gdy mainstream emocjonował się Euro 2008 (i po się było stresować? opłacało się?), 14 czerwca tego roku w Warszawie miało miejsce najważniejsze coroczne wydarzenie polskiej piłki nożnej kobiet – II Turniej Kobiety Kobietom. Wśród ośmiu drużyn, które wzięły udział w mistrzostwach, najlepsze okazały się Proste Tutki z Warszawy, które pokonały w finale 3:1 swoje krajanki, Kadrę. Ci, którzy zdecydowali się kibicować paniom zamiast panom, mieli zapewnione sportowe emocje na nieco bardziej intymną, przyjemniejszą skalę, ale za to bez podbijania bębenka narodowego (chyba, że ktoś chciał zagrać na wąskim patriotyzmie lokalnym – bo mimo centralnej lokalizacji mistrzostw nie wszystkie drużyny były z Warszawy).

Redaktorka portalu www.kobiety-kobietom.com [1], piłkarka drużyny Chrząszczyki i
główna organizatorka mistrzostw zuz@ tak pisze w swojej relacji z rozgrywek [2]:

W turnieju brało udział osiem drużyn: Chrząszczyki, Proste Tutki, Digi, Papryczki i Kadra z Warszawy, Smok z Łodzi, Woda Power z Wrocławia i eL Dorsze (geograficzne pochodzenie nieznane, wirtualne – Forum KK :). Drużyny podzieliłam w dwie grupy: „Annie Lennox” i „Angelina Jolie”. Formuła turnieju przewidywała rozgrywki grupowe (każda drużyna z każdą), potem półfinały, pomiędzy pierwszą klasyfikowaną z grupy „AL” a drugą z grupy „AJ” i odwrotnie, i w końcu finały o trzecie miejsce i o puchar. […]

Co dalej? Dziewczyny kopią piłkę. Niektóre profesjonalnie, inne amatorsko a jeszcze inne pierwszy raz w życiu. Pomimo wielkiej różnicy w umiejętnościach poszczególnych piłkarek, prawie każdy mecz był otwarty na każdy wynik, a ogólny poziom drużyn był wyższy w porównaniu z ubiegłoroczną edycją
turnieju. W tym pomógł z pewnością także wybór miejsca: równa nawierzchnia oznaczonych boisk pozwoliła na dokładniejsze, bardziej techniczne zagrania
niż rok temu.

Po turnieju i podczas imprezy rozmawiając z dziewczynami usłyszałam parę ciekawych pomysłów: mam nadzieję, że przełożą się na założenie nowych klubów lub nieformalnych drużyn i organizowanie sparingów i turniejów, tak, aby trzeci turniej Kobiety Kobietom, za rok, był tylko jednym z wielu piłkarskich wydarzeń na scenie LBT.

Nie zawiodła również delegacja homików.pl, której autorstwa zdjęcia przybliżają tym, co nie byli (i niech żałują!) choć część atmosfery i wydarzeń tego dnia:

rozgrzewka

w ferworze walki

chwila na wytchnienie

Delegacja była pod wrażeniem – na boiska przy Myśliwieckiej przybyły nie tylko drużyny, ale także liczna publiczność, a nawet kibice pobliskich sportowych barów. Pogoda sprzyjała atmosferze piknikowej.

Po zawodach, wieczorem, podczas imprezy w CDQ kończącej mistrzostwa, rozdano szampany i medale oraz, tradycyjnie prz dźwiękach We Are The Champions, złote kobiece półpiersie – puchar KK – które trafiło do Prostych Tutek.

Gratulacje dla wszystkich zespołów – dziewczyny, tak trzymać!

(sass+mm+mt)