Czy Europa upadnie przez polskie lesbijki i polskich gejów?

Od rana można śledzić spektakl – przyjmowanie przez polski Sejm ustawy upoważniającej prezydenta do ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, który nieco porządkuje zasady funkcjonowania Unii.

Jeszcze niedawno ówczesny premier Kaczyński i jego ministrowie Fotyga i Kowal uznawali Lizbonę za niewiarygodny wręcz sukces [link ze wzgl. na ostatnią popularność tematu misiowego na homikach.pl]. Teraz PiS może zagłosować przeciwko i proces całej reformy Unii upadnie. Zapewne przeciw zagłosuje 50 osobowa grupa posłanek i posłów PiS rydzykowców.

Od rana dziennikarze dwoją się i troją, dlaczego PiS, który wypracował Lizbonę, teraz chce głosować przeciw. Jedyny naprawdę racjonalny powód? … Pedały (por. TVN24, liczne radiostacje…)

Bo rzeczywiście chodzi tylko i wyłącznie o artykuł 21 Karty Praw Podstawowych – nikt nie może być dyskryminowany ze względu na [(…) – bardzo długa lista…] … i orientację seksualną [na samym końcu].

Być może zakaz dyskryminacji ze względu na orientację seksualną za bardzo kole oczy pewnych gremiów – już z resztą wyżej wskazanych. Czy opozycja ma plany dyskryminowania mniejszości seksualnych? – pyta retorycznie dziennikarz TVN24. Ba, już w latach 2005-7 próbowano! Jak to możliwe, by ślepa nienawiść, niewiedza, a może głupota wobec osób tylko trochę „innych” narażała na szwank tak wielki proces, jak integracja Europy?

Nie warto udawać, że art. 21 to tylko „tak ten, ogólnie” – nie. Liczę, że art. 21, jeśli/gdy będzie obowiązywał w Polsce, ułatwi prowadzenie małżeństw homo / związków partnerskich. Ich brak jest niesprawiedliwością.

Tymczasem nie może być tak, by nieskuteczni, nieudolni i antypatyczni polscy politycy – różnych opcji, o prawa do lewa – zbijali kapitał polityczny na jeździe po pedałach.

Ale odpowiedź politykom jest już naszym wspólnym zadaniem.

(mm)

3 komentarzeCzy Europa upadnie przez polskie lesbijki i polskich gejów?

 • QUASIMODO

  [Re: Czy Europa upadnie przez polskie lesbijki i polskich gejów?]

  Czytam KPP (Nemylic ze skrutem Komunistryczna Partia Polski ;-)) i widze ze w deche ta karta co moze komu przeszkadzac ano homofobom (czyt zawoiodowych katoli i heretyków) i p rzy w nikliwej lekrórze dochodze tez ze i wielkim kolboracją co nieprzepadają ze związkami zawodowymi i związkowej społecznej działalności pracowników najemnych.

 • cesare

  [Re: Czy Europa upadnie przez polskie lesbijki i polskich gejów?]

  Myślę, że art. 21 Karty mógłby zagwarantować przestrzeganie znacznie bardziej elementarnych praw człowieka homoseksualnego niż prawo do zawarcia związku parnerskiego – na przykład możliwości swobodnego wyrażania publicznie uczuć względem parnera, tak jak masowo czynią to heteroseksualiści, bez obawy rytualnego upokorzenia, np. przez Policję.

 • marcin

  [Re: Czy Europa upadnie przez polskie lesbijki i polskich gejów?]

  wiadomosci.gazeta.pl/
  „Jaroslaw Kaczynski po radzie politycznej PiS powiedzial, że jego partia
  popiera i akceptuje Traktat Lizbonski, ale obawia się, ze rzad PO pojdzie na
  ustepstwa dotyczace Karty Praw Podstawowych i Joaniny. Prezes PiS
  podkreslil, ze chodzi o to, zeby Polsce nie narzucono malzesstw
  homoseksualnych. „

  Jednym slowem: tak. Polska nie ratyfikuje traktatu wlasnie przez ‚pedalstwo’. Homofobia to clou myslenia Kaczynskiego. Interes Polski nie jest wazny, nawet wynegocjowany przez nich traktat, ten wielki sukces. Niech Unia sie wali i pali, grunt, by nie bylo zwiazkow partnerskich w Polsce. Bardzo perspektywiczne myslenie…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa