- homiki.pl - https://homiki.pl -

„Zielono i w poprzek” – szukaj w salonikach prasowych

Na rynku pojawił sie nowy numer miesięcznika „Zielono i w poprzek”, wydawany przez Fundację „Zielone Światło”. Tematem przewodnim numeru jest problem homofobii.

Bartłomiej Kozek, zastępca redaktora naczelnego pisma: Uznaliśmy, że okres marszów w Krakowie i zbliżającej sie Parady Równości jest świetnym momentem na poruszenie tematu nierzadko zamiatanego pod dywan. Postanowiliśmy pokazać gejów i lesbijki nie z pozycji gorszycieli, na których stawiają je niektóre konserwatywne media, ale jako zwyczajnych ludzi, mających swoje pasje i zainteresowania.

Czytelniczki i czytelnicy bedą mogli przeczytać wywiad z Krystianem Legierskim, współzałożycielem legendarnego, zlikwidowanego przez Lecha Kaczyńskiego klubu Le Madame, obejrzeć dom gejowski, poznać sekrety kampu i początki prasy gejowskiej w Polsce. Swój artykuł gościnnie opublikowała Anna Zawadzka, znana działaczka ruchu LGBTQ z Lambdy Warszawa.

Poza tematem przewodnim redakcja wzięła na tapetę kwestię energetyki jądrowej, jednocześnie publikując reportaż Eleny Filatovej z wycieczki do Czarnobyla. Nie zabrakło także analizy międzynarodowej rywalizacji o bogactwa naturalne Arktyki i Antarktydy, a także reportażu z Wenezueli.

Nowy numer „Zielono i w poprzek” dostępny jest już w Empikach. Dystrybuowany będzie też poprzez Traffic Club i kioski na dworcach kolejowych. Objętość 48 stron, cena – 7,99 zł.

Zobacz artykuł wstępny: www.wpoprzek.pl [1]

(opr mm)