Przypadki

„Bez czas”
Sebastian lat 24.

Ostania 104. Zawsze koło północy, wyłaniająca się zza zakrętu, wjeżdżająca na przystanek. Widziałeś je? Te wszystkie pary? Ja tak. Na każdym przystanku. Czule się obejmujące, całujące, żegnające do następnego wieczoru. Wtedy, po tych dwóch, trzech godzinach bycia razem ktoś wracał do domu ostatnim autobusem, gdy całe miasto kładło się do łóżek. Deszcz, śnieg, wilgotna, lipcowa noc – tam też byli. Byłem i ja. Zabawnie było ich obserwować. Ktoś miał łzy w oczach po pierwszej kłótni, ktoś iskry, po pierwszym pocałunku, ktoś inny był zamyślony. I ja kiedyś byłem, każdą z tych osób.

„Karuzela zdarzeń”
Ola lat 26.

Wystarczy jeden sygnał, coś z pozoru mało istotnego, a zacznie się. Z początku pojedyncze przypadki, tacy wichrzyciele. Potem coraz więcej i więcej. W nas wszystkich drzemie zło, które tylko czeka na okazję, żeby się przebudzić. Pozornie jesteśmy cywilizowani, ale to zwykła gadanina. Widziałeś, co się działo z Żydami podczas drugiej wojny światowej? Te wszystkie antysemickie nastroje, znaki niepokoju. Niby szalone były Niemcy!? O nie, wszyscy mordowali – paląc, grabiąc, gwałcąc, wydają na rzeź, i to w dwudziestym wieku! Upodlić, zgnieść, zaprzeczyć ludzkiej naturze, taki był ich cel. Dziś mija tylko niecałe siedemdziesiąt lat, to mało. Wrogowie się zmieniają, ciągła rotacja trwa. Jestem lesbijką wiem, co mówię.

„Z panteonu amerykańskich bóstw”
Krzysztof lat 30.

Mówiąc wierzę, mam na myśli, że naprawdę to robię. Wierzę w mądrość starszych, o ile znają realia rzeczywistości. Wierzę, że realia rzeczywistości mogą jedynie poznać, ludzie młodzi i do życia nastawieni z entuzjazmem. Wierzę w całkowity brak ludzkich odruchów, ale jak można nie poddać tego w wątpliwość? Wierzę, że poznanie człowieka odbywa się stopniowo i potrzeba sporo czasu, ale zdaję sobie sprawę, że dziś mało, kto ma czas. Wierzę w istnienie tajnej organizacji, której przewodniczy szajka z doliny krzemowej, a Unia Europejska to zwykłe second life. Wierzę jednak, że pełna integracja z krajami zachodu, da nam wolność i swobody, o ile ktoś może być prawdziwie wolny. Wierzę, że seks z moim partnerem to dodatek do naszego związku. Wierzę też, że każdy dodatek jest dopełnieniem.

„Kompania”
Arkadiusz lat 19.

Czujesz to? Te wibracje? Ja tak. Zawsze, gdy wchodzę powoli po schodach, przekraczam próg. Najpierw ścisk w żołądku i rozbiegany wzrok, dlatego zawsze zaczynam przy barze, żeby szybko coś sobie strzelić. Kilka pierwszych łyków i jest lepiej. Rozglądam się dookoła, tym razem spokojnie. Z początku rozróżniam stałych bywalców, potem osoby nowe i mniej znane. Oczywiście stałych bywalców znam z opowiadań, sam rzadko bywam. Trochę rozmawiam, trochę piję i w końcu parkiet. Cały parkiet i alkohol. Nie piję dużo, tylko tak żeby trochę w głowie kręciło, wiesz taki sobotni reset. Zwykle kończę koło czwartej, gdy klub się powoli wyludnia, nie lubię wychodzić jako jedna z ostatnich osób. To trochę dołujące. Przez cały tydzień tęsknie do tego dnia, gdy zapomnę o wszystkich, wymażę Was z pamięci i pozostanę sam, z muzyką i alkoholem.

Autorzy:

zdjęcie Damian Niebieski

Damian Niebieski

Idealista, który mimo wszystko wierzy w szczęśliwe zakończenia. Lubi czytać fantasy. Odkąd pamięta chciał wyruszyć w podróż do Skandynawii i kiedyś to na pewno zrobi. Lato spędza najdalej od słońca, zasłuchany w ulubione utwory muzyczne. Obecnie stawia kolejne kroki w dorosłym życiu i dmucha i chucha, aby się udało.

8 komentarzyPrzypadki

 • Kamil. R

  [Re: Przypadki]

  Sebastianie, świetnie oddałeś chwile i uczucia…bardzo mnie to wzruszyło.

 • Shee

  [Re: Przypadki]

  Zdecydowanie podoba mi się ta wersja. Opróćz tego że tęsknie do takich sobotnich resetów, to jednak bardziej do tych bardzo okazyjnych wizyt krakowskich… Tam czuję się zupełnie wolna.
  Tekst jest dobry. odmienny przez co ciekawy 🙂

 • V

  [Re: Przypadki]

  oryginalne i ciekawe, nie powiem

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa