Znów USA: lesbijki kontra czcigodni chrześcijanie

Katastroficzny dziennik o zasięgu ogólnopolskim „Rzeczpospolita” donosi o tym, jak to porządni i wyznający wartości chrześcijańskie Amerykanie stali się zakładnikami dwóch lesbijek. I to na dodatek stracą na tym 6600 dolarów. Przeczytajcie, o co chodzi w tej historii:

Do zakładu fotograficznego Elaine Photography LLC pewnego dnia zawitały dwie panie chcące zamówić obsługę fotograficzną swojego ślubu. Właściciele, państwo Jon i Elaine Hugueninowie, grzecznie odmówili uczestnictwa w zaślubinach lesbijek, tłumacząc swą decyzję wyznawanymi zasadami wiary chrześcijańskiej.

Urażone lesbijki jednak uznały, że dotknęła je „dyskryminacja ze względu na orientację seksualną”, wynajęły prawnika i złożyły zażalenie do stanowej komisji praw człowieka, powołując się na przepisy prawa o zakazie szerzenia nienawiści (tzw. Hate Law). Efekt? Państwo Hugueninowie muszą zapłacić kilka tysięcy dolarów kary.

Sprawa jednak na tym się nie skończyła, bo w obronie fotografów stanęła chrześcijańska organizacja prawników Alliance Defence Fund. Jej przedstawiciel Jordan Lorence zapowiedział złożenie apelacji. Stwierdził bowiem, że Konstytucja USA zabrania władzom stanu wywierania nacisku na obywateli w celu promowania wizji, z którą się oni nie zgadzają i naruszającej ich sumienie. Całość artykułu tutaj: http://www.rp.pl/artykul/121882.html

Nius jak nius. Ale, ale. Przypatrzmy się drugiemu akapitowi. Dyskryminacja ze względu na orientację seksualną ujęta została w cudzysłów. A cóż to jest za praktyka? Czy tylko cytat z wypowiedzi „urażonych lesbijek”? Przecież dyskryminacja miała miejsce. Nie ma co do tego wątpliwości. Czcigodni państwo Hugueninowie odmówili wykonania zdjęć ze ślubu lesbijek, tylko dlatego, że klientki są lesbijkami. Czy może ten nieszczęsny cytat ma wskazywać na to, że owa „dyskryminacja” to wymysł dwóch kobiet?

W tle tej opowieści pojawia się wpływowe lobby fundamentalistów chrześcijańskich, z dużymi pieniędzmi, z najlepszymi prawnikami, pewnie z reprezentacją w stanowych władzach, więc jesteśmy ciekawi jak historia się potoczy (patrz: propozycja czytelnicza pod wczorajszym niusem o geju Feju). To tak na marginesie, pewnie niejeden wierny czytelnik „Rzepy” zadrży przed nadciągającą hegemonią homoseksualistów przeciw porządnym katolikom… I idąc tropem homofobicznej linii pisma, można stwierdzić, że chyba po to pojawił się ten tekst w dziale „Obyczaje” – by straszyć gejami i lesbijkami.

Właśnie tak! Też kochamy teorie spiskowe.

(mt)

3 komentarzeZnów USA: lesbijki kontra czcigodni chrześcijanie

 • Arek

  [Re: Znów USA: lesbijki kontra czcigodni chrześcijanie]

  Uwielbiam teorie spiskowe 😉 żydokomunistyczne lobby homosexualne dąży do przejęcia władzy nad światem. Papieża Jan Paweł Drugi był tajnym agentem FBI czy tam CIA, a w dodatku miał układy z komunistami. Kościoł rzymsko katolicki ma grube miliardy dolarów zainwestowane w bodowe rafinerii w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a Benedykt dyktuje ceny ropy na świecie xDDDD W dodatku znaleziono grub chrystusa, ale Opus Dei ukrywa tą informacje i dementuje ją gdzie tylko może, a agentem tej organizacji jest nawet pani Stasia, co codziennie podaje ci świeży chlebek w twoim skepiku.

  A co samego cudzysłowiu… Hmmm, cóż, jak nam wszystkim wiadomo „w Polsce nie ma dyskryminacji ze względu na orienracje sexualną, w tej sprawie został osiągnięty pewnien kompromis” – by pan Chlebowski xDDDD Wiec czemu my się jeszcze dziwimy?

 • 7

  [Re: Znów USA: lesbijki kontra czcigodni chrześcijanie]

  bo to jest ta „słuszna dyskryminacja”, którą tak uwielbiają katolicy.

 • Spock

  [Re: Znów USA: lesbijki kontra czcigodni chrześcijanie]

  Arek przy okazji erystycznie broni krk. Kazda okazja jest dobra.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa