Pedalska krew znowu be

Zaczęło się tak:

Przez wiele lat ulotki w stacjach krwiodawstwa wymieniały „homoseksualizm” jako czynnik dyskwalifikujący z dawstwa krwi. W 2005 roku, po interwencji Kampanii Przeciw Homofobii w Ministerstwie Zdrowia zapis ten usunięto. Komisja Europejska przypominała wtedy kto i kiedy z dawstwa krwi może być wykluczony – musi nastąpić stan epidemii dotykającej daną grupę lub mieszkańców danego obszaru. Taki stan epidemii zgłasza się instytucjom międzynarodowym.

Homicze organizacje zawsze popularyzowały dawstwo krwi. Jest to niezwykle ważne – dawstwo krwi także nam, pewnego dnia, może uratować życie.

Tymczasem niedawno ulotki dyskryminujące osoby homo pojawiły się podczas akcji krwiodawstwa w Toruniu, zainterweniowała KPH, zainteresowała się prasa. A administracja postanowiła „uszczegółowić przepisy” i… zakazać mężczyznom, którzy kiedykolwiek mieli kontakt seksualny z mężczyzną oddawać krew. Dotychczas zakaz taki dotyczył m.in osób, które miały kontakty seksualne z wieloma partnerami / partnerkami czy z partnerami / partnerkami, których znają od niedawna.

Wykluczanie z dawstwa krwi musi dziwić, skoro bezpieczeństwo krwi zapewniane jest bardzo skomplikowanymi metodami. Zobaczmy na przykładzie HIV: Polska Służba Krwi stosuje wszystkie współcześnienie dostępne badania i schematy postępowania zapewniające ochronę biorców przed poprzetoczeniowym zakażeniem HIV. Prowadzi się je zgodnie z najwyższymi standardami międzynarodowymi, a maksymalne bezpieczeństwo krwi zostało osiągnięte dzięki wprowadzeniu metod biologii molekularnej.piszą prof. dr hab. n. med. Ewa Brojer z Instytutu Hematologii i Transfuzjologii oraz doc. dr hab. n. med. Magdalena Łętowska (str 72). Dodatkowo, z każdym dawcą krwi przeprowadzany jest wywiad epidemiologiczny. Ma on bardzo odpowiedzialne zadanie sprawdzić, czy nie zaistnieje tzw okienko serologiczne, czyli, czy wyniki będą wiarygodne. Ryzyko dotyczy HIV, HCV, kiły, mnóstwa innych zakażeń. Warto dodać tutaj, że krew w Polsce często oddajemy „na rzecz czyjejś operacji” (babci, cioci, znajomych). Osoba oddająca krew na rzecz kogoś bliskiego (a krew ta wcale do owej babci nie trafia, tylko do ogólnej puli!) ma silną motywację, by krew oddać za wszelką cenę. Jak to więc jest? Czy owa „biologia molekularna” chroni biorców krwi, czy też „bezpieczeństwo krwi” zapewniane jest na oko?

Co ciekawe, w mediach trąbią, iż w przypadku gejów istnieje ryzyko groźnych zakażeń, np HIV [vide np materiały TVN24]. Super! Tego stygmatu nigdy dość! Tymczasem Państwowy Zakład Higieny w lutym 2008 stwierdził, że w Polsce w tym konkretnym miesiącu miały miejsce:

1 zakażenie HIV u „mężczyzn homo i biseksualnych”,
1 zakażenie u „stosujących narkotyki w iniekcjach”,
4 zakażenia uosób „utrzymujących ryzykowne kontakty heteroseksualne”
i… 61 w grupie inni / brak danych.

Nadal PZH: W przypadku aż 89,6% zgłoszeń nowo wykrytych zakażeń HIV nie podano prawdopodobnej drogi zakażenia. Z uwagi na fakt, że znajomość głównych dróg transmisji wirusa HIV jest niezbędna dla właściwej oceny sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, zwracamy się z prośbą o uwzględnianie tej informacji w skierowaniach na badania w kierunku HIV i w zgłoszeniach nowo wykrytych zakażeń HIV. Dokładnie dwa lata wcześniej, w lutym 2006 roku, PZH pisało: W lutym 2006 w przypadku aż 85% zgłoszeń nowo wykrytych zakażeń HIV nie podano prawdopodobnej drogi zakażenia. Z uwagi na fakt, że znajomość głównych dróg transmisji wirusa HIV jest niezbędna dla właściwej oceny sytuacji… bla bla bla. Polski rząd absolutnie nie wie, jak wygląda „polski HIV” i nie robi absolutnie nic, aby się dowiedzieć (nie licząc miłego apelu, który właśnie przeczytaliśmy). Może w takim razie trzeba zakazać dawstwa krwi wszystkim aktywnym seksualnie? Nie byłoby to takie głupie!

O tym, że planowane przepisy mają niezwykły potencjał dyskryminacyjny i o tym, że nie wynikają z pewnego „stanu wiedzy”, lecz ohydnych stereotypów dobitnie przypomina nam nasza ulubiona posłanka, dyplomowana pielęgniarka PiS pani Jolanta Szczypińska. Oto jej wypowiedź dla Dziennika:

Iwona Dudzik: Zgodziłaby się pani, aby przetoczono jej krew od homoseksualisty?

Jolanta Szczypińska: Byłam kiedyś w sytuacji, gdy przetoczona krew uratowała mi życie, ale wtedy nikt mnie nie poinformował, od kogo ona pochodzi. Ale oczywiście gdybym miała wybór, to bym wolała krew od osoby heteroseksualnej.

Dlaczego?

Rozumiem, że te osoby mają dobre intencje, ale to środowisko powinno zrozumieć, że jest spora grupa ludzi, którzy ich krwi wcale nie chcą. I nie ma się temu co dziwić, ani nie można nikogo do tego zmusić. Dopóki homoseksualiści są grupą podwyższonego ryzyka, nie powinni oddawać krwi.

Nie sądzi pani, że to dyskryminujące?

Nie. Jeśli jest jakiekolwiek niebezpieczeństwo zakażenia, to trzeba zrobić wszystko, by go uniknąć. Nie ma to nic wspólnego z ideologią. Poza tym kto będzie odpowiadał, jeśli okaże się, że krew przetoczona w imię tolerancji i równości będzie zakażona? Nie ten, kto oddał krew, ale ten, kto przetoczył.

Uważa pani, że geje przesadzają w kwestii swoich praw?

Oni doskonale zdają sobie sprawę, że są grupą podwyższonego ryzyka. Mówią o tym dane naukowe Światowej Organizacji Zdrowia. Widzę zresztą, że roszczenia tej grupy postępują. Domagają się legalizacji związków homoseksualnych, za moment będą chcieli adopcji dzieci. Ja się na to wszystko nie zgadzam. Szczególnie w kwestii ludzkiego zdrowia i życia.

[podkr red.]

Takiego przykładu dumnej postawy dyskryminacyjnej nie było od pewnego czasu. Posłanka Szczypińska zaprawdę tworzy nową jakość. Komisja etyko poselskiej powinna mieć sporo roboty z panią pielęgniarką.

Pani Szczypińska nie musi się na „to wszystko zgadzać”, ale jako dyplomowana pielęgniarka powinna wiedzieć, że Światowa Organizacja Zdrowia, tak jak wszyscy rzeczywiście znający się na rzeczy, nie stosują błędnego terminu „grup ryzyka”, ale termin „ryzykowne zachowania”, a do takich zdolny jest każdy. Nawet posłanka Szczypińska. Jako osoba stanu wolnego często „zaręczana” przez media tym bardziej winna zwrócić uwagę na zachowania własne.

Warto porozmawiać z panią Szczypińską. Oto jej biuro poselskie:

ul. Lutosławskiego 33
76-200 Słupsk
woj. pomorskie
tel. (59) 847-54-26
fax (59) 847-54-26

A tu dane Narodowego Centrum Krwi, które zamierza nas wszystkich uszczęśliwić. Też zapraszam do kontaktu: http://www.nck.gov.pl/

(mm)

Zobacz też komentarz Waplurga na gejowo.pl

29 komentarzyPedalska krew znowu be

 • marcin

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  To jest homofobia!, pod płaszczykiem troski o społeczeństwo odbywa się kolejna nagonka. Nieważne, że absurdalna, liczy się efekt i nośność, że pedały są zagrożeniem.
  Pamiętacie ulotki o tym, że geje piją krew?

  więcej takich tekstów, a heterycy poczują się na tyle niewinni, bo wiadomo, że ich „to” nie dotyczy, a dopiero się zacznie… Oczywiście i tak homo będą winni.

  Co się dzieje z tą Polską?

 • Caprica

  [Niech przepadną.]

  Uderzyło mnie to co dzisiaj usłyszałem w TVN24. Ankieta, w której ok. 80% gejów odpowiedziało, że spało z ponad 100 partnerami. Jeżeli się nie mylę to właśnie takie dane sprawiają, że dalej jesteśmy postrzegani jako niewyżyci seksualnie zboczeńcy. Takie ankiety raczej w niczym nam nie pomogą. Czasem dla dobra ogółu chciałbym zamknąć usta wielu gejom. Właśnie dzięki takim gwiazdeczkom być może w przyszłości sympatyczna pani doktor powie mi ‚spieprzaj [dziadu] pedale’.
  A tak poza tym. Nie chcą mojej krwi to jej nie dostaną. Niech się heteryckie ciała pomęczą w szpitalu czekając na wymarzoną krew. Zwłaszcza, że nie zdają sobie sprawy, że niektóre społeczności gejów oddają krew od już dłuższego czasu.

 • antoś

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  badania NAUKOWE a nie na portalach randkowych ilu gejów z iloma gejami spała ZROBIONO w 2004r – dokonał tego profesor Izdebski.

  do poczytania tutaj:

  http://www.aids.gov.pl/files/badania/raport_z_MSM.pdf

 • Caprica

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  Ale ja właśnie mówię o takich pseudo ankietach na portalach gejowskich. Właśnie ta wiedza posłuży niektórym w przyszłości do tego, by po nas sobie troszkę poużywać.
  Pomijam kwestię badań z 2004 roku. Łatwo wyciągnąć z nich wnioski. A to, że niektórzy wyciągają jakieś kosmicznie błędne.. I co z tym zrobimy? Rzucimy się z grabiami na sejm, usiądziemy przy kawce i obgadamy temacik? Tak się właśnie kończy nasza walka kiedy w sejmie nie mamy swoich przedstawicieli.

 • antoś

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  słuchajcie, tej szczypińskiej trzeba po prostu dokuczyć!!!!! jak? pomysły?

 • reksio

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  dokuczyć Szczypińskiej? Antoś, poderwij Jarka 🙂
  to się kobita wkurzy, no chyba ze ona taka cięta na gejów z powodu kosza od byłego premiera…

 • anka zet

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  Dzięki za mądry artykuł. I taki ważny.
  A poza tym:

  1. osoby homoseksualne nie są grupą ryzyka. Mówimy tylko o ryzykownych
  zachowaniach (kto by się skupił na faktach?).
  2. Stacje krwiodawstwa z lekkością puchu informują społeczeństwo, że nie
  mają bezpiecznego sprzętu, który mógłby wykluczyć zakażoną krew skoro proszą
  (zaniepokojone ewentualną rozwiązłością ich) o nieoddawanie krwi przez gejów
  (lesbijek nie ma, bo to kobiety, a o kobietach pies z kulawą nogą nie
  wspomni)
  3. nie powinno się kłamać, tylko wskazać bezpodstawność i dyskryminację
  tego zapisu.
  4. smutno mi żyć w mojej ukochanej Matczyźnie. Czasem czuję się jak żona
  bita przez męża pozostająca w małżeństwie pomimo złego traktowania.
  5. może spakuję walizki do Holandii, jak oczekują ode mnie politycy? W końcu
  były historyczne zaproszenia do opuszczenia Polski w 1968. Może za dzieści
  lat zorganizuje się obchody wysiedlania lesbijek i gejów poza granice
  Polski?
  6. zatrzymajcie się chwilę przy tych punktach. Zostawcie orientację i własne
  przekonania na ten temat. Czy to jest sprawiedliwe, żeby różnie traktować
  ludzi z powodu pewnego kryterium i dążyć do wykluczania ich, pogardy i
  kreowania nienawiści wobec nich?
  7. w wolnych chwilach polecam film Sławomira Grunberga: „Coming out w
  Polsce”. Spowodował wiele refleksji w mojej głowie. Pozwolił zwrócić uwagę
  na absurdalność sytuacji, że części osób próbuje się wmówić, że są chore i
  zboczone a one same muszą skupiać się na tłumaczeniu, że tak nie jest. Gdyby
  ktoś wymyślił fabułe w oparciu o taki schemat, uznano by to za
  nierealistycny film. A osoby homoseksualne w rzeczywistości doświadczają
  takich historii…
  Smutno mi.

  pozdrawiam serdecznie i rewolucyjnie

  ps polecam rozszerzyc akcje o niekupowanie chleba wypieczonego przez gejów,
  butów wykonanych przez gejów, nierobienie zakupów w lesbijsko-gejowskich
  sklepach itd

 • Jacek

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  W kazdym cywilizowanym kraju slowa p. Szczypinskiej przekreslilyby ja na zawsze. I to zarowno politycznie, jak towarzysko (wylaczajac srodowiska bliskie np. Ku-klux-klanowi czy Kurii rzymskiej).

 • kam

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  ciekawy jestem czy tak samo chcielibyscie krew np. od „pracowniczki” agencji towarzyskiej – ryzyko horoby takie samo jak u geja

 • reksio

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  Kam daruj sobie. To że jestem gejem nie znaczy że [post zmoderowany, tu nie używamy wulgaryzmów. detr.] na prawo i lewo.
  Czy naprawdę tak trudno zrozumieć że nie wszyscy homoseksualiści to puszczalskie szmaty? Odsetek tych ostatnich jest taki sam u obu orientacji chociaż wg moich obserwacji wśród naszych jest mniej hipokrytów.
  p.s. ja jestem ciekawy jak można robić takie błędy ortograficzne…

 • reksio

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  przepraszam za wulgaryzm, dałem sie ponieść emocjom.

 • kam

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  mogę cię zapewnić reksio, że błędów nie robię, a to była zwykła literówka (1 błąd, a nie błędy). chodziło mi o to, że jednak większość gejów jest puszczalska niż wierna

 • zofia

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  kam, pracownice o których wspominasz sa lepsze od ciebie, nie dorastasz im do pięt

 • kam

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  nie tobie to oceniac kim jestem i co robie zofia. zycie mam ulozone, dobry zawod i zone. kiedys bylem bardzo toleracyjny, ale im bylem starszy tym bardziej zniesmaczony bo jesli [post zmoderowany, tu nie używamy wulgaryzmów. detr.] tzn. ze cos jest nie tak, czyli gej tak czy owak nie potrafi sie zdecydowac czego chce.

  bylem tu pierwszy raz i zapewniam, ze ostatni
  przepraszam jesli kogos obrazilem, ale wolnosc wyrazania swojego zdania powinna byc dostepna dla kazdego. dodam tylko, ze jestem jak najbardziej za legalizacja prawna zwiazkow homoseksualnych, ale to akurat ze zboczenstwem, ktore widze moze nie miec za duzo wspolnego.

  pozdrawiam

 • marek

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  studiuję medycynę, w książkach wydanych w ostatnich latach podkreślone jest że np w obecnych czasach większą grypę zakażeń wirusem HIV stanowią osoby heteroseksualne. Paranoja!

 • idlxb

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  Przecież to nie chodzi o możliwość zarażenia hivem, tylko homoseksualizmem. Pamiętacie, jak rodzina Magpyrów przyjęła trochę krwi Babci Weatherwax i nagle zamiast krwi zaczęła pożądać herbaty? :>

 • Chagrin

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  Mam nadzieję, że do tej listy dołączeni będą również księża i zakonnicy ze względu na problem z ustaleniem ich orientacji seksualnej.

 • marcin

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  Jest też inne pytanie w tej sprawie: czemu Dziennik wczorajszy dał ten temat na 1 stronę? – czyli zrobił z tego najważniejszy nius dnia.
  Z jednej strony była to naczelna tuba Kaczyńskiego, potem coś im przeszło, teraz promują Sierakowskiego do granic możliwości, więc chyba się liberalizują, więc po co takie akcje.
  Dodam też, że bardzo dobrze we wczorajszych tvn-owskich Faktach wypadł Robert Biedroń, który na oczach kamer oddawał krew.

 • Lodz_Sławomir Augustyn - ciastek_79@o2.pl

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  A czy świat heteroseksualny nie jest również po części grupą podwyższonego ryzyka? Co z osobami które „puszczają się na prawo i lewo” i także oddają krew. Może też trzeba umieścić w kwestionariuszach formułkę – sypiasz z jednym/jedną a może z wieloma!!!!? Jeżeli ktoś oddaje krew jest świadom odpowiedzialności i konsekwencji. Wie z kim spał, co zrobił i czy mógł się zarazić. Właściwie czemu tych gejów i lesbijek ciągle się tak czepiają. Nie ma jak PiS się odezwie… Szczypińska – mądrusia!
  Powinno się może zrobić w punktach krwiodawstwa półki dla hetero i homo… I pytać – chce pani/pan z tej czy z tej półki. A jak zabraknie to co wówczas? Jeśli woreczek nie znajduje sie na tej właściwej półce – umieramy – przez własną głupotę czy niewiedzę a może chore uprzedzenia? Pozdrawiam!

 • Arek

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  Najbardziej mnie boli w tym wszytskim to, że w mojej szkole były do tej pory 4 zbiórki krwi. Cztery organizowane przez dwóch naczelnych szkolnych gejów. Mojego dobrego znajomego i mnie! Oboje geje, oboje nakręcaliśmy ludzie na oddawanie krwi. On sam oddawał, bo miał 18 lat, ja na trzech nie mogłem, bo byłem jeszcze za młody, na ostatniej miałem tą 18tke, ale nie pozwolili mi oddać bo byłem po jakiś tam lekach. Ale kuźwa!! Przz tych dwóch pedałów w ciągu kilku godzin popłynęło ponad 25 litrów krwi! Ciekawe ilu osobom to życie uratowało?!

  A tu takie cyrki odstawiają. Za dużo krwi jest w bankach, że już jej ak na gwałt nie potrzebują? -.- zniesmaczony….

 • skała

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  Osobiście nie chciałbym dostać krwi od osoby homoseksualnej. Podobnie jak nie chciałbym żeby pederasta nauczyciel uczył moje dzieci w szkole.

 • Jacek

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  Tak… dluga droga daleka przed nami – do cywilizacji bezprzymiotnikowej. Ani smierci, ani milosci – tylko tej normalnej i zwyczajnej.

 • antos

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  czemu na portalu homiki z takim uwielbieniem używa się określenia „pedalska”, pedalski przeboj, pedalska krew… zamiast wypierać to określenie z użycia się je wspiera… :/

 • Monika

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  antos, bo troche trzeba je „odczarowac – to slowo jak kazde inne. homiki mowiac „pedalski” ujmuja mu tego „ciezaru”, jakiego nabiera wypowiedziane przez zatwardzialego homofoba

 • Jacek

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  „Orientacja seksualna krwi”
  http://krytykapolityczna.salon24.pl/73924,index.html

  polecam

 • prawdziwy antoś

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  do antosia powyżej (innego niż zwykle): zapewne piszą „pedalski”, bo w redakcji są same pedały i lesby.

  o to chodzi, że jesteśmy pedałami. i bardzo dobrze!

 • Uschi

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  Nie tylko pedały i lesby, ale i biseksy też :D.

  Tak, tu chodzi o odczarowanie właśnie 🙂

 • Jacek

  [Re: Pedalska krew znowu be]

  Jak to odczarowywanie pojdzie tak dalej, to w koncu Mlodziez Wszechpolska bedzie nas wyzywala od gejow 😉

 • Arkadiusz Karski

  [Jak zostałem dawcą krwi]

  Homki i homiczki!

  Nie poddawajcie się i dołączcie do rzeszy gejów i lesbijek, którzy zostali homorowymi dawcami krwi, aby ratować życie, bo to jest najważniejsze, a nie czyjeś uprzedzenia.

  Pozwolę sobie podać link do swojej stronie, gdzie opisuję, jak zostałem krwiodawcą:

  http://www.heterofob.republika.pl/#krew

  Pozdrawiam wszystkich odważnych i tych, którzy do tej pory się nie zdecydowali

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa