Taka miłość się nie zdarza!

Po głośnym dokumencie Roberta Glińskiego Homo.pl, o którym pisaliśmy, telewizje komercyjne pokazały programy poświęcone parom gejowskim. Bardzo cieszy nas to zainteresowanie, tym bardziej, że obie pary ukazane zostały przez pryzmat uczucia, które je łączy, a nie jako sezonowe sensacje.

Tomasz i Marcin

Tomasz Raczek i Marcin Szczygielski zostali bohaterami programu „Taka miłość się nie zdarza” emitowanego przez TVN Style, który można obejrzeć tutaj.

Jest to jedyna para homoseksualna, która pojawiła się w tym cyklu. W opisie programu na stronie TVN24 możemy przeczytać takie ciekawostki z życia:

Bywały też momenty, które były próbą ogniową dla związku. – Tomek jest osobą bardzo zaborczą, chciał, by Marcin cały czas był przy nim – podkreśla Magda Górska, przyjaciółka Raczka. Z wszystkich problemów na szczęście udawało się jakoś wychodzić i dodatkowo umacniały one związek.

Ta miłość ich zmieniła. – Zacząłem robić wiele rzeczy, o które wczesnej bym się nie podejrzewał – mówi Raczek – Na przykład pobiłem się z dyrektorem hotelu w Grecji, w którym mieszkaliśmy. Poszło o Marcina – podkreśla z dumą.

Waldek i Krzysztof

Kolejna para gejów, którzy zaistnieli w życiu publicznym, to doskonale nam znani Waldek Zboralski i Krzysztof. Tym razem program „Interwencja” (Polsat) skupia się na ich ślubie – pierwszym polsko-gejowskim w Wielkiej Brytanii! Waldek i Krzysztof opowiadali już o tym wydarzeniu we wspomnianym dokumencie Homo.pl, a relacja ze ślubu zamieszczona została na portalu youtube.com.
Reportaż „Interwencji” do obejrzenia tutaj
Ponadto polski tygodnik „Laif” ukazujący się w Londynie zainteresował się Waldkiem i Krzysztofem. Zdjęcia z ich ceremonii opublikowano „O dwóch takich, co wyszli za mąż”.

Kto wie, może inne homoseksualne pary pójdą śladem nowożeńców? Może wreszcie uda się tego dokonać w Polsce?

Tymczasem nie pozostaje nam nic innego jak podziękować obu parom za wzruszenia i motywację i życzyć im dużo miłości!

(mt)

7 komentarzyTaka miłość się nie zdarza!

 • reksio

  [Re: Taka miłość się nie zdarza!]

  Z całym szacunkiem ale uważam że to trochę głupie prezentować się w programie i tak się egzaltować swoim związkiem. Przecież 15 lat to wcale nie jest jakiś gejowski rekord, sam Pan Tomasz wspominał o człowieku (Polaku, w PRL), którego związek trwał 50 lat…
  Z reszta bohaterowie tego cyklu są zwykle albo martwi albo stracili kochaną osobę, wtedy można robić podsumowania…

 • emo

  [Re: Taka miłość się nie zdarza!]

  Nie zmienia to faktu, że telewizja raczej nie pokazuje par gejowskich i nie traktuje ich tak samo jak pary hetero, więc niekoniecznie do nas adresowane są te programy, ale jest to powód do radości. Chyba dobrze, że telewizje otwierają sie na temat i nie pokazują „zboczeńców”, ani sensacji, tylko rzeczowo podchodzą do tematu.

 • ja

  [Re: Taka miłość się nie zdarza!]

  oglądałam ten program z panem Tomaszem i panem Marcinem. normalny, bez sensacji, trochę nudnawy 😉 osobiście dopadł mnie już pewien przesyt, ale im więcej społeczeństwo się na nich napatrzy, tym (chyba) lepiej. może do niektórych dotrze, że homo to nie same parady i pióra w tyłku, ale normalne, codzienne życia.

 • reksio

  [Re: Taka miłość się nie zdarza!]

  Wg mnie nie zmienia to faktu, że traktują nas jak ciekawostkę przyrodniczą, niby wszystko ok jeśli panowie (a gdzie panie lesbijki?) są mili to można ich upchnąć miedzy śpiewającym psem a żabą skaczącą na jednej nodze…
  Warto jeszcze zaznaczyć że TVN style to stacja dla kobiet miejskich, o których wiedzę na nasze tematy i tolerancję raczej już zabiegać nie trzeba.
  W sumie to prywatna rzecz osób które są bohaterami programu i kreują swój wizerunek. Ja bym się na coś takiego nie zgodził bo nie jestem zbyt wylewny i nie gadam o uczuciach.

 • ona

  [Re: Taka miłość się nie zdarza!]

  nie mówią – źle, mówią tak – źle, mówią siak – źle, mówią owak – też źle. każdy może sobie występować gdzie chce, to jego sprawa. a jeśli ktoś nie chce występować nigdzie – jego wola. tvn style – stacja dla kobiet miejskich. owszem, ale nie wszystkie miejskie kobiety są światłe czy tak wyzwolone jak mogłoby się zdawać. poza tym, panowie Tomasz i Marcin zostali przedstawieni normalnie, jak każda inna para, nie żadna ciekawostka przyrodnicza. owszem, zostali pokazani bo są znani. ale taka jest formuła tego programu.

 • reksio

  [Re: Taka miłość się nie zdarza!]

  Nie pasjomuję sie tym programem , kilka odcinków obejrzałem. Widziałem: Annie Jantar i Kukulskim, H. Ordonówna, tej kobiecie z Tercetu egzotycznego oraz Iwaszkiewiczach. Poza tym że były to pary hetero (mimo zaznaczonego wątku homo przy Iwaszkiewiczach) wszystkie te pary łączyło coś jeszcze…
  Ja Raczkom życze jak najlepiej ale za wcześnie i koniec, niech wytrwają chociaż do 25 lat stażem.
  Odcinkowi np o M. Dąbrowskiej nic bym nie zarzucił tutaj wiem swoje :]

 • Arleta

  [Taka miłość się zdarza!]

  z tego co się dowiedziałam od chłopaków Krzyśka i Waldka mają specjalnie przylecieć do polski na Paradę Równości może w końcu poznam ich osobiście

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa