- homiki.pl - https://homiki.pl -

Pedały w telenoweli!

Świat seriali nie tylko „Modą na sukces” stoi. Stacja CBS ma w swej ofercie także popularny tasiemiec „As the world turns”. Po coming-oucie jednej z postaci fani przez dwieście-coś odcinków oczekiwali na pierwszy romans. I proszę:

Po erze kochania się na odległość (obowiązkowe dwa metry dzieliły aktorów w scenach „romantycznych”) panowie mizią się coraz częściej.

„As the world turns” nadawany jest – obok wspomnianej MnS w ciągu dnia jako typowa opera mydlana dla gospodyń i gospodarzy domowych. Proszę sobie wyobrazić takie coś w „Plebanii” albo w wykonaniu Rysia z „Klanu” (ewentualnie Grażynki bądź cioci Stasi).

Z kronikarskiego obowiązku podaję kolejne fakty dotyczące wybitnych dzieł sztuki telewizyjnej.

1. Najsłynniejsza opera mydlana „Moda na sukces” nigdy nie miała wątku „branżowego”.

2. W „siostrzanym” wobec MnS serialu „Żar młodości” (nadawanym od ponad 35 lat!) w latach osiemdziesiątych pojawiły się lesbijki, ale wątek nie spodobał się publiczności (a raczej reklamodawcom).

3. Tyle o serialach kręconych „przez pończochę”. W nadawanej wieczorem operze mydlanej „Dynastia”, kultowej w Polsce i na całym świecie, głównie wśród pedalskiej braci, występował Steven, homoseksualista, syn Blake'a Carringtona. Jego męsko-męskie ekranowe miłości polegały głównie na głębokim patrzeniu sobie w oczy z odległości ośmiu metrów (podczas gdy Alexis i inni hetero gzili się na wizji ile wlezie).

4. Ze współczesnych oper mydlanych wieczornych warto zwrócić uwagę na „Dirty sexy money” (dociera do Polski!) z Donaldem Sutherlandem i Peterem Krause w rolach głównych. Tak squeerowanego serialu TV chyba jeszcze nie było…

5. Wątki homo pojawiają się też w telenowelach latynoamerykańskich. Gorąco polecamy! 🙂

(mm)