Lans na MTV – lans we Wproście?

Renata Dancewicz, tygodnik „Wprost” i MTV, czyż nie jest to piorunujący tercet?

O cóż chodzi? Oto MTV sprowadza do Polski znany format programu, polegający mniej więcej na pomaganiu młodym lesbijkom / gejom, aby dokonać coming outu. Pisaliśmy na homikach.pl o zagranicznym programie, w którym pomagającą jest Cher. Polską Cher ma być Renata Dancewicz (to ta pani).

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie wieść o tym, iż pomysłodawcą i partnerem inicjatywy w Polsce jest tygodnik „Wprost”. Jak trafnie zauważa guru gejowa.pl Walpurg, za „Wprost” słusznie ciągnie się smród najbardziej homofobicznego wielkonakładowego tygodnika w Polsce. Szczególnie „trafne” były onegdaj „piękne” okładki „Wprost” ilustrujące polskie pedalstwo arcy-estetycznymi zdjęciami z jakichś zagranicznych parad i wysoko wyspecjalizowanych eventów typu SM dla 60+. (Skądinąd mogą to być eventy bardzo wartościowe, lecz ich uczestnicy np. w Berlinie niekoniecznie chcieliby służyć za ilustrację np. warszawskiej parady). Jednocześnie we „Wprost” można było zauważyć pewne objawy schizofrenii. Pomimo celujących arcypedalskich tekstów dodatek kulturalny tygodnika „WiK – Wprost i Kultura” zawierał stronicę „Orientacje” redagowaną (bardzo sprawnie) przez dziennikarzy serwisu gaylife.pl…

Pożyjemy, zobaczymy, cóż takiego wykiełkowało w głowach redaktorów „Wprost”. Tymczasem w ramach upamiętniania przeszłości ogłaszam apel o przesłanie skanu / linku do homofobicznej okładki „Wprost”, dowolnie wybranej / wyszukanej przez czytelnika / czytelniczkę homików.pl. Potraktujmy to jako zabawę. Nie wykluczone, że będzie nagroda – o ile znalezisko będzie ciekawe! Adres dla chętnych michal(at)homiki.pl.

Co dalej? MTV Polska zakupiło też serial animowany telewizji LOGO (pedalskiej TV spokrewnionej z MTV) „Najszczęśliwsi geje pod słońcem”. W serialu występują Rick i Steeve, ich przyjaciółki i przyjaciele, w tym para, w której jeden z panów żyje z HIV, Wszyscy wyglądają jak ludziki Lego.

Będzie ciekawie!

2 komentarzeLans na MTV – lans we Wproście?

 • Majki Majk

  [Re: Lans na MTV – lans we Wproście?]

  Sprawa wyjasnila sie bardzo szybko.

  Okazalo sie, ze pomysl byl autorstwa jednego z dziennikarzy, ktory nikogo z naczalstwa o nim nie powiadomil. Dwa dni temu zostal wyrzucony z pracy.

 • Łukasz

  [Re: Lans na MTV – lans we Wproście?]

  Dramatycznie napisany tekst

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa