Apel Marka Edelmana

Przedstawiamy treść apelu wystosowanego przez Marka Edelmana do premiera RP (za Gazetą Wyborczą).

Szanowny Panie Premierze, Szanowny Panie Ministrze

Jak Panom wiadomo, w ostatnim czasie nasiliły się w Polsce wystąpienia antysemickie i ksenofobiczne. I nie jest to zjawisko marginalne. Zresztą, kiedy w 1922 r. niejaki Adolf Hitler próbował przeprowadzić w Niemczech pucz, zbagatelizowano to jako incydent. A nie trzeba przypominać, czym się to skończyło. Nie tak dawno w Polsce jako pierwszym kraju Europy pokonana została totalitarna ideologia komunistyczna. Lecz aby dziś Polska nie stała się krajem, który ciągnie Europę wstecz, trzeba zdelegalizować wszelkie partie i organizacje nacjonalistyczne i szowinistyczne, takie jak NOP czy Młodzież Wszechpolska. To kwestia Panów osobistej odpowiedzialności za wizerunek i przyszłość Polski.

Do poparcia tej akcji wzywam w pierwszym rzędzie członków Komitetu Oświęcimskiego jako ludzi najlepiej wiedzących, co oznacza nazistowski totalitaryzm.

Wzywam też wszystkich innych, którzy myślą podobnie jak ja, do publicznego przyłączenia się do tej inicjatywy.

3 komentarzeApel Marka Edelmana

 • QUASIMODO

  [Re: Apel Marka Edelmana]

  Można i tak postapic z przeciwnikiem nokautując go własną bronią. Homofob nienawidzi jak nazywa sie go pedałem, wiec proponuje NOP – Narodowe Odrodzenie Pedałów, MW Młodzież Wszechpedalska. Hahahaha

 • [Trafione – zatopione!]

  Te skróty rozszyfrowałeś najzupełniej prawidłowo!!!
  Kto ma w końcu cierpieć na homofobię, jak nie kryptocioty?

 • Homioko

  [Re: Trafione – zatopione! ]

  „Kto ma w końcu cierpieć na homofobię, jak nie kryptocioty?” – dokładnie tak. Podobnie zresztą jak kryptoantysemici /żądni osiągnięcia olbrzymiego, niegodziwego zysku/, wrzeszczący o rzekomym antysemityzmie /jakgdyby antyżydyzm był tożsamy z antysemityzmem, a oczywiście że nie jest!/ innych tylko nie swoim /żydowskim/ np. owego p. Edelmana.
  A ja wnioskuję do Premiera RP o natychmiastowe wycofanie ze sprzedaży i zakaz sprzedaży parszywej, zawierającej w zasadzie jedynie zakłamane, nieprawdziwe treści książki niejakiego Grosa pt: Strach. Otóż owa treść tego antypolskiego /a zarazem antyżydowskiego wg. prawdy historycznych faktów, z którymi jest sprzeczny/ ohydnego paszkwila /być może popieranego przez Edelmana/ jest jednym ze źródeł zarzewia niepokojów społecznych w Polsce na tle narodowościowym, z powodu haniebnych kłamstw zawartych w wymienionej książce-antypolskim i antyżydowskim paszkwilu.

  Oczywiście ja pozostawiam odpowiedzialność za antypolonizmy i antyżydyzmy wywoływane zakłamanymi treściami tej haniebnej książki-paszkwila oraz efekty niepokojów społecznych Panu Premierowi i Ministrowi, szczególnie w przypadku nie wycofania oszczerczej publikacji w.w. książki pt: Strach.

  Z poważaniem – Ja i Wszyscy uczciwi Polacy, Żydzi i społeczność międzynarodowa.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa