Głosujmy nogami – „Antykwariat” w Warszawie

Dzisiejsze wydanie Gazety Stołecznej przynosi informację o przykrym incydencie w miłej skądinąd kawiarni „Antykwariat”, mieszczącej się w centrum Warszawy.

Jedna z klientek zwróciła uwagę barmanowi, że puszcza muzykę zespołu kojarzonego w Szwecji jednoznacznie z neonazizmem.

Therese zapytała barmana, czy ma świadomość tego, co puszcza. Zaprzeczył, ale nie chciał, by Szwedka mu wytłumaczyła.

– Nikogo nie oceniam po wyglądzie, ale gdybym zobaczyła tego barmana na samym początku, to chyba bym nie weszła: ogolona głowa, bluza z napisem „Lonsdale” – mówi Therese. W Europie Zachodniej ubrania Lonsdale'a stały się symbolem nacjonalistycznych poglądów. A to dlatego, że w nazwie występują po sobie literki NSDA, co kojarzy się z NSDAP – partią Hitlera.

– Myślę, że klienci mają prawo wiedzieć, czego słuchają w lokalu i komu płacą za piwo – uważa Therese. Dlatego nie dała za wygraną i podeszła z kolegą do stojącego za barem mężczyzny, który wyglądał na właściciela. – Kiedy zapytałam, czy wie, co to za muzyka, przyniósł mi okładkę płyty – wspomina. – Ale kiedy starałam się wytłumaczyć, że to neonazistowski zespół, zaczął coś krzyczeć po polsku.

Reakcje obsługi w kawiarni przekroczyła ogólnie uznawane normy:

– Krzyczał, że w swoim lokalu może puszczać, co chce i co byśmy powiedzieli, gdyby puszczał „pedalską muzykę” – opowiada Maciek. – A na koniec rzucił: „Spierdalajcie stąd, intelektualne pedały, więcej was tu nie wpuszczę. Fuck you!”.

Całość informacji: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,86792,5116322.html

Redakcja, choć z ciężkim sercem, bo miejsce miłe i klimatyczne, jednak proponuje warszawiakom i przyjezdnym mały bojkocik. Głosujmy nogami i portfelem i pokażmy, co się nam nie podoba.

(sass)

5 komentarzyGłosujmy nogami – „Antykwariat” w Warszawie

 • piotrek

  [Re: Głosujmy nogami – ]

  o to widzę że nie byłem pierwszy który usłyszał takie teksty w antykwariacie

  mi kazano spi* do kielc

 • Muzzy

  [Re: Głosujmy nogami – ]

  Świetnie że w końcu zareklamowaliście knajpę której szef ma swoje zdanie i nie boi się dyktatury politycznej poprawności.

 • gość

  [Gratulacje!]

  Jeszcze mniej dyktatury politycznej poprawności bali się szefowie knajp w Monacjium w l. 1933-45.

 • nuf-nuf

  [Re: Głosujmy nogami – ]

  –Ale jaja!–sama nazwa wskazuje–,,że prowadzą ten bałagan ludzie o skurczonym ze starości mózgu i poglądach!–BrAVO==OMIJAJMY takie nory gastronomiczne!–może znacie więcej ANTY-HOMIKOWYCH miejsc w Polsce?–pozdro z 3-city!

 • Meo Hav

  [Re: Głosujmy nogami – ]

  Może po prostu właściciel jest ogólnie przeczulony? Mnie kiedyś wyrzucił, bo wyraziłem niepewność (prywatnie, do kolegi), czy polskie ciemne piwo jest dobre… Właściciel wybuchnął, że ma najlepsze polskie ciemne piwo i żebyśmy się wynosili i więcej u niego nie pojawiali.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa