KPH w sprawie prezydenta

Oświadczenie zarządu KPH:

Warszawa, 20 marca 2008

Oświadczenie

Zarząd stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii z wielkim zaniepokojeniem przyjął orędzie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego wygłoszone w poniedziałek 17 marca 2008 na antenach telewizji TVP1, TVP2, TVP Polonia i TVN24.

Sposób w jaki Prezydent RP – prezydent wszystkich Polaków, zarówno hetero-, jak i homoseksualnych – włącza się do dyskusji na temat ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego budzi nasz sprzeciw i dezaprobatę.

Naszym zdaniem straszenie Polaków, że Traktat Lizboński i Karta Praw Podstawowych są zagrożeniem dla polskiego społeczeństwa, jest całkowitym nieporozumieniem. Ponadto, pamiętając postawę Lecha Kaczyńskiego, jeszcze jako Prezydenta Warszawy, który dwukrotnie zakazał Parady Równości, obawiamy się, że Prezydent świadomie wykorzystuje bezpodstawne obawy części polskiego społeczeństwa wobec lesbijek i gejów.

Sądzimy, że nie godzi się, aby Prezydent RP zachęcał do sprzeciwu wobec grupy, która i tak jest już wykluczana oraz stygmatyzowana w polskim społeczeństwie.

Uważamy, że prezydent Lech Kaczyński powinien wycofać się z podobnych działań, gdyż naruszają one godność osób homoseksualnych, a także godzą w urząd Prezydenta RP. Bez względu na stosunek Pana Prezydenta do Unii Europejskiej czy Traktatu Lizbońskiego, powinien on pamiętać, że jest głową kraju, w którym przynajmniej 2 miliony osób jest orientacji nie-heteroseksualnej. Obowiązkiem Prezydenta RP jest stanie na straży godności wszystkich obywateli. Głęboko wierzymy, że będąc mężem stanu, jest w stanie pokonać uprzedzenia oraz stać na straży otwartej i tolerancyjnej Rzeczpospolitej.

Z poważaniem,

Zarząd Stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii

3 komentarzeKPH w sprawie prezydenta

 • Agnieszka

  [Re: KPH w sprawie prezydenta]

  Dzielenie Polaków ze względu na orientację homoseksulaną wydaję mi się totalnym nieporozumieniem. Orientacja homoseksulana czy hetroseksualna nie może być żadnym kryteruium (ani pozytywnym ani negatwymym) jakichkolwiek podziałów społecznych. Równie dobrze moglibyśmy wówczas dzielić społeczeństwo ze względu na wzrost, iloraz inteligencji czy preferencje smakowe. Nie rozumiem zupełnie oburzenia Zarządu KPH wywołanego niektórymi tresciami oredzia Prezyenta RP. Twierdzenia o rzekomej stygmatyzacji homoseksualistów są bezpodstawne. Każdy homoseksulista podobnie jak każdy inny obywatel ma zagwarantowne pełne prawa obywatelskie. Inna sprawa to postwa niektórych ludzi wobec lansowanego przez nich sposobu życia, który pozstaje w sprzeczności w podstawowymi zasadami moralności indywidualnej oraz ładu i porządku społecznego.

 • Sluchainaya

  [Do Agnieszki po raz ostatni]

  Sama siebie wykluczasz. Orientacja nie może być kryterium pozytywnym, ani negatywnym, ale sama twierdzisz, że homoseksualizm jest niezgodny z naturą, a heteroseksualizm jest zgodny. Czyż sama nie robisz z tego kryterium?

  Wiesz – myślę, że nafaszerowano Cię różnymi hasłami, hasełkami, których nigdy nie przemyślałaś i nie chciałaś przemyśleć. Nawet nie dopuszczasz do siebie możliwości, że może być inaczej niż wbito Ci do głowy. To jest błąd, oczywisty błąd i dopóki Ty sama nie uporządkujesz WŁASNEGO poglądu na temat homoseksualizmu, to nie ma sensu dyskutować na ten temat, czyż nie? Zresztą powiedz mi – jak możesz dyskutować o homoseksualistach, jeśli żadnego nie znasz osobiście, lepiej niż z telewizji, gdzie nie wszystko jest prawdą? To tak jakbyś dyskutowała o jakimś plemionie w Afryce tylko i wyłącznie na podstawie rasistowskich książek, czy rasistowskich programów telewizyjnych.

  Proszę zastanów się nad tym co piszesz, co mówisz i co myślisz, a dopiero potem udzielaj się w dyskusji. Bo brak Ci refleksji nad otaczającym światem.

 • reklama

  [Re: KPH w sprawie prezydenta]

  Tej milej pani warto podziekowac – mamy jakies prawa (bylebysmy nie zyli, jak chcemy).
  Pani Agnieszko, pani zdrowie za te mozliwosci – ale uwaga, pije gej!
  Moze lepiej zeby nie pil za pania zdrowia, chociaz oczywiscie „dzielenie Polaków ze względu na orientację homoseksulaną wydaję mi się totalnym nieporozumieniem”.

  Matko, co za hipokryzja i upor.

  I jeszcze raz reklama: homoseksualizm, facet kocha faceta, dziewczyna caluje dziewczyne.
  Ach ta moja propaganda.

  Bawie sie coraz lepiej…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa