Mężczyzna homoseksualny… (9)

…światowiec, którego życie nie różni się wcale od reklamy kosmetyków, ten – jak twierdzą o nim badacze rynków konsumenckich – młody wykształcony, zmotywowany i mobilny a przy tym zdecydowanie ukierunkowany na konsumpcję, seryjny wzorzec społeczeństwa kapitalistycznego, facet nowoczesny, właśnie on nie chce być pedałem.

Nie nie i nie! Przenigdy! Już samo to słowo jest dla niego okropne; wolałby zatem coś w rodzaju: nowy men, albo jeszcze lepiej: facet metroseksualny. Przynajmniej tak długo, póki lista outingów lub comingoutów nie złagodzi straszliwości tego pojęcia. Tajemnie bowiem i za wszelką cenę chciałby się zadomowić u tych, do których pasuje niczym pięść do oka, a to, że go heteroseksualni mężczyźni i tak nie chcą, jest mu obojętne. Oderwany od rzeczywistości nie zauważa już nawet tej rekuzy.

I tak sama rzeczywistość jest dla niego wystarczająco straszna. Jego horyzonty myślowe mieszczą się gdzieś pomiędzy Le Madame a Utopią, między Fantomem a H2O, między Heidi Silimane i Jaime Hayronem, perezhilton.com oraz williamsledd.com, homikami.Pe-eL a gejlajfem.kom, Markiem Simpsonem i Maksem Goldtem, Michaśką Literatką a Tomaszkiem Raczkiem. To co prawda tylko rozrywki, ale niezmiernie zajmujące i fascynujące. Najgorsza za to jest polityka. Jakby jeszcze jakaś jego najlepsza przyjaciółka, Madonna na przykład, albo Kylie Minouge lub choćby Doda Elektroda w ramach jakiejś akcji się rozebrała, to wtedy by ją poparł. Ale z tymi typami od gejowskiej emancypacji naprawdę nie ma nic wspólnego. Ani z Paradami Równości, ani flagami tęczowymi, ani z całym tym kramem pod hasłami „unity” i „community”.

Robert Biedroń nie pasuje mu w roli gejo-wodza, tym bardziej Jacek Poniedziałek. Partie polityczne? Nie, dzięki! No dobrze, Jarek Kaczyński jest nawet oki, bo ma kotka w domciu i atrakcyjnego (byłego) ministra sprawiedliwości przy boku. Ostatecznie PO też by można było wybrać, czemu nie?

Mężczyzna homoseksualny nie zajmuje już miejsca na marginesie społeczeństwa, jest nawet już nie w jego środku; o nie, on tkwi na jego czele, jako symbol nowoczesności, zawsze z duchem czasu, nawet go (tego ducha) wyprzedzając. Jako stylista, model, marszand, bukmacher, spec od PR-u a przede wszystkim designer. Kreator! Byleby w jakiejś agencji. Albo w wielkim show. Styl – jego mantrą, design – religią. Gejem jest? Cóż z tego? Inni też farbują włosy na czerwono. I niech nikt nie śmie twierdzić, że mu się źle wiedzie. Dyskryminacja? Każdy niech żyje, jak chce, ale inni mają też prawo do oceny – pisał o tym Jens Bisky w Süddeutsche Zeitung.

Gejowskie style życia – powiadają styliści – zróżnicowały się z biegiem lat. I chwała czasowi, że upływa! Dochodziło przy tym i do swarów i niesnasek, w końcu każdy chciał być tym pierwszym, tym lepszym. Takim może być tylko jeden. Ten który dotarł do mety, gdy inni zostali daleko w tyle. Nienawiść mężczyzny homoseksualnego w stosunku do homoseksualnego mężczyzny jest tak stara jak sam gejowski ród. I tak samo zadawnione jest jego pragnienie nie-bycia homoseksualnym. Dawniej, przed 50 laty, styliści zwani projektantami kładli duży nacisk na styl jako taki, gardzili zaś przy tym homoseksualistami. Bieg ostatnich lat dowodzi, że jednak przegrali.

taz wrzesień.2007 ELMAR KRAUSHAAR, Tłum. i spolszczenie realiów: Janusz Boguszewicz
zródło: www.taz.de

Autorzy:

5 komentarzyMężczyzna homoseksualny… (9)

 • Abiekt

  [Re: Mężczyzna homoseksualny… (9)]

  Bełkotliwy ten tekst… i mało odkrywczy.

 • QUASIMODO

  [Re: Mężczyzna homoseksualny… (9)]

  Jestem brzydki miaszkam na prowincji, zarabiam najnirzszą krajową, głosuje na lewice, jeszcze sie nie ujawniłom (poza paroma przyjaciołom/kom) sucham punk rocka i mam w dupie mode, kluby (wole domowe prywatki). Aha buhmacherem, menagerem też nie jestem, kapitalizm nie dla mnie.

 • serekhomo

  [Re: Mężczyzna homoseksualny… (9)]

  Szkoda, że autor zapomina o wolności i nie dostrzega wielorakości świata, a w tym i pedałów – nie każdy musi popierać parady czy być zwolennikiem R. Biedronia i nie oznacza to, że jest tchórzem.

 • Lmc

  [Re: Mężczyzna homoseksualny… (9)]

  Gdzie ja – dziadówka – do internetu!

 • Zosia22

  [Re: Mężczyzna homoseksualny… (9)]

  [uprasza się o niespamowanie. detr.]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa