Mężczyzna homoseksualny (10)

…jest częścią medialnego spisku. Zaniepokojeni tą sytuacją uczestnicy przeróżnych for internetowych zamieszczają komentarze i zaklinają inwazję zboczeńców: „zaczynam się powoli obawiać, ze cała telewizja niemiecka składa się z pedałów” wyraża swoje obawy ~franckey, a niejaki ~nothstar jest zbulwersowany: „bycie gejem zrobiło się modne, a my heterycy dostajemy w du*ę”.

Najnowszą okazją cykorii przed różowym zagrożeniem było zwycięstwo Ross Antony`ego w programie telewizyjnym „Dżungla“. Ten wykonawca muzyki pop już od pierwszego odcinka programu stał się obiektem wściekłych ataków i agresywnych napadów w dżungli RTL-u, a przez Bild-Zeitung wyszydzany był jako „dżunglowe strachajło”. I właśnie ten mięczak, maminsynek zdobył palmę zwycięstwa! Sukces zapewniło mu skonsumowanie pupci kangura i penisa krokodyla. To już był szczyt, a czara szyderstw rozlała się po sieci: „to zadanie z krokodylowym penisem raczej sprawiło mu przyjemność; w końcu z pewnością nie był to pierwszy penis, którego wziął do ust”

Ross Antony jest jednym z wielu który, jak przypuszczają widzowie TV, zajmuje poczesne miejsca w przemyśle rozrywkowym. Dirk Bach moderuje swój niezmiernie kontrowersyjny program już po raz trzeci. W niemieckiej wersji „Idola” w ubiegłym roku zwyciężył Mark Medlock, który od tamtej pory nie odstępuje zaprzysięgłego (hehe) heteroseksualisty Dietera Bohlena. Frank Matthée działa w ProSieben w programie „Randka w ciemno”, a nie zapominajmy przecież o Ralphie Morgensternie, Georgu Ueckerze oraz Thomasie Hermannsie. Także Florian Silbereisen ma należeć do naszych, co w każdym razie podkreśla w swoim Talkshow jego konkurent Stefan Mross.

Ukoronowaniem zaś całości, taką kropeczką nad i, czyli po prostu: ach miodzio, ciacho i cudo, jest oczekujący nas w wieczornym programie pierwszym telewizji niemieckiej ARD Bruce Darnell. Nie ma bardziej autentycznej telewizyjnej cioty, nikt nie potrafi biegać tak naturalnie i z wdziękiem na 14 centymetrowych obcasach, nikt też nie mówi bardziej pedalskim niemieckim. Czarny pedał (po niemiecku gra słów schwarz und schwul) z przeszłością spadochronowego skoczka ma topornie ciosanych Niemców nauczyć dobrego smaku i przybliżyć dobre maniery. Lecz z tym „gejostwem” jest mały kłopot. Bo jeszcze nie było żadnego „wyznania”, jeszcze się 50-letni choreograf z Nowego Jorku nie ujawnił. W związku z tym kręcone są przemyślne piruety, pod względem prawnym nienaganne, figury stylistyczne by tego oczywistego przypadku po imieniu nie nazwać: „on jest niczym najlepszy gejowski przyjaciel, któremu można więcej wyznać, niż najlepszej przyjaciółce” – tak wyrażał się o nim Frankfurter Allgemeine, rzecz owijając naturalnie w bawełnę. Zaś Spiegel wtórował mu w podobny sposób: „Kobiety kochają Bruce'a jak najlepszego gejowskiego przyjaciela”. Zalecana zatem ostrożność! Nie „kogo” ale „jak” się liczy!

Społeczności gejowskiej cała ta nadwrażliwość i polityczna poprawność jest w zasadzie obojętna. Wraz z Darnellem, a może także dzięki niemu znalazła się tam, gdzie być powinna. Geje są na szczycie elity entertainmentu, ich marzenie bycia „fun-society” wreszcie się ziściło. Jakiż to balsam na uciśnioną mniejszościową duszyczkę, a te zniewagi? – cóż, psy szczekają karawana jedzie dalej. (…)

taz 12.02.2008 ELMAR KRAUSHAAR, Tłum: Janusz Boguszewicz

1 komentarz do: Mężczyzna homoseksualny (10)

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa