Radio pełnomocniczki

Dyskryminacja homoseksualistów nie jest najsilniejsza jeżeli chodzi o zawieranie przez nich związków partnerskich. Najgorzej jest w pracy. A przecież homoseksualista, jeśli tylko jest dobrym pedagogiem, może spokojnie uczyć w szkole. To słowa Elżbiety Radziszewskiej [w RMF FM], pełnomocniczki rządu ds. równego statusu. Urząd po kilku latach przerwy reaktywował rząd Donalda Tuska. Prawdziwa dyskryminacja homoseksualistów ma miejsca na rynku pracy – ogłosiła pełnomocniczka.

To prawda. Dyskryminacja osób LGBTQ ma miejsce w sposób szczególnie widoczny na rynku pracy. Wiemy to np. ze wspólnego raportu Kampanii Przeciw Homofobii i Lambdy Warszawy.

Tymczasem słowa pani minister o „związkach partnerskich” budzą zdziwienie. Jeszcze raz przytoczmy:

Dyskryminacja homoseksualistów nie jest najsilniejsza jeżeli chodzi o zawieranie przez nich związków partnerskich (…) Umowę cywilno-prawną może zawrzeć każdy, upoważnienie kogoś do odwiedzin w szpitalu też nie stanowi problemu.

Hm…?

Czy pani minister sugeruje, że „związki partnerskie” gdzieś istnieją w prawie? Tak wynika z wypowiedzi! Gdzie?

Acha. Widzimy. Można wycwanić się i, krok po kroku, „załatwiać” sobie część uprawnień przynależnym małżeństwom. A to na pocztę się wybrać i złożyć upoważnienie, a to wyprosić salowe o odwiedziny w szpitalu, a to do notariusza z „umową cywilno-prawną” (czy minister chodzi o umowę o dzieło? jakie dzieło?), a to testament spisać i dać się puścić z torbami na skutek podatku…

Pani minister! Proszę uprzejmie rozwieść się, a następnie w ramach eksperymentu zawrzeć taką drogą związek partnerski.

Co Ci mówi PO? Jesteś pedałem, bądź cwany. Najlepiej cwany i bogaty.

(mm)

4 komentarzeRadio pełnomocniczki

 • Zbyszek

  [Re: Radio pełnomocniczki]

  detrollator wyprasza trolla. do widzenia.

 • gosc

  [Re: Radio pełnomocniczki]

  pani minister jest chyba idiotka.notariusz rozesmial sie jak mu powiedzialem ze chcialbym upowaznic partnera do odwiedzin w szpitalu. zaden z notariuszy nie chcial sporzadzic takiego dokumentu.

 • m.

  [Re: Radio pełnomocniczki]

  Najuczciwiej zachował się ś.p. Jan Rokieta. Otóż powiedział że PO nie ma w programie realizacji postulatów gejów i lesbijek (czemu wszyscy pomijają lesbijki?) i homoseksualiści powinni zagłosować na inną partie, taką która zatroszczy sie o ich interesy (cytat z pamięci).
  Więc bracia i siostry, pytam po co poparliście Platformę? I czego się spodziewacie teraz? A może mamy być wdzięczni że rzecznikiem do spraw równego statusu nie jest druga Sowińska? Chociaż może szkoda ze to nie Sowińska bis bo taprzysłużyłaby sie naszej sprawie o wiele bardziej niż bezideowa i nie całkiem obywatelska Platforma…

 • Uschi

  [Re: Radio pełnomocniczki]

  No to dzwonimy do Pani Pełnomocniczki 😀

  Elżbieta Radziszewska
  Sekretarz Stanu
  tel.: 022 6947535
  * fax: 022 6947234

  (dzięki Sz.N.)

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa