Litwa najbardziej homofobiczna?

Bez większego echa przeszło wydane przez miasto Wilno rozporządzenie zabraniające organizowania imprez publicznych, w tym manifestacji, które mogłoby przyczynić się do zakłócania porządku publicznego. Sprawę przypominają międzynarodowe homicze media.

Dziwnym trafem pojawienie się nowego prawa zbiegło się z konferencją ILGA-Europe, przyjętą Wilnie więcej niż chłodno (zobacz w archiwum). Miejscowi politycy nie ukrywają, o które „wydarzenia” i „manifestacje” im chodzi. Dotychczas w Wilnie i na Litwie próbowano zakazywać właśnie tylko zgromadzeń LGBTQ.

Tymczasem po polskim wyroku ze Strasburga w sprawie Parady Równości wiemy, że takie rozwiązanie jest nielegalne – dotyczy to wszystkich 27 państw Unii!

Puchar przechodni europejskiego homofoba trafia więc w ręce Litwinów. „Gratulujemy!”

ps. Wedle niedawnych artykułów z naszej prasy wiemy też, iż konserwatyzm, z jakim można spotkać się w Wilnie, jest w dużej mierze „zasługą” mieszkających tam Polaków.

2 komentarzeLitwa najbardziej homofobiczna?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa