Wraca sprawa księdza od palenia na stosach homoseksualistów

Pamiętacie akcję z księdzem Trytkiem, który swego czasu chciał palić homoseksualistów na stosie? Właśnie sprawę opisał krakowski oddział Gazety Wyborczej.

Tymczasem KPH zamierza pozwać księdza do sądu. Cytat za gazetą.pl:

Oniemiałem, jak zobaczyłem ten film. Od kilku dni dzwonią do nas zbulwersowani ludzie z całej Polski – mówi Robert Biedroń ze stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii. – Tej sprawie poświęcimy najbliższy zarząd naszej organizacji. Z pewnością zapadnie decyzja o podaniu do sądu osoby, która w ten sposób nawołuje do nienawiści przeciwko ludziom o innej orientacji seksualnej. Często spotykamy się z negatywnymi wypowiedziami na nasz temat, ale jeszcze żaden duchowny nie nagrał publicznie tak agresywnej wypowiedzi – dodaje.

W sprawie wypowiedziała sie także krakowska Kuria:

Każda osoba posługująca się sutanną i koloratką powinna dbać o godność tego stroju, posługiwać się językiem dialogu. Można się z czymś nie zgadzać, ale powinno się przedstawiać swoje poglądy w sposób kulturalny, a nie z zacietrzewieniem. W tym przypadku możemy tylko apelować o takie zachowanie, bo księża z innych Kościołów mają własnych przełożonych – mówi ks. Robert Nęcek, rzecznik krakowskiej kurii.

Bardzo dyplomatyczna wypowiedź. Zgoda, że ksiądz Trytek ma swoich przełożonych więc Kościółowi Katolickiemu „nic do tego”, ale nawoływanie do palenia na stosie homoseksualistów, to jednak coś więcej niż brak kultury i zacietrzewienie.

Czekamy na finał sprawy w sądzie!

(mt)

3 komentarzeWraca sprawa księdza od palenia na stosach homoseksualistów

 • Jacek

  [Re: Wraca sprawa księdza od palenia na stosach homoseksualistów ]

  Mam nadzieje, ze KPH nie tylko bedzie zamierzala, ale po prostu pozwie x.T. do sadu.

 • jork

  [Re: Wraca sprawa księdza od palenia na stosach homoseksualistów ]

  Dla mnie ta wypowiedź JEST jawnym ZAPRZECZENIEM DBANIA O WARTOŚCI, zamiast DIALOGU z założenia nastawienie jest anty-. Jest to w dużej części przywara pewnej zaściankowości, niestety wielu z moich rodaków posiada ją.

 • Taki ktoś

  [Re: Wraca sprawa księdza od palenia na stosach homoseksualistów ]

  I co? Pozwali? Sprawa była? Jest? Będzie? Na św. Nigdy?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa