Najmłodszy gejowski burmistrz

Berlin ma Klausa Wowereita, Hamburg Ole von Beusta zaś Bodenmais ma teraz Michaela Adama. Ten dopiero 23 letni, oficjalnie wyoutowany gejowski polityk SPD zwyciężył w ubiegłą niedzielę w wyborach komunalnych i pokonał swego kontrkandydata z CDU.

Bodenmais maleńka, licząca około 3.400 mieszkańców gmina zdecydowanie (56,28 procent poparcia) poparła zmiany i zagłosowała przeciw dotychczasowym rządom chrześcijańskiej demokracji. Kiedy kontrkandydat Michaela Adama- Fritz Wühr w 1990 po raz pierwszy wygrał wybory na burmistrza, maleńki Adam nie chodził jeszcze do szkoły.

Adam studiuje obecnie politologię i ekonomię polityczną na Uniwersytecie w Regensburgu. Od wielu lat był czynnie zaangażowanym politykiem a od 2006 członkiem zarządu krajowego bawarskich Schwusos (Schwule – Sozialisten- gejowska młodzieżówka socjalistyczna). Jestem tym wszystkim, czym być w Bodenmais nie można: młodym, ewangelikiem, i publicznie znanym gejem- zwierza się Adam dziennikarzom z Monachium

Za jedno z najważniejszych swych zadań młody burmistrz uważa zwalczanie uprzedzeń w stosunku do gejów, lesbijek, bi i transseksualistów, oraz wprowadzenia pełnego równouprawnienia. Na ile będzie mu dane urzeczywistnienie tych planów na płaszczyźnie komunalnej, pokaże się w najbliższych latach, gdy jako najmłodszy niemiecki burmistrz będzie rządził gminą Bodenmais.

Na podstawie: Anne Richter. Queer.de; oraz taz; tłum. Jbog

wywiad (po niemiecku) z najmłodszym niemieckim burmistrzem – gejem: na stronie taz

2 komentarzeNajmłodszy gejowski burmistrz

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa