- homiki.pl - https://homiki.pl -

Moskwa: gejowska broń masowego rażenia

Jak donosi Gazeta Wyborcza, mer Moskwy Jurij Łużkow zdenerwował się zapowiedzią prób zorganizowania kolejnych gay parades w stolicy Rosji. Zdenerwował się do tego stopnia, że użył – chyba pochlebnego dla nas – porównania:
Tak chwalone zachodnie demokracje zachowują się jak smok z bajki: gdy odcina się mu głowę, wyrastają trzy nowe. Umówiliśmy się z nimi, że NATO nie zostanie rozszerzone, przyjęli do wiadomości nasz sprzeciw wobec powiększania tarczy antyrakietowej, a kilka lat później mamy u swych drzwi NATO, przed oknami tarczę, a w przedsionku naszych domów parady gejów . […] Istnieje bezpośredni związek między rakietami a nietradycyjną orientacją seksualną. I jedno, i drugie to broń masowego rażenia, instrument walki przeciwko naszej suwerenności – tak cytuje Łużkowa Gazeta Wyborcza, inne źródła zaś przypominają, że określił on parady mianem satanistycznych.

Całość doniesienia można przeczytać tu: http://wiadomosci.gazeta.pl:80/Wiadomosci/1,80269,4922565.html [1]

Nam zaś pozostaje trzymać mocno kciuki za społeczność LGBTQ w Rosji i za to, by tym razem udało się im zgodnie z prawem i bez przemocy pokazać swoją dumę i by potem była to już droga z górki. Niektórzy mają ciężej niż my tu w Polsce…

Autorzy:

zdjęcie Uschi

Uschi „Sass” Pawlik [2]

Tłumaczka z zawodu, korektorka z powołania. Ma kota na punkcie kotów. Pasjonują ją zagadnienia [trans]genderowe, kwestie rodzin LGBTQ i feminizm.